Na stronie dobra-mama.pl mogą występować wpisy o charakterze reklamowym.

Dziecko

Tak naprawdę w tym tygodniu nie ma jeszcze w Tobie dzidziusia.
Ponieważ nie da się dokładnie określić daty poczęcia, czyli spotkania komórki jajowej i plemnika, ciążę liczy się od pierwszego dnia ostatniej miesiączki (pierwszy tydzień ciąży to czas jeszcze przed owulacją i stosunkiem). Jest to jedyny pewny termin, od którego twój lekarz prowadzący będzie liczył 40 tygodni ciąży. W tym czasie błona śluzowa macicy złuszcza się wraz z niezapłodnioną komórką jajową z poprzedniego cyklu.

 

Mama

Ponieważ tak naprawdę jeszcze nie doszło do zapłodnienia (mimo, że wiek ciąży liczy się od pierwszego dnia ostatniej miesiączki) już teraz powinnaś przygotowywać się do tych szczególnych 9 miesięcy i zachowywać jakby w Twoim brzuchu mieszkał mały lokator.
Unikaj używek, niepotrzebnych lekarstw, stresu. Jeśli jeszcze do tej pory nie masz lekarza ginekologa a planujesz dzidziusia, to czas najwyższy wybrać odpowiedniego specjalistę. Warto też zacząć zażywać kwas foliowy (o ile jeszcze tego nie robisz), który zapobiega wadom cewy nerwowej.

W Twoim organizmie na razie zachodzą zmiany typowe dla każdego cyklu – macica „oczyszcza” się wraz z niezapłodnioną komórką jajową z poprzedniego cyklu.

 

***

Konsultacja: dr n. med. Tadeusz Oleszczuk

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto blokadę reklam!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Prosimy, wesprzyj nas, wyłączając blokadę reklam.

Powered By
100% Free SEO Tools - Tool Kits PRO