Na stronie dobra-mama.pl mogą występować wpisy o charakterze reklamowym.

Urządzanie kącika dla maleńkiego dzidziusia

Urządzanie kącika dla maleńkiego dzidziusia, który niedługo pojawi się w naszym życiu to jedna z najprzyjemniejszych czynności, jakie można sobie wyobrazić. Pierwsza myśl…. ma być słodko, delikatnie, idealnie…

Pod względem technicznym, należy pilnować się tylko trzech zasad: funkcjonalność, bezpieczeństwo i odpowiednia ilość światła. Cała reszta zależy tylko od naszego gustu i zasobu portfela. Warto zainwestować w produkty dobrej jakości tak, aby wszystkie tekstylia, z którymi dziecko ma kontakt nie wywoływały reakcji alergicznych i były milusie dla delikatnego ciałka naszego maluszka. Producenci, tacy jak firma Trilli, stawiają na polskie tekstylia wykonane ze 100% bawełny, dlatego podczas wyboru wyposażenia łóżeczka oraz artykułów kąpielowych warto przyjrzeć się ich ofercie.

W łóżeczku powinien znaleźć się wygodny materacyk. Dobrze jest zakupić przynajmniej dwa prześcieradełka oraz kilka pieluszek tetrowych, których początkowo będziemy używać do podkładania pod buzię naszego maluszka. Dzięki temu nie będziemy musieli wymieniać prześcieradełka, za każdym razem gdy dziecko uleje po karmieniu. Na szczęście pieluszka tetrowa nie musi już być nudno-biała. Firma Trilli oferuje je w kilku cudnych wzorach, np. miętowe gwiazdki czy koralowe flamingi.
W pierwszych dniach życia maluszek będzie spał w rożku, który da mu poczucie bezpieczeństwa. Następnie możemy zaopatrzyć się w komplet pościeli oraz ochraniacz, których ochroni nasze maleństwo kiedy stanie się już bardziej aktywne, a w początkowym etapie stworzy jego własny maleńki łóżeczkowy świat. My proponujemy zestaw z kolekcji Sikory z maleńką sikoreczką, która będzie pilnowała spokojnego snu naszego maleństwa. Zestaw jest dostępny w trzech wersjach kolorystycznych: miętowy, różowy i żółty. Warto też pomyśleć o kocyku, który może stać się ulubionym „usypiaczem” naszego maluszka, a podczas cieplejszych nocy posłuży za kołderkę. Do kocyka można również dokupić poduszeczkę w cudne gwiazdeczki.

Wyposażenie przewijaka to oczywiście przewijak z przyjemnymi dla ciała pokrowcami oraz akcesoria do pielęgnacji niemowlaka, pieluszki, mokre chusteczki, kremy itd. Warto mieć też w tym miejscu zapas pieluszek tetrowych oraz ręczniczków do odbijania.
Idealnie jeśli w pobliżu łóżeczka mamy miejsce na wygodny fotel gdzie zawsze będzie na nas czekał rogal do karmienia.
Reszta to dodatki: różowe podusie w kształcie gwiazdek, karuzelka, misie według uznania rodziców. Możemy tutaj puścić wodze fantazji zanim maluszek podrośnie i będzie brał czynny udział w urządzaniu swojego „dorosłego” pokoju przedszkolaka;)

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto blokadę reklam!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Prosimy, wesprzyj nas, wyłączając blokadę reklam.

Powered By
Best Wordpress Adblock Detecting Plugin | CHP Adblock