Na stronie dobra-mama.pl mogą występować wpisy o charakterze reklamowym.

Skandynawska kreatywność – niezastąpiony zestaw mebli dla dzieci

Stymulowanie kreatywności u dzieci można rozpocząć już od 1. roku życia. Pomaga ona w późniejszych latach, a także w dorosłym życiu – dzięki niej dostrzegamy oryginalność, niezwykłość wielu rzeczy, a także nieszablonowe rozwiązania. Jak jednak wspierać rozwój tej cechy w tak młodym wieku?

Kreatywność przestrzeni

Kluczową kwestią jest stworzenie przestrzeni, która wspiera kreatywność, oferuje dziecku wiele rozwiązań, ogrom aktywności i możliwości poszukiwania dróg. W pokoiku malucha nie może więc zabraknąć odpowiedniego zestawu mebli dziecięcych, zabawek wspierających nieszablonowe myślenie dopasowanych do upodobań dziecka oraz stonowanego, nierozpraszającego designu.

Nie bez znaczenia pozostają również zachowania rodziców – to oni powinni odgrywać rolę mentorów, którzy zawsze chętnie i z cierpliwością odpowiadają na pytania. Warto również zaangażować dziecko we własne hobby, gdyż maluchy uwielbiają naśladować dorosłych, co często przeradza się we wspólne, rodzinne pasje.

Nieszablonowy zestaw mebli

Marka skiddoü zaprojektowała zestaw mebli dla dzieci, gwarantujący dostęp do wielu bodźców pobudzających rozwój kreatywność. Møb to 8 rozwiązań w jednym zestawie, które odpowiadają potrzebom dzieci od 1. do 6. roku życia. To krzesełko dla maluchów w wieku 1-2 lat, które można bez problemu przekształcić w taboret dla starszego dziecka, większe krzesełko, a także stolik z dwoma ustawieniami wysokości blatu i biblioteczką – ten element można też przekształcić w fotel dla starszaka. Już samo komponowanie zestawu dostarcza całej rodzinie mnóstwa radości oraz kreatywnych pomysłów. Klasyczny skandynawski design również dostarcza odpowiednich, stonowanych doznań, które wspierają nieszablonowe myślenie i postępowanie.

Nie można jednak zapomnieć, że meble, design i zabawki są jedynie bodźcami, które wspierają i zachęcają do rozwoju. To jednak wsparcie, ciekawość i zaangażowanie rodziców stanowią największą wartość, dlatego rodzicu – inspiruj!

Więcej na:

https://skiddou.com/

 

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto blokadę reklam!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Prosimy, wesprzyj nas, wyłączając blokadę reklam.

Powered By
Best Wordpress Adblock Detecting Plugin | CHP Adblock