Na stronie dobra-mama.pl mogą występować wpisy o charakterze reklamowym.

Skąd pomysł na Festiwal Relacji?

To był proces. Pomysł dojrzewał w nas długo. Wiele rzeczy, ludzi, spotkań przyczyniło się do tego, że jesteśmy dziś w tym miejscu.

W 2013 roku, na nasze zaproszenie przyjechała do Rzeszowa i swoje pierwsze warsztaty tutaj poprowadziła Agnieszka Stein. Później poszło lawinowo, kilka warsztatów w roku, do Agnieszki dołączyła Monika Szczepanik i inni. Wszystkie spotkania odbywały się w duchu Porozumienia bez Przemocy i Rodzicielstwa Bliskości.

W listopadzie 2015 roku, wraz z koleżankami z Przystani Blisko wybrałyśmy się na Konferencję Bliskości do Warszawy. W jednym z paneli brały udział Agnieszka Stein, Monika Szczepanik i Marta Sikorska, spontanicznie zapytałyśmy czy przyjadą we trzy do Rzeszowa, powiedziały, że przyjadą. To, tak naprawdę, był początek.

Przez ten rok przyglądałyśmy się podobnym wydarzeniom w innych miastach Polski. Festiwal Rodzicielstwa Bliskości w Łodzi, Konferencja Empatii w Katowicach, czy wspomniana wcześniej Konferencja Bliskości w Warszawie. Po jednych z kolejnych warsztatów w Rzeszowie, usiadłyśmy z naszą grupą i wtedy padło to decydujące zdanie: robimy Festiwal. To był październik tego roku.

Ideą festiwalu jest zaproszenie do naszej wspólnoty tych, którzy szukają lepszego sposobu komunikacji niż ten , który do tej pory znali, a w którym czuli się niewygodnie, źle. Ludzi, którzy szukają ścieżek rozwoju i sposobu na lepsze zrozumienie siebie, swoich dzieci, drugiego człowieka. Język Porozumienia bez Przemocy i Rodzicielstwo Bliskości dają nam narzędzia, dzięki którym możemy zrozumieć nasze emocje a w rezultacie tworzyć lepszy świat.

Karolina Fornal

Prezentacja gości

Nasi prelegenci to osoby mocno zaangażowane w działania prorodzinne. Osoby, które widząc niedoskonałości w sposobie komunikowania się rozpoczęły poszukiwania, by wreszcie wkroczyć na ścieżkę Porozumienia Bez Przemocy. Dziś jako trenerzy NVC dzielą się z nami ideą Marshalla Rosenberga i pokazują jak z otwartym sercem słuchać. Bez ocen i oczekiwań. Drugim nurtem który jest ważny jest Rodzicielstwo Bliskości

RB
AGNIESZKA STEIN
Psycholog, propagatorka i prekursorka nurtu Rodzicielstwa Bliskości w Polsce. Pomaga rodzicom w sytuacjach wątpliwości wychowawczych, udziela indywidualnych konsultacji. Prowadzi warsztaty dla rodziców, webinaria, współpracuje z przedszkolami i szkołami, doradza nauczycielom. Autorka książek o tematyce Rodzicielstwa Bliskości. Prywatnie mama nastolatka.

PRZEMYSŁAW CHRUŚCIEL
Mąż i tata współzałożyciel Fundacji Być Blisko w Boguchwale. Trener, reżyser, pedagog, animator społeczny. Zafascynowany ideą Porozumienia Bez Przemocy w swojej pracy szkolnej i warsztatowej stara się wprowadzać w życie jej założenia. Pracuje z użyciem technik teatralnych i elementów dramy. Inspiruje go człowiek i zmiany jakich jest w stanie dokonać w swoim otoczeniu.

MARIA STĘPAK
Żona, mama dwóch córek. Doradczyni noszenia dzieci w chustach i nosidłach miękkich po kursie w Akademii Noszenia Dzieci. Prowadzi bloga i sklep internetowy pieluszkowo.com, poprzez który propaguje ideę Rodzicielstwa Bliskości. Zawodowo nauczycielka języka angielskiego.

TOMASZ SADZEWICZ
Certyfikowany trener Family Lab. Absolwent szkolenia „Rodzicielstwo Bliskości dla profesjonalistów”. Ukończył warsztat trenerski dla osób pragnących pracować z grupami ojców organizowany przez Fundację Sto Pociech.

TOMASZ KONDZIELNIK
Mąż, ojciec, menadżer i wyznawca Porozumienia bez Przemocy. Tata dwóch córek: Gai i Wandy. Od kilku lat wierny idei Rodzicielstwa Bliskości. Propagator edukacji demokratycznej i wolnościowej. Współzałożyciel organizacji nowi wojownicy, która wspiera męskie ruchy rozwojowe. Kibic piłkarski.

TOMASZ CHODKOWSKI
Obecnie Prezes Medela Polska, fundator Fundacji Twórczych Kobiet, fundator Fundacji Mleko Mamy, wieloletni, ale były członek Komitetu Upowszechniania Karmienia Piersią (KUKP) – od kilkunastu lat lobbujący wdrożenie organizacyjnych zmian w systemie ochrony zdrowia oraz zmian w polskim prawie, pozwalających na realizację skutecznego wsparcia karmienia naturalnego. Ojciec trzech synów wykarmionych piersią.

NVC
Monika Szczepanik i jej motto „Chcesz mieć racje czy relacje” mówi dużo o niej samej. Widzi i słyszy drugiego człowieka, jej warsztaty na długo pozostają w sercu. Mama dwóch dziewczynek, trenerka konstruktywnej komunikacji, pedagog. Prowadzi warsztaty, wykłady, szkolenia, sesje indywidualne, konsultacje, mediacje. Konstruktywną komunikacją dzieli się z rodzicami, nauczycielami, wszystkimi tymi, którzy chcą dostrzegać to, co ukrywa się za słowami i czynami. Organizuje zimowe i letnie obozy rodzinne w duchu Porozumienia Bez Przemocy.

MARTA SIKORSKA
Na blogu „Me&myBoo” zaprasza nas do swojego świata magicznego, skłaniającego do refleksji. Dzieli się z nami krótkimi rozmowami ze swoim synkiem. Wręcz zaraza PBP, widząc jak podąża za dzieckiem i z otwartością przyjmuje jego odmienne poglądy. Edukatorka, trenerka rozwoju osobistego, coach, mediatorka w nurcie Porozumienia bez Przemocy. Współautorka i współprowadząca warsztaty z udziałem koni jako trenerów Horse Assisted Education, w tym warsztaty poświęcone komunikacji w rodzinie

MARTA KUŁAGA
Założycielka Niepublicznego Przedszkola Krasnal w Krakowie, gdzie łączy podejście coachingowe z konstruktywnym sposobem komunikacji, zarówno w pracy z dziećmi, jak i w sposobie zarządzania. Jest certyfikowaną trenerką Porozumienia bez Przemocy (Nonviolent Communication). Prowadzi spółkę Leance. Pracuje w nurcie coachingu opartego na potrzebach. Prowadzi, mediacje, warsztaty rozwojowe.

JOANNA NOWICKA
Trenerka, madiatorka, coach w idei Nonviolent Communication. Towarzyszy ludziom w ich drodze, wspiera w pielęgnowaniu autentycznych, pełnych miłości relacji ze sobą i z drugim. Prowadzi grupy empatii i warsztaty empatycznej komunikacji, sesje indywidualne, coaching i mediacje w idei NVC.

KATARZYNA MITSCHKE
Pedagog, polonistka, mentorka w wolnej szkole w Krakowie, którą prowadzi w intencji tworzenia przestrzeni dla bliskich, bezpiecznych relacji między osobami w różnym wieku. Komunikacja Bez Przemocy wspiera ją w przyjmowaniu siebie i innych takimi, jakimi są. Uwielbia czerpać inspirację od dzieci i od dorosłych oraz towarzyszyć im w odkrywaniu, uczeniu się i zabawie, które najczęściej występują równocześnie.

Pragnieniem ich wszystkich jest przyczynianie się do budowania lepszego świata.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto blokadę reklam!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Prosimy, wesprzyj nas, wyłączając blokadę reklam.

Powered By
Best Wordpress Adblock Detecting Plugin | CHP Adblock