Na stronie dobra-mama.pl mogą występować wpisy o charakterze reklamowym.

Niedźwiedzie i Niedźwiadki

Galeria Limited Edition w Warszawie oraz Gabriela Cichowska – wielokrotnie nagradzana ilustratorka – zapraszają w sobotę (1 czerwca) na warsztaty z okazji Dnia Dziecka. Zajęcia stanowią wprowadzenie do wystawy Niedźwiedzie i Niedźwiadki, którą będzie można oglądać od 7 czerwca do końca sierpnia w Atelier Galerii Limited Edition. W ramach ekspozycji zaprezentowane zostaną prace Cichowskiej oscylujące wokół przedstawień niedźwiedzia.

Niedźwiedzie i Niedźwiadki, to projekt w ramach którego powstanie wystawa prac artystki połączona z autorskimi warsztatami dla dzieci. Inicjatywa ma na celu popularyzować sztukę, która przekłada się na twórczy rozwój pociech, kształtując ich gusta od najmłodszych lat. Podczas zajęć młodzi miłośnicy malarstwa wykonają kolorowe portrety króla lasu – niedźwiedzia, który jest stałym motywem twórczości Gabrieli Cichowskiej. Dziecibędąmogłyszlifowaćumiejętnościpodokiemprofesjonalistki,która poprowadzi je przez świat sztuki. Celem warsztatów jest przygotowanie młodszych pociech do świadomego uczestnictwa w sztuce, zapoznanie z wybranymi terminami i techniką.

Sztukę Gabrieli Cichowskiej cechuje świeżość i autentyczność, nieszablonowość stosowanych rozwiązań warsztatowych, tych wyrosłych z tradycji i tych wypracowanych, własnych. Jej twórczość, jakkolwiek często związana z literackim podłożem, stanowiąc szatę dla obcych myśli, może w pełni istnieć także poza woluminem. Z drugiej strony jej czysta sztuka obdarzona walorem poetyckiego budowania nastrojów, melancholijną wyobraźnią,możestanowićpożywkędlafantazjitwórcyoperującegosłowemibyćdlaniegociekawymźródłem inspiracji – komentuje dr Dariusz Leśnikowski, teatrolog, reżyser teatralny, krytyk sztuki.

Dzięki warsztatom dzieci odkryją zabawę, która uczy. Specjalnie przygotowana tematyka zajęć dostosowana do wieku młodych twórców będzie niezapomnianym przeżyciem i początkiem wielkiej przygody ze światem sztuki. Ciekawa forma warsztatowa umożliwi młodszym uczestnikom odkryć nowe aspekty ilustracji i przekonać się, że kontakt ze sztuką może być łatwy, przyjemny i inspirujący.

Najciekawsza praca zostanie nagrodzona książką autorstwa Przemysława Wechterowicza Baśń o zaczytanym Niedźwiedziu i o Króliku, który spadł z nieba, zawierającą niepowtarzalne ilustracje Gabrieli Cichowskiej, które podkreślają wymowę baśniowego tekstu i poruszają wyobraźnię czytelnika.

Uzupełnieniem rzeczywistej wystawy będzie wirtualna ARTE ekspozycja dostępna online na: www.limitededition.pl oraz na stronie portalu Rynek i Sztuka www.artekspozycje.rynekisztuka.pl.

*Obrazy Gabrieli Cichowskiej będą do nabycia w miłej, misiowej cenie (od około 1200 PLN do 3500 PLN).

Zapisy na warsztaty:

01.06.2019(sobota), Atelier Limited Edition (ul. Św. Andrzeja Boboli 6/12, Warszawa)
Godzina 12.00-13.30 oraz 14.00-15.30

Koszt 50 pln/dziecko (w cenie materiały i poczęstunek)

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto blokadę reklam!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Prosimy, wesprzyj nas, wyłączając blokadę reklam.

Powered By
Best Wordpress Adblock Detecting Plugin | CHP Adblock