Na stronie dobra-mama.pl mogą występować wpisy o charakterze reklamowym.

Dziecko

Tak naprawdę w tym tygodniu nie ma jeszcze w Tobie dzidziusia.
Ponieważ nie da się dokładnie określić daty poczęcia, czyli spotkania komórki jajowej i plemnika, ciążę liczy się od pierwszego dnia ostatniej miesiączki (pierwszy tydzień ciąży to czas jeszcze przed owulacją i stosunkiem). Jest to jedyny pewny termin, od którego twój lekarz prowadzący będzie liczył 40 tygodni ciąży. W tym czasie błona śluzowa macicy złuszcza się wraz z niezapłodnioną komórką jajową z poprzedniego cyklu.

 

Mama

Ponieważ tak naprawdę jeszcze nie doszło do zapłodnienia (mimo, że wiek ciąży liczy się od pierwszego dnia ostatniej miesiączki) już teraz powinnaś przygotowywać się do tych szczególnych 9 miesięcy i zachowywać jakby w Twoim brzuchu mieszkał mały lokator.
Unikaj używek, niepotrzebnych lekarstw, stresu. Jeśli jeszcze do tej pory nie masz lekarza ginekologa a planujesz dzidziusia, to czas najwyższy wybrać odpowiedniego specjalistę. Warto też zacząć zażywać kwas foliowy (o ile jeszcze tego nie robisz), który zapobiega wadom cewy nerwowej.

W Twoim organizmie na razie zachodzą zmiany typowe dla każdego cyklu – macica „oczyszcza” się wraz z niezapłodnioną komórką jajową z poprzedniego cyklu.

 

***

Konsultacja: dr n. med. Tadeusz Oleszczuk

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto blokadę reklam!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Prosimy, wesprzyj nas, wyłączając blokadę reklam.

Powered By
Best Wordpress Adblock Detecting Plugin | CHP Adblock