Na stronie dobra-mama.pl mogą występować wpisy o charakterze reklamowym.

SILESIA BAZAAR Kids vol. 8

Przed nami 8. edycja największych w naszym regionie targów niezależnej dziecięcej mody i dizajnu SILESIA BAZAAR Kids. Już 14 kwietnia na 3 tys. m kw. zadaszonej powierzchni Stadionu Śląskiego stanie ponad 70 stoisk niebanalnych polskich marek oferujących ubranka, zabawki, kosmetyki, gadżety i wiele innych unikatowych produktów. Oprócz strefy sprzedażowej będzie też Strefa Rodzin – warsztatowa oraz prelekcyjna. Nie zabraknie też pysznego jedzenia: na zewnątrz staną food trucki, a w środku stoiska z ciastami, kawą i lemoniadą.

LEGO, projektowanie miasta i akcent wielkanocny

Podczas imprezy przygotowano bogaty program zajęć i pokazów dla najmłodszych uczestników. Atomy i bity pokażą, jak skonstruować robota z klocków LEGO, Fabryka Młodych Talentów „Pauza-art” zaprosi do zabaw z muzyką, a URBAN KIDS zachęci uczestników warsztatów do zaprojektowania własnej przestrzeni miejskiej, bo jak twierdzą instruktorzy – wyobraźnia i pomysły dzieci wykraczają daleko poza obszar, w jakim poruszają się umysły dorosłych. Jako, że do świąt pozostanie już tylko tydzień, na zajęciach, zorganizowanych przez Centrum Kulinarne, dzieci przygotują wielkanocne specjały. A na koniec wszystkie maluchy będą mogły pobawić się na mini placu zabaw.

Druk 3D, budowa rakiet i Andersen

Wykładowcy i nauczyciele akademiccy Uniwersytetu Śląskiego, tworzący Uniwersytet Śląski Dzieci, zaproszą na warsztaty budowy rakiet na sprężone powietrze, zaprezentują, co to jest elektromagnetyzm – będą spektakularne eksperymenty i doświadczenia fizyczne. Z pewnością dużym zainteresowaniem będzie cieszyć się stanowisko Unibota, na którym staną drukarki 3D – będzie można wydrukować sobie na nich to, co wcześniej się zaprojektuje. Całe rodziny przeniosą się do niezwykłego świata H.Ch. Andersena, by niebawem wraz z Prywatną Muzyczną Szkołą Podstawową „Elementarz” wrócić na ziemię, a konkretnie na przedstawienie pt. „Smog nas zje”, w której to dzieci będą walczyć ze smogiem.

Maluchy na wybiegu

Nie lada atrakcją dla wszystkich odwiedzających będzie pokaz mody w wykonaniu podopiecznych Uniwersytetu Śląskiego Dzieci. Małe modelki i modele (w wieku od 5 do 8 lat) zaprezentują się w strojach polskich projektantów. Maluchy mają doświadczenie aktorskie i ruchowe, co z pewnością przyczyni się do tego, że prezentacja będzie naprawdę efektowna. Ubranka i dodatki będzie można nabyć na stoiskach wystawców.

Księża na motorach

Po południu będzie można usłyszeć ryk silników kultowych motorów na których przyjadą… księża. W skórzanych kurtkach, z długimi brodami, jedynie koloratki będą zdradzać, kim są. Ks. Michał Macherzyński, proboszcz tyskiej parafii pw. M.B. Królowej Aniołów – przywódca tej braci motocyklowej, to tegoroczny zdobywca tytułu Integrator Roku nadanego przez Okręgową Izbę Przemysłowo-Handlowa w Tychach. Na Stadionie będzie można obejrzeć te wspaniałe maszyny, porozmawiać z ich właścicielami, zrobić sobie z nimi zdjęcie, a nawet wybrać na krótką przejażdżkę. Motocykliści będą zbierać fundusze na wyremontowanie jednej z sal tyskiego hospicjum dla dzieci – Świetlikowo.

Spotkanie z 8-letnią autorką książki

„Wszystkie dzieci wiedzą, że za meblami mieszkają różne stwory” – tak zaczyna się książeczka Poli, którą napisała (z małą pomocą swojej mamy) w wieku 6 lat. Dziewczynka stworzyła też ilustracje do książki. Podczas targów w Strefie Silesia Dzieci będzie można spotkać się z małą autorką, porozmawiać o potworach i narysować te już oswojone. Może to być bardzo motywujące – w końcu strachy Poli zmotywowały ją do napisania książki, która – jak ma nadzieję – pomoże innym dzieciom w radzeniu sobie ze swoimi lękami. Każde dziecko otrzyma ramkę na portret swojego potwora, młodsze maluchy pokolorują zakładki do książek i również będą mogły zabrać je ze sobą do domu. Spotkanie z książką zaproponuje też Empik – jego przedstawiciele zaproszą na wysłuchanie fragmentów najciekawszych książek dla dzieci.

Strefa prelekcji i konsultacji

Przez cały czas trwania targów będą odbywać się prelekcje i konsultacje ze specjalistami z różnych dziedzin. Paula Jamróz dietetyk kliniczny zaprezentuje, ile cukru kryje się w pozornie bezpiecznych dla zdrowia dzieci produktach. Podpowie, czym można zastąpić ten biały dodatek, przedstawi kilka przepisów na zdrowe i smaczne desery. Na pytanie „jak towarzyszyć maluszkowi w płaczu, by wspierać jego rozwój psychofizyczny” odpowie certyfikowany coach, właściciel portalu LudzkiRodzic.pl – Wioletta Przenniak-Cołta. Będzie też mowa o zachciankach i potrzebach naszych pociech – jak je rozróżnić? Podczas wydarzenia rodzice będą mieli możliwość spotkać się ze specjalistą z firmy TOSIA.pl i dowiedzieć, jaki fotelik samochodowy wybrać, by był bezpieczny i pasował do naszego samochodu (niektóre samochody mają za krótkie pasy do niektórych modeli fotelików). Joanna Bomba, doradca noszenia dzieci w chustach i nosidłach miękkich ClauWi, zaprezentuje rodzicom kilka podstawowych wiązań i przedstawi starożytną technikę masażu niemowląt i dzieci – masaż Shantala.

Zabawa i nauka za darmo

Co ważne, wszelkie aktywności – warsztaty dla dzieci, rodziców, prelekcje oraz indywidualne konsultacje ze specjalistami (każdy ekspert będzie do dyspozycji rodziców przez godzinę po swojej prelekcji) są nieodpłatne. Dorośli płacą jedynie za wstęp na imprezę – 9 zł lub 15 zł – bilet rodzinny. Dzieci i młodzież do 15. roku życia wchodzą za darmo, podobnie jak osoby niepełnosprawne i te w wieku 65+.

Partnerami targów są: HELEN DORON, UNIWERSYTET ŚLĄSKI, EMPIK, TOSIA.PL, ON LEMON, INSTYTUCJA FILMOWA SILESIA FILM.

Organizatorami wydarzenia są: Fundacja Colors of Silesia oraz portal SilesiaDzieci.pl.

Miejsce: Stadion Śląski w Chorzowie (wejście bramą nr 7)

Godziny: 10.00-17.00

Więcej informacji znajduje się na stronie: www.silesiabazaar.pl, a także na: www.facebook.com/silesiabazaar i na: https://www.facebook.com/events/502885483579940/

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto blokadę reklam!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Prosimy, wesprzyj nas, wyłączając blokadę reklam.

Powered By
Best Wordpress Adblock Detecting Plugin | CHP Adblock