Na stronie dobra-mama.pl mogą występować wpisy o charakterze reklamowym.

Wernisaż wystawy prac Gabrieli Cichowskiej

Wystawa prac autorstwa Gabrieli Cichowskiej w Atelier Limited Edition oraz wirtualna ekspozycja na: www.limitededition.pl połączona z autorskimi warsztatami dla dzieci w Atelier Limited Edition (ul. Św. Andrzeja Boboli 6/12, Warszawa) po wcześniejszym umówieniu telefonicznym:+48 502 381 176.

Kuratorka wystawy: Wiesława Wideryńska Galeria Limited Edition (www.limitededition.pl)

W Galerii Limited Edition w Warszawie od 7 czerwca można oglądać prace oscylujące wokół przedstawień niedźwiadka młodej, wielokrotnie nagradzanej ilustratorki – Gabrieli Cichowskiej. Ekspozycja będzie  dostępna do 31 sierpnia w Atelier Galerii Limited Edition. Uzupełnieniem rzeczywistej wystawy jest wirtualna ARTekspozycja dostępna online na portalu Rynek i Sztuka (www.artekspozycje.rynekisztuka.pl).

Wystawa Niedźwiedzie i Niedźwiadki rozpoczęta wernisażem 6 czerwca, stanowi prezentację kolorowych portretów pluszowego niedźwiedzia, który jest stałym motywem twórczości artystki. Ekspozycja została podzielona na dwie części – wystawę dostępną stacjonarnie, a także online, oraz warsztaty dla dzieci, w trakcie których pod okiem Cichowskiej młodzi odbiorcy sztuki stworzyli własnego niedźwiadka.

Cichowska, wielokrotnie nagradzana ilustratorka, tym razem zaprezentowała twórczość własną – malarstwo na płótnie, powstałe przy użyciu oryginalnej techniki, nadającej pracom dwuwymiarowości. Artystka kolekcjonuje pluszowe misie z dawnych lat, które następnie odnawia i używa jako modeli. Obrazy nie tylko wywołują entuzjazm u młodszych widzów, ale również przywołują wspomnienia z dzieciństwa i tęsknotę za ulubioną maskotką u dorosłych – podsumowała kurator wystawy, Wiesława Wideryńska.

Licznie zgromadzeni goście, którzy przybyli na czwartkowy wernisaż, mogli przenieść się w bajkowy świat Cichowskiej. Niedźwiedzie i Niedźwiadki to wyprawa w świat intensywnych plam, ale też subtelnych połączeń kolorystycznych.

Wystawa jest adresowana do dzieci, zarówno tych małych, jak i tych naszych, wewnętrznych. Kiedy powstawał pomysł na tę wystawę, zastanawiałam się na ile sposobów można pokazać niedźwiedzia. Okazało się, że na bardzo wiele – z zaciekawieniem obserwowałam jak nasi goście wybierają swojego niedźwiedzia, każdy innego. To pokazuje, że Cichowska świetnie poradziła sobie z tematem i uniknęła jego infantylizacji – skomentowała właścicielka Galerii Limited Edition, Iwona Staroszczyk.

Gościem honorowym wystawy był również Józef Wilkoń, który, jak sam przyznał, zna twórczość artystki i śledzi ją z zaciekawieniem – Z pewnością Cichowska stworzyła swój typ zwierzęcia – stwierdził Mistrz. Wystawę odwiedziła również Krystyna Mazurówna, która także wybrała swojego faworyta – pracę zatytułowaną Niedźwiedź Bruno.

Wystawę można oglądać w Galerii Limited Edition w Warszawie, (ul. św. Andrzeja Boboli 6/12, po wcześniejszym umówieniu telefonicznym, T: 502 381 176) oraz wirtualnie na stronie www.limitededition.pl, a także na stronie portalu Rynek i Sztuka www.artekspozycje.rynekisztuka.pl.

Gabriela Cichowska – malarka, graficzka oraz ilustratorka książkowa. Urodziła się w 1984 roku w Polsce. Jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. Od 2011 r. jako wykładowca na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Ilustrowane przez nią wydawnictwa cechują odważne idee i nowatorskie formy, które budują kreatywność w postrzeganiu książki.

Artystka otrzymała wiele nagród krajowych i zagranicznych. Szczególne miejsce zajmuje Opera Prima – I nagroda za debiut na Międzynarodowych Targach Książki w Bolonii w 2009 roku za ilustracje do książki Fantje, Gimpel Verlag (wydana w Polsce przez wydawnictwo Muchomor pt.: Słoniątko). W 2014 r. uhonorowano ją niemiecką Pokojową Nagrodą Gustava Heinemanna za dzieło wspólne – książkę Ostatnie przedstawienie Pani Esterki (tekst Adam Jaromir).

Galeria Sztuki Limited Edition to internetowa galeria sztuki współczesnej skupiająca czołowych przedstawicieli polskiej i międzynarodowej sceny artystycznej. W ofercie galerii znalazły się prace mistrzów malarstwa: Pabla Picassa, Paula Klee, Salvadora Dalego, Marca Chagalla, Joana Miró; rodzimych klasyków: Józefa Wilkonia, Janusza Stannego, Beaty Czapskiej, Tadeusza Dominika oraz młodych artystów o ugruntowanej pozycji w Polsce i na całym świecie: Marcina Ryczka, Rafała Michała Szatona i Paula Bika. Misją galerii jest promocja starannie wyselekcjonowanych prac malarstwa, grafiki i fotografii kolekcjonerskiej w zgodzie z najnowszymi trendami rynku sztuki oraz nowoczesnymi technologiami. Jako jedna z pierwszych w Polsce podjęła się organizacji wystaw całkowicie wirtualnych łączących profesjonalne zaplecze merytoryczne z powszechną dostępnością.

Wystawa Niedźwiedzie i Niedźwiadki – ARTEkspozycja online (od 06.06.2019) oraz wystawa stacjonarna w Atelier Limited Edition (ul. Św.Andrzeja Boboli 6/12, Warszawa) (po wcześniejszym umówieniu telefonicznym: +48 502 381 176) od 07.06.2019.

Galeria Limited Edition – www.limitededition.pl Wystawa online dostępna w języku polskim: www.limitededition.pl

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto blokadę reklam!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Prosimy, wesprzyj nas, wyłączając blokadę reklam.

Powered By
Best Wordpress Adblock Detecting Plugin | CHP Adblock