Na stronie dobra-mama.pl mogą występować wpisy o charakterze reklamowym.

Dziecko

W dalszym ciągu skóra twojego dziecka jest przejrzysta i widać przez nią narządy wewnętrzne i naczynia krwionośne malucha. To one i przepływająca przez nie krew sprawiają, że skóra wydaje się lekko zaczerwieniona. Jest jej też jakby za dużo w stosunku do wielkości ciałka. Dzieje się tak dlatego, że skóra rośnie w szybszym tempie niż przybywa tkanki tłuszczowej. Ale spokojnie, w swoim czasie nadrobi zaległości a skóra stanie się mniej przejrzysta.

Dzidziuś ma już prawidłowe proporcje wszystkich części ciała. Teraz będą się one tylko powiększać. Maluch dużo śpi, szczególnie w dzień kiedy ruszasz się i w ten sposób kołyszesz maleństwo. Aktywne staje się wieczorem, kiedy kładziesz się do łóżka, ustaje kołysanie a dziecko nabiera chęci na figle. Reaguje ono też na sygnały dochodzące do niego, poprzez intensywność i gwałtowność ruchów. W tym tygodniu osiągnie już długość ok. 20 cm i wagę 550 gramów.

 

Mama

Twój organizm nadal intensywnie pracuje dla dobra swojego małego lokatora. Wszystkie narządy od serca, przez płuca na nerkach kończąc zwiększają swoją aktywność.

Odpoczywaj więc w miarę możliwości jak najczęściej, zdrowo się odżywiaj, ale nie rezygnuj z umiarkowanej aktywności fizycznej. Powiększająca się macica może spowodować, że twój, wklęśnięty do tej pory pępek, teraz zostanie „wypchnięty” na zewnątrz. Ale spokojnie, powinien wrócić na swoje miejsce po porodzie.

Nadal możesz być niezręczna i roztargniona – to też normalne w ciąży.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto blokadę reklam!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Prosimy, wesprzyj nas, wyłączając blokadę reklam.

Powered By
Best Wordpress Adblock Detecting Plugin | CHP Adblock