Na stronie dobra-mama.pl mogą występować wpisy o charakterze reklamowym.
brwi

Zastanawiasz się nad kursem z makijażu permanentnego brwi? Oto co musisz wiedzieć!

W dzisiejszych czasach makijaż stał się nieodłącznym elementem wizerunku wielu kobiet. Pomaga podkreślić ich naturalne piękno oraz wyrazić indywidualny styl. Dzięki nowoczesnym technikom, choćby takim, jak makijaż permanentny, można cieszyć się długotrwałym efektem bez codziennego nakładania kosmetyków. To wygoda i komfort, w kierunku których zmierza wiele kobiet. Dlatego też zainteresowanie tego typu makijażem stale rośnie. Jeśli chcesz wdrożyć taką usługę w swoim salonie kosmetycznym lub wprowadzić ją do swojej oferty jako pracująca na własną rękę stylistka, należy się do tego odpowiednio przygotować, przechodząc szkolenie stacjonarne lub online.

Ogromne znaczenie mają dobrej jakości akcesoria do treningu pmu (skóra sztuczna, twarze treningowe, manekiny do tatuażu piersi itp.). Odpowiednich warto poszukać na przykład w VSB.Store.

Makijaż permanentny brwi: co to jest?

Makijaż permanentny, to technika pozwalająca na trwałe podkreślenie brwi. Wyeliminowana zostaje potrzeba codziennego stosowania henny czy pomady. Efekt utrzymuje się do dwóch lat i jest odporny na warunki zewnętrzne. Co więcej, poprawnie wykonany makijaż permanentny pomaga w uzupełnianiu i korygowaniu łuku brwi. Procedura ta nie tylko oszczędza czas, ale również pozwala na szybkie uzyskanie naturalnie wyglądających brwi.

Kurs makijażu permanentnego: czego oczekiwać?

Programy szkoleniowe kursów makijażu permanentnego znacznie się różnią, gdyż stylistki opracowują je samodzielnie, w oparciu o własne wiedzę i doświadczenie. Wybierając odpowiedni program szkoleniowy, należy zwrócić uwagę na liczbę technik, które można opanować w trakcie kursu. Najbardziej popularnymi technikami wykonania makijażu permanentnego są obecnie:

piórkowo-kreskowa;

włoskowa;

threecolour;

ombre;

cieniowania;

pudrowa i in.

Zachęcamy do poznania poszczególnych technik, aby móc indywidualnie dopasować konkretną stylizację do potrzeb klientki.

Termin szkolenia wynosi od kilku dni do kilku miesięcy i może mieć różną liczbę godzin praktycznych i teoretycznych. Są kursy, podczas których uczestnicy dostają wszystkie niezbędne materiały od organizatorów, są też takie, w których w wymagane przez instruktorów narzędzia i materiały, trzeba zaopatrzyć się samodzielnie.

Podczas kursu uczestnicy zaczynają od teorii, poznając zasady bezpieczeństwa, higieny oraz przygotowania stanowiska pracy. Następnie przechodzą do praktyki, początkowo ćwicząc na fantomach, a później na modelkach– zarówno tych zapewnionych przez organizatorów, jak i na własnych wolontariuszkach. VSB.Store jest to wyspecjalizowany sklep z różnorodnymi akcesoriami kosmetycznymi dobrej jakości, dedykowanymi przede wszystkim zawodowym stylistkom i kosmetyczkom, o różnym poziomie zaawansowania umiejętności. Kupisz tu m. in.:

maszynki do tatuażu i igły;

pigmenty do PMU;

suwmiarki i linijki;

miksery;

farby do tatuażu;

sprzęt i akcesoria do wyposażenia salonu itp.

Praktyczna część kursu odbywa się pod okiem doświadczonych trenerów, co gwarantuje indywidualne podejście i maksymalne wykorzystanie czasu szkolenia. Uczestnicy zdobywają wiedzę o narzędziach, technikach i metodach, a to przygotowuje ich do profesjonalnego wykonywania zabiegów makijażu permanentnego.

Inwestycja w takie szkolenie otwiera drzwi do specjalizacji w dziedzinie kosmetologii, a to z kolei przyciąga klientki poszukujące innowacyjnych i praktycznych rozwiązań w pielęgnacji urody

Zdjęcie otwierające: Freepik

Współpraca reklamowa

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto blokadę reklam!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Prosimy, wesprzyj nas, wyłączając blokadę reklam.

Powered By
100% Free SEO Tools - Tool Kits PRO