Na stronie dobra-mama.pl mogą występować wpisy o charakterze reklamowym.

Nowa era laktatorów, nowy komfort i przyjemność odciągania pokarmu

Karmienie piersią jest jednym z najbardziej naturalnych emocji i doświadczeń, jakie możesz dzielić ze swoim dzieckiem. Noworodek powinien być przystawiany do piersi średnio 8-12 razy na dobę. Jeśli jesteś aktywną Mamą, planujesz karmić piersią i chcesz powrócić do aktywności zawodowej, odpowiednio dobrany laktator może bardzo ułatwić Ci życie.

Elektryczny laktator – pomoc dla nowoczesnej Mamy

Laktator to urządzenie, które powstało w trosce o Twoje zdrowie i aktywność. Odciąganie pokarmu jest przydatne, gdy czeka Cię chwilowa lub dłuższa rozłąka z dzieckiem. Aktywne Mamy chwalą sobie to, że mogą swobodnie myśleć o powrocie do pracy bez obaw, że dziecko nie będzie miało dostępu do naturalnego mleka. Laktator możesz schować do torebki i wziąć ze sobą wszędzie. Użyjesz go, gdy poczujesz, że musisz odciągnąć nadmiar pokarmu.

Laktator 3-fazowy – najbardziej naturalne ssanie

Jaki laktator jest najlepszy? Taki, który najlepiej oddaje naturalny proces ssania dziecka. By mleko zaczęło płynąć, w organizmie Mamy muszą zadziałać odpowiednie mechanizmy, regulowane przez dwa hormony – prolaktynę i oksytocynę. Prolaktyna pomaga w wytwarzaniu mleka, a oksytocyna powoduje jego przesuwanie się w kanalikach z pęcherzyków mlecznych do sutków.

1 faza – masaż pobudzający

By mleko płynęło z piersi dziecko ustami i językiem wytwarza podciśnienie. Dlatego pierwsza faza pracy laktatora naśladuje pierwsze ssanie dziecka – szybkie i płytkie. To pobudza naturalny wypływ mleka. Taki sposób ssania zwany jest profesjonalnie ssaniem nieodżywczym. Służy jedynie temu, by przesłać informacje do mózgu Mamy, że organizm musi uwolnić oksytocynę, by mleko mogło płynąć. To krótka faza stymulacji.

2 faza – odciąganie

Po mniej więcej minucie do trzech dziecko zaczyna ssać wolniej. To faza ssania odżywczego zwana też odciąganiem właściwym. Laktator przełącza się na nią automatycznie, nie musisz o tym pamiętać – laktator zrobi to samoczynnie.

3 faza – odpuszczanie

Natury nie da się oszukać i młode karmiące Mamy doskonale wiedzą, że większość dzieci podczas karmienia zasypia. Ten etap karmienia zwany jest też fazą odpuszczania. Ssanie jest coraz wolniejsze, aż powoli zanika. Ten wzorzec naśladuje TYLKO laktator 3-fazowy. Po zakończeniu cyklu laktator wyłącza się automatycznie.

Pamiętaj, aby stawiać na jakość i naturalny wzorzec ssania – to pozwoli Ci zdrowo i sprawnie wrócić do aktywności i zapewni nowoczesne macierzyństwo.

https://www.euro.com.pl/laktatory/neno-camino.bhtml#afterSearch-camino%7C%7C%7C%7Cproduct

 

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto blokadę reklam!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Prosimy, wesprzyj nas, wyłączając blokadę reklam.

Powered By
100% Free SEO Tools - Tool Kits PRO