Dlaczego kasza jaglana to dobry pomysł na posiłek dla dziecka?
Produkty zbożowe to doskonałe źródło energii i cennych składników odżywczych, które powinny być obecne w codziennym jadłospisie już od niemowlęctwa. Etap rozszerzania diety maluszka to szczególny czas, w którym troska o młody, rozwijający się organizm jest niezwykle ważna.
Ze względu na delikatną konsystencję, przyjemny smak i wyjątkowe właściwości odżywcze kasza jaglana to idealny składnik pierwszych posiłków zbożowych. Podając ją niemowlęciu w postaci kaszki, stopniowo przyzwyczajamy je do zmiany konsystencji spożywanych pokarmów z płynnej na bardziej stałą. Dowiedz się, w jaki sposób wprowadzać ją do diety dziecka i dlaczego jest doskonałym wyborem dla malucha.
Kasza jaglana jest pozyskiwana z łuskanych ziaren prosa, a ze względu na swoje właściwości i wartości odżywcze nazywana królową wśród kasz. Bez wątpienia stanowi idealny posiłek nie tylko dla dorosłych, ale również dla najmłodszych smakoszy podczas ich pierwszych przygód z nowymi smakami.
Czas na jaglankę!
Do rozszerzania diety malucha warto podejść ze spokojem i cierpliwością. Nauka pierwszych smaków może zająć dziecku trochę czasu, nie wszystkie dzieci od razu akceptują nowe produkty wprowadzane do ich codziennego jadłospisu. Jeśli maluch zaakceptował już warzywa i pierwsze owoce, jako kolejne w jego diecie świetnie sprawdzą się kaszki zbożowe. Mają one delikatny smak, który jest łatwo akceptowany przez niemowlęta. Z myślą o szczególnych potrzebach najmłodszych powstała kaszka jaglano-ryżowa BoboVita PORCJA ZBÓŻ. Delikatna konsystencja tej bezmlecznej kaszki została dopasowana do szczególnych wymagań niemowląt już po 4. miesiącu życia. Nie zawiera dodatku cukru, a zgodnie z przepisami prawa – również barwników i wzmacniaczy smaku. Ceniona przez mamy i lubiana przez dzieci świetnie sprawdzi się jako pyszny posiłek dla maluszka już na początku urozmaicania diety.
To warto wiedzieć!
|
Bezpieczeństwo to podstawa
Produkty zbożowe są niezbędne, aby dieta dziecka była odpowiednio zbilansowana i pokrywała zapotrzebowanie na energię niezbędną do rozwoju i wzrostu młodego organizmu. Kasza jaglana przeznaczona dla dorosłych – mimo swoich wartości – może zawierać pozostałości szkodliwych substancji (np. pestycydów) w ilości nieodpowiedniej dla niemowlęcia. Organizm dziecka w okresie 1000 pierwszych dni życia jest bardzo wrażliwy na wpływ czynników zewnętrznych, w tym spożywaną żywność. Właśnie dlatego, aby wspierać prawidłowy rozwój maluszka, rodzice powinni podawać mu żywność sprawdzoną, pochodzącą od zaufanych dostawców i spełniającą wyjątkowo restrykcyjne normy jakości i bezpieczeństwa. Kaszki to jedne z pierwszych produktów uzupełniających w diecie niemowlęcia, dlatego ważne jest, by wybierać je spośród tych przeznaczonych specjalnie dla niemowląt i małych dzieci, ze wskazaniem wieku na opakowaniu.
1 Zasady żywienia zdrowych niemowląt. Zalecenia Polskiego Towarzystwa Gastroenterologii, Hepatologii i Żywienia Dzieci, (http://ptp.edu.pl/files/Standardy_Medyczne_2014_Zalecenia_ywienia_.pdf), strona 323.
Artykuł indywidualny przygotowany przez Biuro Prasowe NUTRICIA dla portalu DOBRA MAMA.
fot. Pexels