Na stronie dobra-mama.pl mogą występować wpisy o charakterze reklamowym.

Przyłącz się do akcji „Akademia Emocji – Ferdek Dzieciom”

Trwa wyjątkowa kampania edukacyjna, do której mogą dołączyć przedszkola z całej Polski. Już w pierwszych placówkach zostały rozpoczęte ośmiotygodniowe warsztaty które przybliżają dzieciom temat edukacji emocjonalnej i oswajają z różnymi stanami, w których maluchy mogą się znaleźć. Prawie 100 stronnicowy materiał z rozpisanymi warsztatami otrzymują przedszkola po zgłoszeniu do akcji. Celem akcji jest poprawa świadomości i nauka rozmowy o emocjach wśród dzieci.

„Akademia Emocji – Ferdek Dzieciom” rozpoczęła się na początku października 2021 r. Placówki biorące udział w akcji otrzymują program edukacyjny na osiem tygodni opracowany przez psychologa dziecięcego – Martę Makowską – z omówieniem ośmiu emocji, z zadaniami i kartą pracy dla nauczyciela, gotowe scenariusze i materiały dla rodziców oraz dyplomy udziału w Akademii dla najmłodszych. W ramach akcji przewidziana jest również sesja dla rodziców dotycząca pracy z książką „Ferdek żaba i jego muchy” oraz podsumowaniem rozmów o kontynuacji edukacji emocjonalnej dzieci we własnym zakresie. Pierwsze 30 placówek, które zarejestrowało się na warsztaty, otrzymało bezpłatnie zestawy „Ferdek żaba i jego muchy”.

Ważna nauka oparta na zabawie

Program warsztatów oparty jest na opowieściach z książki „Ferdek żaba i jego muchy” – wyjątkowej publikacji, która każdą z emocji omawia z różnorodnych perspektyw, z którymi dziecko może się utożsamiać. Tytułowy Ferdek jest wzorem, który przeżywa stany emocjonalne w codziennych sytuacjach i pokazuje, jak sobie z nimi skutecznie radzić. Maskotka i książka oraz pozostałe elementy zabawki jak na przykład pluszowe muchy symbolizujące każdą z ośmiu emocji to doskonały zestaw dla pedagogów i rodziców do przybliżenia świata emocji najmłodszym.

– Trening emocji w dzieciństwie jest niebywale ważny, ponieważ ma przełożenie na radzenie sobie z uczuciami w życiu dorosłym. Rozwój emocjonalny u dzieci, tak jak każda inna sfera rozwoju, wymaga czasu. Dlatego warto w tym długim i skomplikowanym procesie okazać wsparcie i pomóc w tym przebiegł prawidłowo. W przyszłości inteligencja emocjonalna znajdzie swoje odzwierciedlenie w poziomie umiejętności społecznych dorosłych ludzi oraz w tym jak odbierają oni rzeczywistość dookoła. Cieszymy się, że już kolejne placówki zapisują się do Akademii. To dla nas potwierdzenie, że działamy w słusznym celu – podsumowuje Marta Makowska.

Udział w kampanii „Akademia Emocji – Ferdek Dzieciom” mogą wziąć przedszkola znajdujące się na terenie całej Polski. Wystarczy wysłać zgłoszenie na adres mailowy: wspolpraca@ferdekijegomuchy.pl. Więcej szczegółów na stronie: https://ferdekijegomuchy.pl/akademia/

zdj. agencja face it

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto blokadę reklam!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Prosimy, wesprzyj nas, wyłączając blokadę reklam.

Powered By
Best Wordpress Adblock Detecting Plugin | CHP Adblock