Na stronie dobra-mama.pl mogą występować wpisy o charakterze reklamowym.

Odkryj atuty francuskiego przedszkola dla dziecka

Nadchodzi gorący czas dla rodziców, żeby szukać przedszkola dla dziecka na kolejny rok szkolny. W Warszawie przedszkól nie brakuje: są polskie publiczne i prywatne, a jest także duża ilość szkół międzynarodowych i zagranicznych. Czym się kierować przy wyborze szkoły? Czy warto zapisywać młode dziecko do innego programu nauczania niż polskiego?

Liceum Francuskie w Warszawie (LFV) zajmuje miejsce wyjątkowe wśród prywatnych, międzynarodowych szkół w Polsce – w zeszłym roku szkoła obchodziła setną rocznicę istnienia, a popularność szkoły stale rośnie, szczególnie wśród polskich rodziców. Przekonuje ich nie tylko wysoki poziom nauczania i bogata oferta języków obcych, ale także francuski system edukacji, który uczy otwartości na świat i aktywnych postaw obywatelskich.

W szkole francuskiej uczy się obecnie ponad 760 uczniów z 45 krajów, a 35% dzieci to Polacy. Już od przedszkola uczniowie LFV nieznający lub niewładający biegle językiem francuskim mogą w trakcie nauki skorzystać z dodatkowych kursów języka francuskiego jako języka obcego. Młodzi uczniowie mają dodatkowe wsparcie w klasie, a także indywidualne i grupowe lekcje celem skutecznej integracji ucznia we francuskim programie szkolnym.

Przedszkole francuskie wspiera rozwój umysłowy i kreatywny dziecka poprzez wielodyscyplinarny program nauczania (zajęcia rozbudzające, kreatywne, artystyczne, językowe, sportowe i naukowe) dostosowany do potrzeb małego dziecka. Szkoła organizuje również liczne wycieczki szkolne i projekty edukacyjne, aby utrzymać kontakt z językiem polskim i polską kulturą. Warto także podkreślić, że klasy we francuskim przedszkolu zawierają ok. 20 uczniów, co pozwala nauczycielom wsłuchiwać się w potrzeby każdego dziecka.

Już 20 marca 2021 r. i w ramach Dnia Otwartego Online Liceum Francuskiego w Warszawie dyrekcja i cała kadra pedagogiczna placówki będą odpowiadać na platformie Zoom na wszystkie pytania rodziców. Info i zapisy tutaj.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto blokadę reklam!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Prosimy, wesprzyj nas, wyłączając blokadę reklam.

Powered By
Best Wordpress Adblock Detecting Plugin | CHP Adblock