Dlaczego kasza jaglana to dobry pomysł na posiłek dla dziecka?

Produkty zbożowe to doskonałe źródło energii i cennych składników odżywczych, które powinny być obecne w codziennym jadłospisie już od niemowlęctwa. Etap rozszerzania diety maluszka to szczególny czas, w którym troska o młody, rozwijający się organizm jest niezwykle ważna.

Ze względu na delikatną konsystencję, przyjemny smak i wyjątkowe właściwości odżywcze kasza jaglana to idealny składnik pierwszych posiłków zbożowych. Podając ją niemowlęciu w postaci kaszki, stopniowo przyzwyczajamy je do zmiany konsystencji spożywanych pokarmów z płynnej na bardziej stałą. Dowiedz się, w jaki sposób wprowadzać ją do diety dziecka i dlaczego jest doskonałym wyborem dla malucha.

Kasza jaglana jest pozyskiwana z łuskanych ziaren prosa, a ze względu na swoje właściwości i wartości odżywcze nazywana królową wśród kasz. Bez wątpienia stanowi idealny posiłek nie tylko dla dorosłych, ale również dla najmłodszych smakoszy podczas ich pierwszych przygód z nowymi smakami.

Czas na jaglankę!

Do rozszerzania diety malucha warto podejść ze spokojem i cierpliwością. Nauka pierwszych smaków może zająć dziecku trochę czasu, nie wszystkie dzieci od razu akceptują nowe produkty wprowadzane do ich codziennego jadłospisu. Jeśli maluch zaakceptował już warzywa i pierwsze owoce, jako kolejne w jego diecie świetnie sprawdzą się kaszki zbożowe. Mają one delikatny smak, który jest łatwo akceptowany przez niemowlęta. Z myślą o szczególnych potrzebach najmłodszych powstała kaszka jaglano-ryżowa BoboVita PORCJA ZBÓŻ. Delikatna konsystencja tej bezmlecznej kaszki została dopasowana do szczególnych wymagań niemowląt już po 4. miesiącu życia. Nie zawiera dodatku cukru, a zgodnie z przepisami prawa – również barwników i wzmacniaczy smaku. Ceniona przez mamy i lubiana przez dzieci świetnie sprawdzi się jako pyszny posiłek dla maluszka już na początku urozmaicania diety.

To warto wiedzieć!

  • Rozszerzanie diety jest ważnym etapem w życiu każdego malucha, często wyczekiwanym przez jego rodziców. Warto przy tym pamiętać, że celem, do którego należy dążyć, jest wyłączne karmienie piersią przez okres pierwszych 6 miesięcy życia dziecka. W tym czasie pokarm kobiecy zaspokaja zapotrzebowanie niemowlęcia na ważne składniki odżywcze, jednocześnie wspierając jego prawidłowy rozwój w pierwszym półroczu życia1.

  • Pokarmy stałe należy wprowadzać do diety niemowlęcia po ukończeniu przez nie 17. tygodnia, ale nie później niż w 26. tygodniu życia. To czas, w którym maluchy są już gotowe na przyjmowanie pokarmów innych niż mleko.

Bezpieczeństwo to podstawa

Produkty zbożowe są niezbędne, aby dieta dziecka była odpowiednio zbilansowana i pokrywała zapotrzebowanie na energię niezbędną do rozwoju i wzrostu młodego organizmu. Kasza jaglana przeznaczona dla dorosłych – mimo swoich wartości – może zawierać pozostałości szkodliwych substancji (np. pestycydów) w ilości nieodpowiedniej dla niemowlęcia. Organizm dziecka w okresie 1000 pierwszych dni życia jest bardzo wrażliwy na wpływ czynników zewnętrznych, w tym spożywaną żywność. Właśnie dlatego, aby wspierać prawidłowy rozwój maluszka, rodzice powinni podawać mu żywność sprawdzoną, pochodzącą od zaufanych dostawców i spełniającą wyjątkowo restrykcyjne normy jakości i bezpieczeństwa. Kaszki to jedne z pierwszych produktów uzupełniających w diecie niemowlęcia, dlatego ważne jest, by wybierać je spośród tych przeznaczonych specjalnie dla niemowląt i małych dzieci, ze wskazaniem wieku na opakowaniu.

1 Zasady żywienia zdrowych niemowląt. Zalecenia Polskiego Towarzystwa Gastroenterologii, Hepatologii i Żywienia Dzieci, (http://ptp.edu.pl/files/Standardy_Medyczne_2014_Zalecenia_ywienia_.pdf), strona 323.

Artykuł indywidualny przygotowany przez Biuro Prasowe NUTRICIA dla portalu DOBRA MAMA.

fot. Pexels

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto blokadę reklam!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Prosimy, wesprzyj nas, wyłączając blokadę reklam.

Powered By
100% Free SEO Tools - Tool Kits PRO