Na stronie dobra-mama.pl mogą występować wpisy o charakterze reklamowym.

Ciąża, karmienie i noworodek – wyobrażenia vs. rzeczywistość

Wiele kobiet nie zdaje sobie sprawy w momencie zajścia w ciążę z ogromu przemian, zagadnień, zjawisk, które będzie musiało wraz z „odmiennym stanem” przyswoić. Zachodzące w trakcie ciąży zmiany mogą cieszyć, czasem zaskakiwać, a nawet powodować strach, jeśli nie ma się ich świadomości. W okresie po porodzie huśtawka hormonalna niestety nie słabnie. Warto zatem opanować wiedzę na temat tego, co wkrótce wywróci nasze życie do góry nogami!

Czy myśląc o zajściu w ciążę kobieta bierze pod uwagę możliwość wystąpienia ciąży mnogiej? Myślę, że tylko niewielki procent może rozważać taką opcję i to w rodzinach, w których takie przypadki miały do tej pory miejsce. Zdecydowana większość zakłada, że w tej ciąży zostaną Mamą jednego dziecka. Przy kolejnym badaniu USG, lekarz nie ma już wątpliwości – „będą bliźniaki!” Co wtedy? Nagle wizja nieprzespanych nocy, prób karmienia piersią i samego porodu ulega zakrzywieniu – to w końcu podwójna ilość włożonego wysiłku, pracy, logistyki. U ciężarnej pojawia się niepewność, a wszystkie tematy związane z ciążą wydają się jej być obce.

W czym szukać ratunku?
W oswojeniu tych obaw i podbudowaniu przyszłej Mamy. Warsztat „Ciąża bliźniacza” przygotowuje do nowej życiowej roli, zaznajamia z różnicami pomiędzy opieką w ciąży pojedynczej i w ciąży mnogiej, odpowiada na najczęstsze obawy ciężarnej. Nasza doświadczona położna uspokoi przyszłą Mamę, a przekazana wiedza da jej poczucie siły sprawczej w trakcie oczekiwania i po narodzinach „podwójnego szczęścia”.

A co z karmieniem piersią? Czy zachodząc w ciążę zastanawiamy się, jakie wysiłki będziemy musiały włożyć w ten proces? Skąd będziemy wiedziały, że dziecko się najada? Czy będziemy zdani na domysły i wielogodzinne noszenie płaczącego Malucha na rękach?

Temat może wydawać się odległy i nieistotny – przecież zanim do karmienia dojdzie, ciąża będzie trwać wiele miesięcy, zakończy się porodem i dopiero wtedy będziemy zastanawiać się nad kwestiami karmienia…

Nic bardziej mylnego! Właśnie wtedy nadejdzie okres połogu, regeneracji po trudach porodu, pełen nowych wyzwań i mniejszej dawki snu. A do karmienia piersią trzeba się przygotować wcześniej, jeszcze w trakcie ciąży. Nieustannie o tym przypominamy podczas naszych kursów w szkole rodzenia oraz w naszych social mediach. Ilość otrzymywanych od strudzonych, młodych Mam wiadomości dotyczących ich problemów z karmieniem jest potwierdzeniem tej tezy – większość z nich niestety brakuje świadomości na temat procesu, jakim jest laktacja.

Nasze warsztaty z Certyfikowaną Doradczynią Laktacyjną „ABC laktacji” to ogromna dawka wiedzy, przygotowująca do tego ważnego procesu, zapewniająca ciężarnej i młodej Mamie wiarę we własne, laktacyjne siły. Setki naszych kursantek nie mogą się mylić – ta poporodowa wiedza naprawdę się Tobie przyda!

Przejdźmy do okresu po porodzie. Dla zdecydowanej większości kobiet powrót do domu ze szpitala po narodzinach dziecka to spełnienie marzeń. Nareszcie w swoim domowym otoczeniu jest szansa prawdziwie wypocząć, zregenerować się, zjeść porządny, treściwy rosół, nacieszyć się nowym członkiem rodziny. W końcu wszystko się uspokoi, życie będzie sobie powoli płynąć. Możesz nawet zapomnieć, że Twój mały człowiek właśnie opuścił swoje bezpieczne miejsce zameldowania z ostatnich 9. miesięcy, jego środowisko życia diametralnie się zmieniło i wciąż się rozwija, w nieznanej dotąd, obcej przestrzeni.

Niespodzianek w życiu jednak nigdy dość – pojawiają się dziwne reakcje dziecka i nie do końca wiesz, czy są one „normalne”- czy to odruchy noworodkowe czy coś zupełnie innego. Zresztą skąd możesz wiedzieć: pierwsza ciąża, pierwsze dziecko, a ze szkoły rodzenia masz prawo tego nie pamiętać…

Takich atrakcji może zacząć przybywać, może czas zatem skonsultować to ze specjalistą? No i kolejne schody! Gdzie do lekarza, a gdzie do przychodni? Warto zapoznać się z formalnościami i zjawiskami, które czekają Was po porodzie. Aby nie zaskoczyły Cię pierwsze dni i tygodnie po wyjściu ze szpitala, zapoznaj się z „Instrukcją obsługi niemowlaka” – jednym z naszych warsztatów kompleksowo odpowiadających na pytanie: „na co przygotować się podczas 3 pierwszych miesięcy życia Twojego dziecka?”. Wiedza, jaką przekaże Ci nasza doświadczona położna uspokoi Cię i będzie po porodzie na wagę złota!

Wyobrażenia na temat ciąży, porodu, karmienia piersią czy opieki nad noworodkiem mogą diametralnie różnić się od zastanej nas rzeczywistości. Wyzwania, które czekają młodych rodziców mogą czasem przerastać, zwłaszcza wtedy, gdy nie jesteśmy na nie przygotowani. Zaufaj Położnej to miejsce, w którym edukujemy z różnych tematów, na różnych etapach ciąży i macierzyństwa. Wdrożenie w tematy ciążowo-noworodkowe pozwoli Tobie czerpać radość z ciąży i ze spokojem oraz wiarą w swoje możliwości oczekiwać narodzin Maluszka – zapraszamy na www.zaufajpoloznej.pl, gdzie znajdziesz nasze kursy, warsztaty i usługi.
A jeśli chcesz już teraz uzyskać odpowiedź na pytanie „Urodziłam i co teraz?” – sprawdź nasz odcinek „Podcastu z położną” na naszym kanale Youtube

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto blokadę reklam!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Prosimy, wesprzyj nas, wyłączając blokadę reklam.

Powered By
100% Free SEO Tools - Tool Kits PRO