Na stronie dobra-mama.pl mogą występować wpisy o charakterze reklamowym.

Naturalna pomoc na rozstępy i blizny – dla kobiet w ciąży i mam karmiących

W okresie ciąży i karmienia piersią przyszłe mamy cały czas szukają skutecznych, ale przede wszystkim bezpiecznych produktów kosmetycznych. Największą bolączką kobiet w tym ważnym czasie są rozstępy, a ochroną przed ich powstawaniem może być regularna pielęgnacja naturalnymi olejkami. Marka Kneipp stworzyła Olejek Kneipp Bio Skin Oil – intensywnie regenerującą pielęgnację na rozstępy i blizny, olejek w 100% z naturalnych składników, bezpieczny dla kobiet w ciąży i mam karmiących piersią oraz rekomendowany przez położne.

Rozstępy – jak z nimi walczyć?

Rozstępy pojawiają się zwykle w okresie dojrzewania lub właśnie w czasie ciąży. Przyczyną są wahania hormonalne, które w tym czasie osłabiają tkankę łączną. Elastyczność skóry zmniejsza się i jest po prostu przeciążona silnym wzrostem w wieku nastoletnim lub rosnącym brzuszkiem.

Wbrew wielu obietnicom marketingowym, ani rozstępów, ani blizn nie da się po prostu „pozbyć” za pomocą kosmetyków. Jednak odpowiednia pielęgnacja może sprawić, że będą mniej widoczne, poprawi się struktura skóry i zostanie przywrócona jej elastyczność. Dobrym sposobem jest wzmocnienie tkanki łącznej poprzez poprawę krążenia krwi. Sprawdzonym środkiem pomocniczym są naprzemienne prysznice, peelingi do ciała, szczotkowanie, a przede wszystkim masaże z użyciem specjalnych olejków. Jednak najlepsze efekty przyniesie zapobieganie powstawaniu rozstępów, dlatego już w pierwszych miesiącach ciąży każda kobieta powinna stosować regularną pielęgnację miejsc narażonych na ich powstawanie.

shutterstock_723553363-

Nasza skóra potrzebuje masażu

Masaże to świetna broń do walki z rozstępami. Aby zapobiec ich powstawaniu w ciąży, należy najpóźniej od trzeciego miesiąca ciąży masować dwa lub trzy razy dziennie obszary szczególnie narażone na rozciąganie (okolice brzucha, bioder i ud). Szczególnie skuteczny jest masaż skubany, podczas którego skóra jest skubana ku górze w energicznych powtórzeniach.

W przypadku blizn pomocny jest także delikatny masaż otaczającej je skóry oraz samej blizny, który sprawia, że skóra jest bardziej elastyczna. Uwaga: Zwłaszcza w przypadku młodych blizn należy unikać rozsuwania ich podczas masażu.

Efekt masażu można wzmocnić, stosując specjalne olejki do skóry. Szczególnie skuteczne jest połączenie olejów tłuszczowych z olejkami eterycznymi.
Roślinne oleje tłuszczowe, takie jak oliwa z oliwek, olej z krokosza barwierskiego, migdałów lub wiesiołka, mają działanie pielęgnacyjne zwiększając elastyczność i stabilność skóry. Zawierają substancje lipidowe podobne do tych występujących w skórze, dzięki czemu w naturalny sposób integrują się z barierą skórną, regulując między innymi poziom nawilżenia. Olejki eteryczne, zwłaszcza olejek grejpfrutowy, stymulują metabolizm skóry, a tym samym jej regenerację.

Olejek certyfikowany przez naturę

BIO olejek do ciała i twarzy Kneipp® został opracowany jako intensywnie regenerująca specjalna pielęgnacja na rozstępy i blizny. Olej z krokosza barwierskiego i oliwa z oliwek z upraw ekologicznych są bogate w nienasycone kwasy tłuszczowe. Chronią skórę przed utratą wilgoci i dostarczają jej niezbędnych składników odżywczych, które nadają jej jedwabistą gładkość. Esencjonalny olejek grejpfrutowy z kolei stymuluje metabolizm skóry, dzięki czemu wspomaga jej naturalną regenerację i odnowę.

Kup olejek w sieci sklepów Hebe Kneipp Bio Skin Oil

KNEIPP_DM_Bodycare_Christine_on_beach_2

 

BIO olejek do twarzy i ciała Kneipp® posiada również certyfikat kosmetyku organicznego wydany przez międzynarodowe stowarzyszenie kosmetyków naturalnych i organicznych NaTrue. NaTrue sprawdza zgodność z różnymi kryteriami – m.in. co najmniej 95% substancji naturalnych zawartych w produkcie musi pochodzić z kontrolowanej produkcji ekologicznej i/lub kontrolowanego dzikiego zbioru.

Potwierdzona skuteczność

Jako jedne z pierwszych w 2014 r. BIO olejek Kneipp® testowały kobiety w ciąży i połogu, które potwierdziły jego skuteczność. Kosmetyk rekomendowany jest również przez położne.

We współpracy z niezależnym instytutem badań dermatologicznych w 2016 r. przeprowadzono badanie aplikacyjne Olejku Kneipp Bio Skin Oil.
W badaniu udział wzięły osoby z widocznymi rozstępami i z bliznami. Wszystkie stosowały olejek dwa razy dziennie na obszary skóry dotknięte zmianami przez 8 tygodni. Intensywność rozstępów i blizn była oceniana bezpośrednio przed i ponownie po 8-tygodniowym okresie stosowania zarówno przez osoby badane, jak i przez eksperta dermatologicznego z instytutu badawczego na podstawie różnych kryteriów (takich jak rozciągliwość, grubość, uczucie ulgi). Werdykt potwierdził skuteczność pielęgnacji Kneipp: 78,9% uczestników testu bardzo pozytywnie oceniło działanie BIO olejku.

4008233164908_Details 4008233164908_Details-1 4008233164908_Right

Współpraca reklamowa

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto blokadę reklam!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Prosimy, wesprzyj nas, wyłączając blokadę reklam.

Powered By
100% Free SEO Tools - Tool Kits PRO