Na stronie dobra-mama.pl mogą występować wpisy o charakterze reklamowym.

PRO-FAMILIA z firmą Carebits zapewni ciężarnym pacjentkom dostęp do zdalnego KTG

Dzięki innowacyjnemu systemowi Carebits, kobiety w ciąży będą mogły wykonać badanie KTG w domowym zaciszu, bez konieczności wizyty w szpitalu czy poradni. W ramach programu pilotażowego, który potrwa dwa miesiące, Szpital Specjalistyczny PRO-FAMILIA i firma Carebits udostępni ciężarnym pacjentkom bezpłatnie 50 przenośnych aparatów KTG.

Innowacyjny system Carebits umożliwia wykonanie badania KTG w dowolnym miejscu i czasie, zapewniając kliniczną jakość badania, czyli taką, jaką uzyskuje się w szpitalu lub gabinecie. Do obsługi urządzenia wystarczy aplikacja, którą można pobrać bezpłatnie na telefon. Badanie trwa co najmniej 30 minut i jest bezpieczne dla rozwijającego się dziecka.

  • Wynik zostaje natychmiastowo zinterpretowany przez system komputerowy oraz w ciągu kilku minut autoryzowany przez położne z naszego Centrum Monitoringu Położniczego Carebits, które pracują całą dobę – 7 dni w tygodniu. W ciągu kilku minut wynik trafia do mamy – za pośrednictwem aplikacji, poprzez sms lub mail. W momencie, gdy dzieje się coś niepokojącego, personel medyczny od razu kontaktuje się z pacjentką i zaleca np. ponowne badania lub natychmiastowe udanie się do szpitala – wyjaśnia krok po kroku Eugeniusz Formaniuk, prezes zarządu spółki Med System, która jest autorem systemu Carebits.
  • Cieszymy się, że podejmujemy współpracę ze szpitalem PRO-FAMILIA, który należy do najnowocześniejszych porodówek w kraju. Jesteśmy przekonani, że nasz system wpłynie na jeszcze większe bezpieczeństwo ciężarnych mam, szczególnie teraz, gdy pandemia nie odpuszcza – dodaje.

Z takiego aparatu będą mogły bezpłatnie skorzystać ciężarne pacjentki, które są pod opieką poradni ginekologiczno-położniczej w Szpitalu Specjalistycznym PRO-FAMILIA. Pilotaż, który właśnie wystartował, zakłada, że zdalnym wsparciem diagnostycznym zostanie objętych aż 100 kobiet w zaawansowanej ciąży.

  • Telemedycyna to przyszłość ochrony zdrowia. Doskonale pokazuje nam to trwająca pandemia, która wymaga wdrażania rozwiązań, które stają się realnym wsparciem nie tylko dla pacjentów, ale także całego systemu. Dlatego myśląc o bezpieczeństwie ciężarnych pacjentek zdecydowaliśmy się w ramach dwumiesięcznego pilotażu na wdrożenie zdalnego KTG we współpracy z firmą Carebits. Jeżeli okaże się, że takie rozwiązanie spełni oczekiwanie naszych pacjentek, z pewnością wprowadzimy je na stałe. System jest wyrobem medycznym, ma liczne certyfikaty, a jego skuteczność potwierdzona została przez autorytety medyczne, co ma dla nas duże znaczenie– zapowiada Radosław Skiba dyrektor szpitala.

Jak można zakwalifikować się do pilotażu?

W ramach pilotażu szpital udostępni bezpłatnie na określony czas zdalne KTG 100 pacjentkom. Z projektu mogą skorzystać kobiety, które spełniają następujące warunki:
– ciąża pojedyncza
– ciąża powyżej 38 tygodnia
– kobieta jest pod opieką poradni ginekologiczno-położniczej PRO-FAMILIA co najmniej od 16 tygodni.

Aby zgłosić się do udziału w pilotażu wystarczy wysłać mail na adres: zdalnektg@pro-familia.pl. Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń oraz spełnienie warunków włączenia do pilotażu.

Samo badanie zdalnym KTG nie zastępuje wizyty lekarskiej i badania w placówce medyczne.

www.pro-familia.pl

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto blokadę reklam!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Prosimy, wesprzyj nas, wyłączając blokadę reklam.

Powered By
100% Free SEO Tools - Tool Kits PRO