Na stronie dobra-mama.pl mogą występować wpisy o charakterze reklamowym.

Brzuch Alicji, czyli kupa prawdy o trawieniu

Już sam dźwięk słowa „kupa” zazwyczaj budzi u dzieci rozbawienie i zaciekawienie. Dobrze tę ciekawość wykorzystać, by opowiedzieć dzieciom o trawieniu, zdrowym odżywianiu i wewnętrznych organach. Pomoże w tym nowa książka bestsellerowej serii o Alicji, czyli – tym razem napisana wspólnie z pediatrą, prof. Mikołajem Spodarykiem – „Brzuch Alicji, czyli kupa prawy o trawieniu”.

Alicja, rezolutna bohaterka popularnonaukowej serii stworzonej przez dziennikarkę Marię Mazurek i ilustratora Marcina Wierzchowskiego, zadebiutowała w 2017 roku. Zaczęło się od „Snu Alicji”, uroczej książki o mózgu, napisanej wspólnie z neurobiologiem, prof. Jerzym Vetualnim. „Sen Alicji” – dzięki świetnym ilustracjom i przystępnej dla dzieciaków treści – szturmem wdarł się na listy bestsellerów.

Potem pojawiły się kolejne dwie książki edukacyjnej serii: napisana wspólnie z prof. Ryszardem Tadeusiewiczem „Alicja w krainie przyszłości” (o sztucznej inteligencji) i napisane z psycholożką dr Ewą Woydyłło „Uczucia Alicji”.

Teraz pora na „Brzuch Alicji”, który powstał z uwielbianym przez dzieci pediatrą (no bo który inny lekarz kazałby sobie wytatuować świnkę Peppę na ręce? Albo chodziłby po szpitalnych korytarzach w stroju Pokemona?), prof. Mikołajem Spodarykiem, który razem z Alicją przygląda się układowi trawiennemu człowieka. Czemu kupa brzydko pachnie i skąd wie kiedy ma wyjść? Ile flaczków mieści się w naszym brzuchu i dlaczego czasem w nim burczy? Ta książka to też – nomen omen – kupa prawdy o wszystkich odcinkach układu pokarmowego (łącznie z zębami) i skrócony poradnik, jak i po co zdrowo się odżywiać.

Wszyscy rodzice dobrze wiedzą (a badania naukowe to potwierdzają) jak kreatywne i ciekawe świata potrafią być dzieci. I jeszcze jak szybko przyswajają wiedzę. Trzeba im ją tylko odpowiednio przekazać. Książka „Brzuch Alicji” – tak zresztą, jak wszystkie z tej serii – jest w tym znakomita. Mamy tu przepiękne ilustracje, dużo humoru oraz całe mnóstwo wiedzy, którą i my, dorośli, mamy często niekompletną. Wspólna lektura będzie więc i zabawna, i bardzo rozwijająca dla obu stron.

Sięgnij po książki z serii o Alicji:

1. Brzuch Alicji, https://bit.ly/KupaPrawdyOtrawieniu

W kupie siła!

 

brzuch-alicji-czyli-kupa-prawdy-o-trawieniu-b-iext121806218

Przed Alicją stoi nietypowe zadanie – musi rozwiązać zagadkę i dowiedzieć się, Jak działa ludzkie ciało. Okazuje się, że to nie takie proste, bo w trakcie śledztwa pojawia się coraz więcej pytań! Dlaczego w brzuchu burczy? Jak długie są jelita i ile flaczków mieści się w naszym brzuchu? Skąd kupa wie, kiedy ma wyjść, i czemu brzydko pachnie? Dlaczego mówimy, że „leci nam ślinka”, oraz doświadczamy nieprzyjemnych rzeczy, takich jak wymioty czy biegunka?

Popularny prof. Mikołaj Spodaryk – ulubieniec dzieci, wybitny pediatra, który dla najmłodszych postanowił sobie wytatuować na ręce świnkę Pepe, a po szpitalnych korytarzach chodzi w przebraniu Pokemona – razem z bohaterką Alicją bierze pod lupę układ trawienny człowieka. Ta książka to kupa wiedzy o człowieku i jego kupie. Dzięki rewelacyjnym ilustracjom z łatwością prześledzicie pokręcone zakamarki ludzkiego ciała.

Porada dla rodzica. Przeczytajcie tę książkę z dzieckiem i razem rozwikłajcie zagadkę układu trawiennego!

2. Alicja w krainie przyszłości + Sen Alicji + Uczucia Alicji + Brzuch Alicji, Komplet 4 książek, https://bit.ly/Alicja_komplet –

box_Alicja_600x900

Sen Alicji, czyli jak działa mózg
Jerzy Vetulani
Maria Mazurek
Marcin Wierzchowski

Jedyna książka profesora Jerzego Vetulaniego dla dzieci!
Jak działa mózg, czym są neurony i skąd biorą się sny? Alicja zaprasza do świata nauki, pełnego wiedzy i mnóstwa śmiechu.

Alicja w krainie przyszłości, czyli jak działa sztuczna inteligencja
prof. Ryszard Tadeusiewicz
Maria Mazurek
Marcin Wierzchowski

Świat botów, komputerów i algorytmów. Alicja przeniesie was w przyszłość, gdzie pozna Basię – robota humanoidalnego. Czy uda im się zaprzyjaźnić? Czy życie domowników stanie się teraz łatwiejsze? I najważniejsze – czy robot może zastąpić człowieka?

Uczucia Alicji, czyli jak lepiej poznać siebie
dr Ewa Woydyłło
Maria Mazurek
Marcin Wierzchowski

Wybierzcie się razem z Alicja w fascynującą podróż po uczuciach. Dlaczego bywamy smutni, skąd bierze się radość, jak radzić sobie z gniewem i zazdrością? Oto instrukcja obsługi emocji, która pomoże wam je odkryć, nazwać i zaprzyjaźnić się z nimi.

Brzuch Alicji, czyli kupa prawdy o trawieniu
prof. Mikołaj Spodaryk
Maria Mazurek
Marcin Wierzchowski

Pełna przygód podróż przez błonę śluzową, ślinianki, fale robaczkowe i flaczki. Co zęby mają wspólnego z jelitami, skąd kupa wie, kiedy ma wyjść, i czemu brzydko pachnie? Alicja bierze pod lupę układ trawienia. Rozwikłajcie razem z nią wszystkie jego zagadki!

 

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto blokadę reklam!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Prosimy, wesprzyj nas, wyłączając blokadę reklam.

Powered By
Best Wordpress Adblock Detecting Plugin | CHP Adblock