Na stronie dobra-mama.pl mogą występować wpisy o charakterze reklamowym.

Pomóż Brave Kids z Nepalu

W trzęsieniu ziemi w Katmandu ucierpiały dzieci, które w ubiegłym roku uczestniczyły w projekcie Brave Kids w Wałbrzychu. W tym roku mają przyjechać do Warszawy. W tej chwili śpią i jedzą pod gołym niebem. Pomoc jest pilnie potrzebna.

60 nepalskich dzieci z domu dziecka, uczestniczących w projekcie Brave Kids, który odbywa się w Polsce, zostało pozbawionych dachu w trakcie trzęsienia ziemi w Katmandu. Ściany budynku popękały, dzieciom nic się nie stało – w odpowiednim momencie wydostały się na zewnątrz. – W tej chwili śpią i jedzą pod gołym niebem, ponieważ powrót do budynku nie jest bezpieczny. W Katmandu brakuje dziś dosłownie wszystkiego. Pomoc jest pilnie potrzebna – mówi Justyna Warecka, producentka wykonawcza Brave Kids i przedstawicielka ROKPA Polska.
Brave Kids to projekt edukacyjny polegający na spotkaniach artystycznych grup dziecięcych z całego świata. W czasie trwania projektu młodzi artyści mieszkają w domach polskich rodzin. Brave Kids odbywa się w ramach Brave Festival, którego organizatorzy co roku przekazują cały dochód z festiwalu na wsparcie projektów pomocowych prowadzonych przez organizację charytatywną ROKPA International. Już od 35 lat wspiera ona m.in. młodych Tybetańczyków i Nepalczyków – w tym dzieci z domu dziecka w Katmandu. Dzięki wsparciu organizacji ROKPA International uzyskały tam schronienie, edukację, a także możliwość rozwoju i lepszego życia. W projekcie Brave Kids uczestniczyły już trzykrotnie – w 2009 i 2010 roku przebywały we Wrocławiu, a w ubiegłym roku w Wałbrzychu. Rodziny goszczące dzieci w tym mieście, wolontariusze i Magdalena Sawicka, koordynatorka lokalnej edycji projektu, organizują zbiórkę datków. Odbędzie się w dniach 1-3 maja na Zamku Książ.
W czerwcu tego roku w ramach 6. edycji projektu dzieci z Katmandu będą gościły w Warszawie.
Jak pomóc Brave Kids, które ucierpiały w trzęsieniu ziemi? Datki można już wpłacać na konto lokalnego oddziału ROKPA POLSKA, z dopiskiem – Disaster Relief Nepal.
Dane banku: Bank Zachodni WBK S.A. ul. Rynek 9/11, 50-950 Wrocław
numer konta dla przelewu z Polski: 11 1090 2590 0000 0001 2411 5761
ROKPA International to organizacja charytatywna, która działa w 17 krajach, m.in. w Nepalu, Tybecie, Zimbabwe i Republice Południowej Afryki. Prowadzi ponad 120 projektów, często w trudno dostępnych regionach. Pomaga dzieciom zapewniając schronienie, wyżywienie i edukację, organizuje warsztaty pracy dla samotnych matek, jadłodajnie dla bezdomnych i ubogich oraz opiekę medyczną i ochronę rodzimej kultury. W Polsce prowadzi darmową jadłodajnię dla bezdomnych i potrzebujących we Wrocławiu.
ROKPA posiada Szwajcarski znak ZEWO potwierdzający wiarygodność i rzetelność wykorzystania środków.
Więcej o organizacji ROKPA: www.rokpa.org
Bieżące informacje o losie dzieci w Nepalu można śledzić na fanpage ROKPA International: https://www.facebook.com/ROKPA.org

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto blokadę reklam!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Prosimy, wesprzyj nas, wyłączając blokadę reklam.

Powered By
100% Free SEO Tools - Tool Kits PRO