Na stronie dobra-mama.pl mogą występować wpisy o charakterze reklamowym.

„Bez liczenia i ważenia” – Zdrow(sz)y styl życia na Twoich zasadach

Jeśli choć raz próbowałaś zmienić dietę, miałaś okazję przekonać się jak uciążliwe jest gotowanie na dwa garnki, oddzielnie „dietetycznie” dla siebie i „normalnie” dla rodziny. Książka „Bez liczenia i ważenia” uczy, że dietetycznie może być również normalnie – bez rewolucji! Nauczysz się jak komponować wartościowe posiłki, które można jeść wspólnie z rodziną.

Chciałabym, żeby kobiety przestały bać się jedzenia” – to główny cel, który przyświeca autorce książki, dietetyczce Monice Ciesielskiej, znanej również jako Dr Lifestyle, twórczyni słynnych już diet z supermarketów. „Bez liczenia i ważenia” to poradnik oparty na wynikach rzetelnych badań naukowych, który nie służy tylko do biernego czytania. Przygotowany został w formie kursoksiążki, czyli zawiera praktyczne ćwiczenia, które skłaniają do refleksji i analizy własnych zachowań i nawyków żywieniowych, a wszystko po to by przywrócić kobietom żywieniową niezależność.

Monika Ciesielska (3)

Emocji się nie je!

Powyższe stwierdzenie to świetne zobrazowanie jak skomplikowana może być relacja
z jedzeniem. To właśnie nad nią czytelniczki będą pracować podczas „przerabiania” książki.
„Żeby nie zakopywały smutku w stosie czipsów, a połamanych serc nie kleiły czekoladą” – dodaje autorka książki. Dr Lifestyle pomaga znaleźć kompromis pomiędzy obsesyjnym kontrolowaniem jedzenia a trybem „hulaj dusza, piekła nie ma”. Zachęca do próby odżywiania bez konieczności ważenia produktów i jedzenia zgodnie z dietą, bez spowiadania się aplikacji ze wszystkiego, co się zjada. Każdy może zrealizować strategię #bezliczeniaiważenia na swój sposób – w oparciu o samoobserwację, dotychczasowe nawyki żywieniowe i możliwości podyktowane pracą oraz codziennymi obowiązkami.

W książce znalazł się również rozdział autorstwa Oli Budzyńskiej (Pani Swojego Czasu), który odpowiada na pytanie „Jak znaleźć czas na zdrowsze życie”. Mistrzyni planowania przypomina w nim m.in. o najważniejszej zasadzie czyli metodzie małych kroków: od dziś zjedz jedno jabłko dziennie. Tylko tyle? Aż tyle!

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Pełnego Czasu, a jej oficjalna premiera miała miejsce 14 czerwca 2021 r. „Bez liczenia i ważenia” można kupić w wersji papierowej lub elektronicznej na www.sklep.paniswojegoczasu.pl oraz w Przestrzeni Pełnej Czasu w Krakowie. Do pracy z książką zostały przygotowane dedykowane naklejki, można również skorzystać z innych gadżetów ułatwiających planowanie diety tj. Planerów Pełnych Czasu, segregatorów, notatników oraz fantastycznych artykułów piśmienniczych.

 

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto blokadę reklam!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Prosimy, wesprzyj nas, wyłączając blokadę reklam.

Powered By
100% Free SEO Tools - Tool Kits PRO