Na stronie dobra-mama.pl mogą występować wpisy o charakterze reklamowym.

Wiosenne Ekocuda po raz 11-ty w Warszawie! Zbliża się kolejna edycja Targów Kosmetyków Naturalnych

Ekocuda – Targi Kosmetyków Naturalnych to cykliczne wydarzenie skupiające miłośników oraz producentów kosmetyków naturalnych, organicznych i wegańskich. W weekend 22-23 kwietnia event zagości w Warszawie. To idealna okazja, by odkryć nowe marki, porozmawiać z ich twórcami, a także zakupić ulubione eko produkty.

Targi Kosmetyków Naturalnych Ekocuda są wyjątkowym wydarzeniem, które skupia ogromną liczbę wystawców, marek i produktów w jednym miejscu. To okazja do poznania osób, które wytwarzają kosmetyki naturalne, ale również świadomych konsumentów, którzy chętnie po nie sięgają. Oferta wystawiających zawiera m.in.: kosmetyki do pielęgnacji ciała, włosów, do makijażu, a także dedykowane konkretnej grupie odbiorców – dla kobiet, mężczyzn czy dzieci. Łącznie wszystkie edycje wydarzenia przyciągnęły dotąd około 320 000 odwiedzających.

Rynek kosmetyczny w ostatnich latach bardzo się rozwinął, co widać po ilości firm zgłaszających się na Targi Ekocuda. Wyraźnie widać także, że marki, będące na rynku od lat bardzo intensywnie się rozwijają – wypuszczają co roku po kilka czy nawet kilkanaście nowych produktów, także wchodzą do sprzedaży do sieci kosmetycznych. W drogeriach można znaleźć coraz więcej polskich eko marek, co jeszcze parę lat było dużym wyzwaniem. To pokazuje, jak rynek urósł i jakie są oczekiwania konsumentów, a także, że branża kosmetyków naturalnych bardzo dynamicznie się rozwija, czego dowodzą raporty rynkowe.

Społeczeństwo w dużej mierze zmienia swoje priorytety w kwestii konsumpcji. Świadomy Konsument, to dziś jeden z 10 najsilniejszych światowych trendów konsumenckich od kilku lat (wg Euromonitor International, 2019 r). Firmy otwarte i bacznie obserwujące trendy mogą wiele na tym zyskać. Ekocudowi wystawcy zmieniają swoje podejście do opakowań produktów, widać to też w social mediach i ich sposobie komunikacji. Wcześniej ważne było, aby kosmetyk był naturalny i ekologiczny, a teraz ważne jest również to, w jakim jest opakowaniu, jak został wytworzony i jak jest pokazywany odbiorcom. Wyraźnie widać, że konsument ma konkretne oczekiwania i zrównoważone marki zaczynają je brać pod uwagę w swoich strategiach.

Bardzo nas cieszy, że Ekocuda już 11-ty raz odbędą się w Warszawie. Ekocudowa społeczność stale rośnie. Obserwujemy to na naszym Instagramie i Facebook’u, ale również po wysokiej frekwencji na targach stacjonarnych, jak i tych online. Na naszych targach wystawiają się polscy producenci, małe firmy, manufaktury, ale też duże firmy, które powstały jeszcze zanim pojawiły się Ekocuda. Podczas targów można poznać wystawców, porozmawiać z ekspertami i uzyskać całe mnóstwo informacji i przydatnej wiedzy. Bardzo istotne jest także to, że kosmetyki można przetestować – powąchać, sprawdzić konsystencje i zobaczyć, jak zachowują się na naszej skórze.mówi Zuzanna Mierzejewska, Organizator i Prezes Zarządu Ekocuda sp. z o.o.

ZM_zdjecie

Ekocuda to nie tylko sezonowe targi, ale przede wszystkim edukacja i poszerzanie świadomości konsumentów. Na rynku nadal mamy do czynienia z „green washingiem”, w drogeriach dostępna jest cała gama produktów reklamowanych jako kosmetyki naturalne, które w rzeczywistości odbiegają od tej kategorii. Na targach wszyscy wystawcy i ich produkty przechodzą weryfikację – wysyłają składy produktów, a specjaliści, w tym technolog, dokładnie je weryfikują, tak abyśmy zapewnić, że rzeczywiście konsumenci otrzymują kosmetyk naturalny i ekologiczny.

  • Ekocuda Warszawa odbędą się w dniach 22 – 23 kwietnia w Dom Towarowy Braci Jabłkowskich, ul. Bracka 25, Warszawa
  • Odwiedzających zapraszamy w sobotę i w niedzielę w godzinach 11.00-18.00

Wstęp bezpłatny
Szczegóły i lista wystawców: https://ekocuda.com/targi/warszawa/

 

 

targi_warszawa_1080x1920

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto blokadę reklam!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Prosimy, wesprzyj nas, wyłączając blokadę reklam.

Powered By
Best Wordpress Adblock Detecting Plugin | CHP Adblock