Na stronie dobra-mama.pl mogą występować wpisy o charakterze reklamowym.

Razem sprawimy, że będzie bzzzyczało!

Wiosna to czas, kiedy przyroda buzi się do życia. Chcesz razem z Pszczółką Mają przywitać owady, tworząc dla nich warunki do wymarzonego startu? Pszczółka Maja pokaże Wam, co możecie zrobić wspólnie z dziećmi dla jej dziko żyjących przyjaciół!

Pszczoły, trzmiele i motyle są w przyrodzie niezastąpieni. Dzięki nim powstaje około 30% naszego pożywienia. Owady zapylają 80% roślin dzikich i użytkowych, które są podstawą wyżywienia nie tylko dla nas – ludzi, ale także dla wielu zwierząt. Jedna pszczoła zapyla aż do 1000 kwiatów dziennie. Kilogram miodu powstaje z nawet dziesięciu milionów kwiatów. Pszczoły zapylają także rośliny, które są używane na przykład do produkcji ubrań. Z wosku pszczelego tworzy się świeczki oraz wiele produktów kosmetycznych.

Pszczółka Maja daje przykład!

Udomowione pszczoły miodne żyją w ulach, ale znaczna część pszczół żyje dziko. Gniazdują zwykle w małych norkach w ziemi czy suchych łodygach roślin żyjąc w pojedynkę. Dziko żyjące pszczoły znajdują coraz mniej pożywienia, ponieważ w ogrodach i na łąkach jest coraz mniej kwiatów, które byłyby dla nich źródłem pożywienia. Dlatego właśnie dziko żyjący przyjaciele Mai potrzebują naszego wsparcia. Na stronie www.pszczolkamaja-ochronaowadow.pl znajdziecie informacje o projekcie Makowa Łąka. Pszczółka Maja przygotowała tam cenne wskazówki, jak możecie pomóc jej małym przyjaciołom.

Checklista Pszczółki Mai

Sprawdźcie listę rzeczy, które możecie zrobić wspólnie z dziećmi i zapewnić dziko żyjącym przyjaciołom Pszczółki Mai naprawdę udaną wiosnę:

· Zróbcie hotel dla owadów – na stronie internetowej projektu znajdziecie filmik, dzięki któremu dowiecie się jak krok po kroku zbudować domek dla pszczół. To naprawdę łatwe i zapewni Wam mnóstwo zabawy.

· Stwórzcie poidełka dla owadów – Maja przygotowała dla Was prostą instrukcję, którą również najdziecie na stronie projektu. Może nie zastanawialiście się nad tym, ale owady potrzebują wody tak samo jak my.

· Zastąpcie jednolite uprawy mieszanymi – jeśli nie wiecie jakie rośliny posadzić w ogródku, zajrzyjcie na stronę internetową. Pszczółka Maja stworzyła tam listę roślin przyjaznych owadom.

· Siejcie kolorowe kwiaty – owady bardzo lubią jak dookoła jest kolorowo i pachnąco.

· Posadźcie owocujący krzew lub drzewo – to przyciągnie dzikich przyjaciół Mai.

· Część trawnika koście tylko w drugiej połowie czerwca i pod koniec sierpnia – dzięki temu owady znajdą w Waszym ogródku schronienie.

· Unikajcie stosowania środków ochrony roślin.

Te i wiele ciekawych porad znajdziecie na stronie: www.pszczolkamaja-ochronaowadow.pl

Razem sprawimy, że będzie bzzzyczało!

Pszczolka_MajaLogo_Makowa_Laka

O organizatorze:

Studio 100 Media & Projekt Makowa Łąka

Studio 100 Media GmbH to działająca na arenie międzynarodowej firma zajmująca się produkcją i dystrybucją wartościowej rozrywki dla dzieci i rodzin, której najbardziej znane marki to „Pszczółka Maja”, „Mia i ja” czy „100% Wilk”. Od 2018 roku firma i jej znana na całym świecie marka „Pszczółka Maja”, prowadzą kampanię na rzecz dziko żyjących przyjaciół Mai. W ramach edukacyjnej inicjatywy ekologicznej „Makowa Łąka”, zachęcają dzieci i rodziny do ochrony owadów i zrównoważonego działania. Projekt „Makowa Łąka” współpracuje w Polsce z Ogólnopolskim Towarzystwem Ochrony Ptaków. OTOP to założona w 1991 r. organizacja pozarządowa o statusie pożytku publicznego, której celem jest zachowanie dziedzictwa przyrodniczego dla dobra obecnych i przyszłych pokoleń. Wspólnie zbliżamy się do celu, jakim jest stworzenie świata, w którym ludzie biorą odpowiedzialność za przyszłe pokolenia i dbają o zachowanie różnorodności w przyrodzie z myślą o owadach. Więcej informacji: https://www.pszczolkamaja-ochronaowadow.pl/

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto blokadę reklam!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Prosimy, wesprzyj nas, wyłączając blokadę reklam.

Powered By
100% Free SEO Tools - Tool Kits PRO