Zdobądź tytuł położnej na medal

1 kwietnia ruszyły zgłoszenia położnych do kolejnej, dziewiątej już edycji ogólnopolskiego konkursu Położna na medal. Jest on elementem szerszej kampanii społeczno-edukacyjnej, która mówi o roli, jaką odgrywają dziś położne i o dobrych praktykach związanych z opieką okołoporodową. Pomysłodawcą i organizatorem konkursu i kampanii jest AMA – Akademia Malucha Alantan.

Konkurs od 2014 roku nagradza najlepsze położne w Polsce i najlepsze położne w poszczególnych województwach. Wyróżnienie i tytuł trafiają do nich za ciężką i pełną pasji pracę, a także za doświadczenie, wiedzę i zaufanie jakim obdarzają je pacjentki i ich rodziny.

To właśnie pacjentki i członkowie rodzin w ogromnej większości zgłaszają swoje położne do udziału w konkursie. Regulamin zezwala także na nominacje dokonywane przez same położne. Etap zgłoszeń rozpoczął się 1 kwietnia i potrwa do 30 września. Położne do udziału w plebiscycie można zgłaszać wypełniając krótki formularz na stronie internetowej kampanii www.poloznanamedal.info/zglos

1 kwietnia, razem ze startem zbierania zgłoszeń, ruszył także etap głosowania. Podobnie jak w każdej minionej edycji potrwa on do północy 31 grudnia, co pozwoli w pierwszych dniach stycznia przyszłego roku już po raz dziewiąty wyłonić najlepsze położne w kraju. Wyszukiwanie położnych w katalogu zgłoszonych kandydatek i głosowanie również odbywa się na stronie internetowej kampanii, w zakładce www.poloznanamedal.info/oddaj_glos

W poprzedniej, 8. edycji konkursu wzięło udział 611 położnych z całej Polski, na które łącznie oddano 9700 głosów. Zwyciężczynią została Małgorzata Drężek-Skrzeszewska, położna z Olsztyna, która na co dzień pracuje na Oddziale Ginekologii Onkologicznej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Olsztynie.

– Już samo zgłoszenie do konkursu jest dla każdej położnej bardzo miłym wyróżnieniem. Pokazuje nam, że wybór naszej drogi życiowej był słuszny i że to, co robimy ma sens i jest zauważane. Szczególnie, że pracujemy i towarzyszymy kobietom w najpiękniejszym momencie ich życia. Zachęcam wszystkie kobiety w ciąży i mamy, ale też wasze rodziny do nominowania położnych, które wam pomogły i na które mogliście liczyć. Nawet te spotkane na swojej drodze kilka albo kilkanaście lat temu. Gwarantuję, że taki gest będzie dla każdej z osobna szczerym i wiele znaczącym wyróżnieniem – mówi Małgorzata Drężek-Skrzeszewska, laureatka 8. edycji konkursu Położna na medal

Pomysłodawcą kampanii oraz konkursu jest AMA Akademia Malucha Alantan, projekt społeczny prowadzony od prawie dekady przez ZF Unia. Ma on na celu propagowanie bezpiecznego i zdrowego stylu życia dzieci oraz rodziców, a ponadto promuje też wysokie standardy w opiece okołoporodowej.

Podobnie jak w poprzednich edycjach, również w tym roku patronat honorowy nad konkursem objęła Naczelna Rada Pielęgniarek i Położnych, a wsparcia merytorycznego udzieliły: Polskie Towarzystwo Położnych, Fundacja Rodzić po Ludzku, Stowarzyszenie Dobrze Urodzeni.

Mecenasami 9. edycji plebiscytu są Oktaseptal i Natalis.

“Położna na medal” to kampania społeczno-edukacyjna prowadzona od 2014 roku. Zwraca uwagę na kwestie związane z koniecznością podnoszenia standardów i jakości opieki okołoporodowej w Polsce poprzez edukację i promocję dobrych praktyk. Jej celem jest również podnoszenie świadomości społecznej na temat roli położnych w opiece okołoporodowej.

Jednym z kluczowych elementów kampanii jest konkurs na najlepszą położną w Polsce. Zgłoszenia do tegorocznej, dziewiątej edycji konkursu przyjmowane będą od 1 kwietnia do 30 września 2022 r. Głosy na nominowane położne można oddawać od 1 kwietnia do 31 grudnia 2022 roku. Oddawanie głosów odbywa się na stronie www.poloznanamedal.info

Mecenasem kampanii jest marka Oktaseptal.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto blokadę reklam!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Prosimy, wesprzyj nas, wyłączając blokadę reklam.

Powered By
Best Wordpress Adblock Detecting Plugin | CHP Adblock