Na stronie dobra-mama.pl mogą występować wpisy o charakterze reklamowym.

SILESIA BAZAAR Kids vol. 8

Przed nami 8. edycja największych w naszym regionie targów niezależnej dziecięcej mody i dizajnu SILESIA BAZAAR Kids. Już 14 kwietnia na 3 tys. m kw. zadaszonej powierzchni Stadionu Śląskiego stanie ponad 70 stoisk niebanalnych polskich marek oferujących ubranka, zabawki, kosmetyki, gadżety i wiele innych unikatowych produktów. Oprócz strefy sprzedażowej będzie też Strefa Rodzin – warsztatowa oraz prelekcyjna. Nie zabraknie też pysznego jedzenia: na zewnątrz staną food trucki, a w środku stoiska z ciastami, kawą i lemoniadą.

LEGO, projektowanie miasta i akcent wielkanocny

Podczas imprezy przygotowano bogaty program zajęć i pokazów dla najmłodszych uczestników. Atomy i bity pokażą, jak skonstruować robota z klocków LEGO, Fabryka Młodych Talentów „Pauza-art” zaprosi do zabaw z muzyką, a URBAN KIDS zachęci uczestników warsztatów do zaprojektowania własnej przestrzeni miejskiej, bo jak twierdzą instruktorzy – wyobraźnia i pomysły dzieci wykraczają daleko poza obszar, w jakim poruszają się umysły dorosłych. Jako, że do świąt pozostanie już tylko tydzień, na zajęciach, zorganizowanych przez Centrum Kulinarne, dzieci przygotują wielkanocne specjały. A na koniec wszystkie maluchy będą mogły pobawić się na mini placu zabaw.

Druk 3D, budowa rakiet i Andersen

Wykładowcy i nauczyciele akademiccy Uniwersytetu Śląskiego, tworzący Uniwersytet Śląski Dzieci, zaproszą na warsztaty budowy rakiet na sprężone powietrze, zaprezentują, co to jest elektromagnetyzm – będą spektakularne eksperymenty i doświadczenia fizyczne. Z pewnością dużym zainteresowaniem będzie cieszyć się stanowisko Unibota, na którym staną drukarki 3D – będzie można wydrukować sobie na nich to, co wcześniej się zaprojektuje. Całe rodziny przeniosą się do niezwykłego świata H.Ch. Andersena, by niebawem wraz z Prywatną Muzyczną Szkołą Podstawową „Elementarz” wrócić na ziemię, a konkretnie na przedstawienie pt. „Smog nas zje”, w której to dzieci będą walczyć ze smogiem.

Maluchy na wybiegu

Nie lada atrakcją dla wszystkich odwiedzających będzie pokaz mody w wykonaniu podopiecznych Uniwersytetu Śląskiego Dzieci. Małe modelki i modele (w wieku od 5 do 8 lat) zaprezentują się w strojach polskich projektantów. Maluchy mają doświadczenie aktorskie i ruchowe, co z pewnością przyczyni się do tego, że prezentacja będzie naprawdę efektowna. Ubranka i dodatki będzie można nabyć na stoiskach wystawców.

Księża na motorach

Po południu będzie można usłyszeć ryk silników kultowych motorów na których przyjadą… księża. W skórzanych kurtkach, z długimi brodami, jedynie koloratki będą zdradzać, kim są. Ks. Michał Macherzyński, proboszcz tyskiej parafii pw. M.B. Królowej Aniołów – przywódca tej braci motocyklowej, to tegoroczny zdobywca tytułu Integrator Roku nadanego przez Okręgową Izbę Przemysłowo-Handlowa w Tychach. Na Stadionie będzie można obejrzeć te wspaniałe maszyny, porozmawiać z ich właścicielami, zrobić sobie z nimi zdjęcie, a nawet wybrać na krótką przejażdżkę. Motocykliści będą zbierać fundusze na wyremontowanie jednej z sal tyskiego hospicjum dla dzieci – Świetlikowo.

Spotkanie z 8-letnią autorką książki

„Wszystkie dzieci wiedzą, że za meblami mieszkają różne stwory” – tak zaczyna się książeczka Poli, którą napisała (z małą pomocą swojej mamy) w wieku 6 lat. Dziewczynka stworzyła też ilustracje do książki. Podczas targów w Strefie Silesia Dzieci będzie można spotkać się z małą autorką, porozmawiać o potworach i narysować te już oswojone. Może to być bardzo motywujące – w końcu strachy Poli zmotywowały ją do napisania książki, która – jak ma nadzieję – pomoże innym dzieciom w radzeniu sobie ze swoimi lękami. Każde dziecko otrzyma ramkę na portret swojego potwora, młodsze maluchy pokolorują zakładki do książek i również będą mogły zabrać je ze sobą do domu. Spotkanie z książką zaproponuje też Empik – jego przedstawiciele zaproszą na wysłuchanie fragmentów najciekawszych książek dla dzieci.

Strefa prelekcji i konsultacji

Przez cały czas trwania targów będą odbywać się prelekcje i konsultacje ze specjalistami z różnych dziedzin. Paula Jamróz dietetyk kliniczny zaprezentuje, ile cukru kryje się w pozornie bezpiecznych dla zdrowia dzieci produktach. Podpowie, czym można zastąpić ten biały dodatek, przedstawi kilka przepisów na zdrowe i smaczne desery. Na pytanie „jak towarzyszyć maluszkowi w płaczu, by wspierać jego rozwój psychofizyczny” odpowie certyfikowany coach, właściciel portalu LudzkiRodzic.pl – Wioletta Przenniak-Cołta. Będzie też mowa o zachciankach i potrzebach naszych pociech – jak je rozróżnić? Podczas wydarzenia rodzice będą mieli możliwość spotkać się ze specjalistą z firmy TOSIA.pl i dowiedzieć, jaki fotelik samochodowy wybrać, by był bezpieczny i pasował do naszego samochodu (niektóre samochody mają za krótkie pasy do niektórych modeli fotelików). Joanna Bomba, doradca noszenia dzieci w chustach i nosidłach miękkich ClauWi, zaprezentuje rodzicom kilka podstawowych wiązań i przedstawi starożytną technikę masażu niemowląt i dzieci – masaż Shantala.

Zabawa i nauka za darmo

Co ważne, wszelkie aktywności – warsztaty dla dzieci, rodziców, prelekcje oraz indywidualne konsultacje ze specjalistami (każdy ekspert będzie do dyspozycji rodziców przez godzinę po swojej prelekcji) są nieodpłatne. Dorośli płacą jedynie za wstęp na imprezę – 9 zł lub 15 zł – bilet rodzinny. Dzieci i młodzież do 15. roku życia wchodzą za darmo, podobnie jak osoby niepełnosprawne i te w wieku 65+.

Partnerami targów są: HELEN DORON, UNIWERSYTET ŚLĄSKI, EMPIK, TOSIA.PL, ON LEMON, INSTYTUCJA FILMOWA SILESIA FILM.

Organizatorami wydarzenia są: Fundacja Colors of Silesia oraz portal SilesiaDzieci.pl.

Miejsce: Stadion Śląski w Chorzowie (wejście bramą nr 7)

Godziny: 10.00-17.00

Więcej informacji znajduje się na stronie: www.silesiabazaar.pl, a także na: www.facebook.com/silesiabazaar i na: https://www.facebook.com/events/502885483579940/

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto blokadę reklam!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Prosimy, wesprzyj nas, wyłączając blokadę reklam.

Powered By
100% Free SEO Tools - Tool Kits PRO