Na stronie dobra-mama.pl mogą występować wpisy o charakterze reklamowym.

Najlepszy przyjaciel pierwszych kroków

Nazwa „Attipas” powstała z połączenia dwóch słów: koreańskiego „Atti” (najlepszy przyjaciel) oraz francuskiego „Pas” (krok) i w wolnym tłumaczeniu oznacza po prostu „Najlepszego Przyjaciela pierwszych kroków”.

Obuwie dziecięce Attipas
Obuwie dziecięce Attipas

Historia firmy Wildcat Co., Ltd. – koreańskiego producenta funkcjonalnych butów, do którego należy Attipas sięga 2004 roku. Marka Attipas powstała po 7 latach intensywnych badań prowadzonych we współpracy z Centrum Poznawczo-Behawioralnym Uniwersytetu w Seulu, w których to badaniach wykorzystano wiedzę na temat biomechanicznego rozwoju mózgu.

Attipasy są dziecięcymi butami teraźniejszości i przyszłości. W ciągu ostatnich lat popularność Attipasów wzrosła także w Polsce, które nieustannie cieszą się uznaniem nie tylko mam, ale też ortopedów i fizjoterapeutów.

SKŁAD MATERIAŁOWY

Wszystkie buty dla dzieci Attipas są wykonane z wysokiej jakości materiałów, które nie zawierają substancji toksycznych. Potwierdzają to liczne certyfikaty jakości.

Buty Attipas
Buty Attipas

SKŁAD MATERIAŁOWY OBUWIA DZIECIĘCEGO ATTIPAS:

Warstwa wierzchnia:
bawełna 80%,
elastan 17%,
przędza gumowa 2%,
przędza poliuretanowa 1%

Podeszwa:
nietoksyczny, high-tech TPR

Eksperci o Attipas

Dlaczego obuwie dziecięce Attipas zyskuje na coraz większej popularności?

Buty Attipas zostały opracowane po 7 latach intensywnych badań nad rozwojem stopy dziecka we współpracy z Wydziałem Ortopedii Uniwersytetu Narodowego w Seulu. Dlatego właśnie uzyskują rekomendacje ortopedów i fizjoterapeutów.

Pierwsze buty dla dzieci
Pierwsze buty dla dzieci

Elżbieta Szeliga, fizjoterapeuta metody NDT-Bobath 40 lat pracy z niemowlętami i małymi dziećmi:

„Dlaczego warto, aby dziecko chodziło w Attipasach?

Kiedy dziecko przechodzi z etapu czworakowania w pozycję pionową, zaczyna chodzić przy meblach i rozpoczyna samodzielne stawianie pierwszych kroków, wtedy ważne jest dobranie odpowiedniego obuwia. Dobrym rozwiązaniem na pierwsze buty są Attipasy. To świetne wsparcie dla małych nóżek, które bardzo mocno pracują, podczas nieustannych zmian pozycji i aktywności dziecka. Buty dla dzieci Attipas są gumowe przez co stopy nie ślizgają się na śliskiej podłodze.

Idealnie zaprojektowany kształt buta do stopy dziecka.

Wspaniały kształt Attipasów wspomaga ustawienie stopy poprzez głębokie ustawienie jej z dosyć wysokim kołnierzem, który pomaga w ustabilizowaniu pięty w pionie. A przy tym jest szeroko zarysowana przestrzeń dla stopy, zwłaszcza w obrębie palców. W butach dla dzieci Attipas nie ma ciasnych szwów dookoła stopy, które mogą dawać stopie poczucie ściągania, powodując przynajmniej dyskomfort.

Attipasy jako „butki” wspomagające prawidłowy rozwój stopy są miękkie, elastyczne, dające się „wykręcać” we wszystkich płaszczyznach.

Dzięki temu stopa może pracować prawidłowo.

To bardzo istotny element pozwalający stopie na manewr podwinięcia palców, który pozwala w przyszłości na przejście stopy w odbicie z palca przy bardziej zaawansowanym chodzie. Elastyczna budowa umożliwia też skręcanie się stopy na długości, co z kolei jest niezwykle ważnym elementem wypracowującym stopniowe tworzenie się łuku długiego i wysklepienia podeszwy stopy.

Wysokość kołnierza wokół pięty nie przeszkadza w prawidłowym ustawieniu stopy w klęku. Często się zdarza, że cholewka np. buta jest tak wysoka i twarda, że uniemożliwia dziecku taki klęk. A wtedy dzieci często skręcają stopę na zewnątrz po to, aby cholewka nie wrzynała im się w łydkę.

Uważam, że Attipasy są idealną osłoną dla stopy, która nie ogranicza naturalnego budowania prawidłowej pracy w czasie ruchu dziecka.”


CERTYFIKATY

Attipasy uzyskały prestiżowe wyróżnienie od KLUBU MAM EKSPERTEK w postaci certyfikatu PRODUKTU PRZYJAZNEMU MAMIE I DZIECKU

Więcej na stronie http://www.zabawkowicz.pl/zabawka/3801,obuwie-dzieciece-attipas.html

ATTIPAS = BEZPIECZEŃSTWO

Marka Attipas dba o bezpieczeństwo i zdrowie dzieci, dlatego wszystkie użyte materiały w produkcji bucików posiadają certyfikaty jakości.

Więcej na: https://attipas.pl/o-attipas

Zastosowanie 1

Obuwie na zmianę / kapcie (INDOOR):

  • Twoje dziecko może używać Attipas jako kapci podczas noszenia ich w domu, szczególnie jeśli masz zimną lub śliską podłogę.
  • Attipasy są bardzo łatwe do założenia i zdejmowania, co czyni je bardzo wygodnymi do żłobka lub przedszkola. Nie ma potrzeby wiązania sznurówek lub zapinania ich na zamek. Twoje dziecko może je nosić jako zwykłe skarpetki.
  • Attipas to najlepsze obuwie na publiczne  place zabaw, sale zabaw, labirynty, pokoje dziecięce i wiele innych. Możesz je zostawić, nawet jeśli jest tam napis „Nie wchodzić z butami”, ponieważ Attipas nie są klasycznymi butami dla dzieci, ale raczej buto-skarpetami. To sprawia, że ​​buty Attipas są wygodne z punktu widzenia higieny, ponieważ stopy dziecka nie dotykają brudnych powierzchni, zwłaszcza w miejscach publicznych, gdzie mogą być narażone na niebezpieczne dla zdrowia stopy bakterie i grzyby.
  • Są doskonałym wyborem dla centrów handlowych, szczególnie zimą. Podczas noszenia ciężkiego i ciepłego obuwia, małe stopy mogą się przegrzać, natomiast szybka zmiana na buty Attipas zapewni dziecku komfort bez niepotrzebnych nerwów i płaczu podczas długich zakupów.
  • Świetnie sprawdzą się jako buty zapasowe na dziecięce przyjęcia podczas odwiedzin u krewnych i w domach przyjaciół.
  • Są lekkie i elastyczne, przez co zajmują bardzo mało miejsca w torbie matki i można je bardzo szybko założyć.

Zastosowanie 2

Buty na wycieczki, spacery (OUTDOOR):

  • Attipas to idealne buty dla dzieci do spacerów na dworze, gdy jest ciepło i sucho. W butach Attipas Twoje dziecko czuje się komfortowo podczas wspinaczki, skakania i biegania, ponieważ ich podeszwa nie ślizga się i jest bardzo elastyczna. W zależności od temperatury zewnętrznej Attipas można nosić na bosych stopach lub z dodatkową parą skarpet.
  • Obuwie Attipas doskonale nadaje się do spacerów na łonie przyrody, na trawie, małych kamieniach, ziemi, piasku itp. Małe stopy poczują się jakby były boso, a jednocześnie będą chronione przed zranieniami i skaleczeniami.
  • Dziecięce buty Attipas nadają się do spacerów po plaży lub w pobliżu wody, w basenach i naturalnych zbiornikach wodnych. Jeśli zmokną, możesz je wysuszyć tak szybko, jak zwykłe skarpety.
  • Attipas jest najlepszą opcją dla placów zabaw dla dzieci na świeżym powietrzu, ponieważ są lekkie i elastyczne, a stopy dziecka mogą poruszać się swobodnie ułatwiając prawidłowy rozwój stopy.

 

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto blokadę reklam!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Prosimy, wesprzyj nas, wyłączając blokadę reklam.

Powered By
Best Wordpress Adblock Detecting Plugin | CHP Adblock