Na stronie dobra-mama.pl mogą występować wpisy o charakterze reklamowym.

LG ugruntowuje swoją silną pozycję na europejskim rynku HVAC dzięki energooszczędnym rozwiązaniom prezentowanym na targach ISH 2023

Na ISH 2023, największych w Europie targach HVAC firma prezentuje nową powietrzną pompę ciepła Therma V z czynnikiem chłodniczym o niskim GWP oraz energooszczędny system Multi V i

Firma LG prezentuje swoje najnowsze rozwiązania w zakresie ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji (HVAC) na międzynarodowych targach urządzeń sanitarnych, grzewczych i klimatyzacyjnych ISH 2023 odbywających się we Frankfurcie w dniach 13-17 marca. Eksponowane na stoiskach Residential Solution i Commercial Solution, wiodące w branży rozwiązania LG dla domu i biznesu zapewniają wysoką wydajność i energooszczędność, jakiej oczekują europejscy klienci.

Ze względu na zaostrzone przepisy dotyczące ochrony środowiska, a także niedobór gazu ziemnego, na europejskim rynku HVAC rośnie zainteresowanie systemami klimatyzacji z pompą ciepła, które mogą zmniejszyć emisję dwutlenku węgla i zależność od paliw kopalnych. W 2019 r. Unia Europejska ogłosiła politykę „Europejskiego Zielonego Ładu”, której celem jest osiągnięcie neutralności węglowej do 2050 r. W ubiegłym roku przedstawiła również plan „REPowerEU” mający na celu zwiększenie wykorzystania energii odnawialnej do 2030 roku oraz zmniejszenie zużycia energii i zależności od paliw kopalnych.

Prezentowane na targach ISH 2023 urządzenia HVAC wyróżniają się jakością oraz wartością dla klientów, odzwierciedlając aktualne trendy rynkowe oraz zaangażowanie firmy w efektywność energetyczną. Dzięki temu firma LG jest jednym z największych graczy w branży.

Odwiedzający stoisko Residential Solution mogą zapoznać się z szeroką ofertą rozwiązań przeznaczonych do budynków mieszkalnych, w tym z powietrznymi pompami ciepła (AWHP) wykorzystującymi czynniki chłodnicze o niskim potencjale tworzenia efektu cieplarnianego (GWP), zaawansowanymi systemami wentylacji z odzyskiem energii (ERV), niezawodnym podgrzewaczem wody firmy LG oraz systemem magazynowania energii (ESS) i rozwiązaniem Building Energy Control (BECON) do inteligentnego zarządzania energią.

Na targach ISH 2023 zadebiutuje nowy model pompy ciepła do zastosowań domowych – Therma V™ Monobloc R290. Ta imponująca powietrzna pompa ciepła wykorzystuje czynnik chłodniczy R290, którego GWP wynosi 3 – znacznie mniej niż GWP czynników chłodniczych powszechnie stosowanych w rozwiązaniach grzewczych. Therma V R290 Monobloc zapewnia również niezawodne ogrzewanie, utrzymując w domu komfortowe ciepło nawet w najzimniejszych miesiącach roku.

Na rynku europejskim coraz większą popularność zyskuje seria wysokowydajnych systemów klimatyzacji z pompą ciepła LG Therma V. Powietrzne pompy ciepła firmy LG, zapewniające klientom zróżnicowane działanie oparte na zaawansowanych technologiach i wygodnych funkcjach oszczędzania energii, odnotowały w ciągu ostatniego roku wzrost sprzedaży o ponad 120 procent. W większości krajów europejskich, w których firma działa na rynku HVAC, w tym we Francji, Niemczech i Polsce, sprzedaż pomp ciepła LG wzrosła w 2022 roku ponad dwukrotnie.

Powietrzne pompy ciepła LG Therma V wykorzystują do generowania energii chłodniczej i grzewczej powietrze zewnętrzne, co prowadzi do znacznego wzrostu wydajności eksploatacyjnej. LG Therma V pobiera 75 procent energii cieplnej z powietrza i 25 procent z energii elektrycznej, co zmniejsza zależność gospodarstw domowych od paliw kopalnych.

Kolejnym energooszczędnym rozwiązaniem LG prezentowanym na targach ISH 2023 jest system klimatyzacji ze zmiennym przepływem czynnika chłodniczego (VRF) Multi V™ i – można go znaleźć w strefie stoiska Commercial Solution. Wyposażony w wysoko rozwinięty moduł AI firmy LG Multi V i zwiększa oszczędność energii nawet o 24,7%*. Jest to możliwe dzięki funkcji AI Smart Care, która wykorzystuje do regulacji mocy chłodzenia i ogrzewania uczenie przestrzenne i sytuacyjne. Rozwiązanie wykorzystuje również technologię AI Indoor Space Care firmy LG, która pomaga utrzymywać w pomieszczeniach stałą temperaturę: automatycznie włącza jednostki wewnętrzne w danym obszarze, gdy wykryje przebywające w nim osoby. Po opuszczeniu przez nie pomieszczenia, jednostki się wyłączają.

65d876cd68a8a443d0eb6186209da662

— Nasze najnowsze rozwiązania HVAC, począwszy od nowego urządzenia Therma V R290 Monobloc aż po Multi V i, pokazują nasze zaangażowanie w promowanie bardziej energooszczędnego stylu życia. LG będzie nadal tworzyć inteligentne, energooszczędne rozwiązania i dążyć do osiągnięcia neutralności węglowej.

James Lee, szef jednostki biznesowej Air Solution w LG Electronics Home Appliance & Air Solution Company

Odwiedzający stoisko LG ISH 2023 (E69, hala 12.1, Messe Frankfurt) mogą zapoznać się z pełną ofertą najnowocześniejszych rozwiązań HVAC firmy.

Kliknij po więcej informacji o pompach ciepła LG Therma V

* Przetestowano wewnętrznie zgodnie z normą testową KS (KS B ISO 15042:2006) przy użyciu modelu Multi V i o mocy 24 KM. Wyniki mogą różnić się w zależności od modelu, temperatury otoczenia i innych czynników środowiskowych.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto blokadę reklam!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Prosimy, wesprzyj nas, wyłączając blokadę reklam.

Powered By
100% Free SEO Tools - Tool Kits PRO