Na stronie dobra-mama.pl mogą występować wpisy o charakterze reklamowym.

Kosz Mojżesza – przewodnik dla rodziców

Twoja podróż w roli rodzica rozpoczyna się od decyzji – wielu decyzji. Jaki wybrać wózek? Czy uczyć dziecko umiejętności zasypiania? Rodzice dokonują wielu wyborów, a jednym z pierwszych jest wybór łóżeczka, w którym będzie spał ich kochany maluszek.

Kosz Mojżesza czy łóżeczko dla niemowląt?

Niemowlę może spać w koszu Mojżeszowym lub w łóżeczku. Kosze Mojżesza znane są od lat, a ich nazwa pochodzi od biblijnej historii opowiadającej o Mojżeszu pozostawionym w sitowiu w koszu zrobionym z wikliny lub słomy. Kosze Mojżesza powszechnie używane dzisiaj są wykonane z mocnego, naturalnego materiału.
moKee ma w swojej ofercie kilka rodzajów koszy. Do kosza można dokupić stojak, który okazał się bardzo przydatny – uniemożliwiał naszemu słodkiemu kotkowi zbyt bliski kontakt z dzieckiem. Wiklinowy kosz Mojżesza Classic ma stojak na biegunach, który, gdy teraz o tym myślę, bardzo by nam się przydał! Posiada również składany baldachim, który chroni dziecko przed hałasem i rozpraszaniem uwagi. A może szukasz czegoś innego? W ofercie moKee są także kosze Mojżesza WoolNest wykonane z wytrzymałego filcu. Dostępne w czterech wersjach kolorystycznych są stabilne i bezpieczne dla dziecka.

Jak długo można używać kosza Mojżesza?

Kosze Mojżesza są odpowiednie tylko dla noworodków i powinny być używane tylko do ukończenia przez dziecko około trzech do czterech miesięcy. Kiedy dziecko ukończy 4 miesiące, zauważysz, że zaczyna być ciężkie a co ważniejsze, coraz rzadziej będzie spało. To czas, aby pomyśleć o czymś bardziej stacjonarnym, w czym dziecko będzie mogło podrzemać, np. o łóżeczku dziecięcym.

Bezpieczeństwo kosza Mojżesza

Umieszczając dziecko w koszu Mojżesza sprawdź, czy stopy dziecka znajdują się przy końcu łóżeczka lub kosza. Bardzo ważny jest również materac w koszu Mojżesza, powinien być twardy, całkowicie płaski i wodoodporny, bez miękkich lub wyściełanych obszarów, szczególnie wokół głowy dziecka.. Materace miękkie zwiększają ryzyko śmierci łóżeczkowej. Utrudniają one niemowlętom utratę ciepła ciała, co może spowodować, że niemowlęta będą się przegrzewać. Powierzchnia materaca powinna być na tyle twarda, aby główka położonego na nim dziecka nie zagłębiła się w nim więcej niż kilka milimetrów.

Więcej informacji o koszach Mojżesza:
https://pl.mokee.eu/

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto blokadę reklam!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Prosimy, wesprzyj nas, wyłączając blokadę reklam.

Powered By
Best Wordpress Adblock Detecting Plugin | CHP Adblock