Na stronie dobra-mama.pl mogą występować wpisy o charakterze reklamowym.

Pomóż Romanowi i innym!

30 sierpnia w Sali Domu Ludowego w Jasionowie odbędzie się akcja rejestracji potencjalnych Dawców komórek macierzystych i szpiku dedykowana 34-letniemu Romanowi Kukulińskiemu oraz innym Pacjentom dotkniętym nowotworem krwi. Bliscy Romana liczą na zaangażowanie mieszkańców Jasionowa, a także okolicznych miejscowości.

Roman wraz z ukochaną żoną Katarzyną wspólnie wychowują trójkę wspaniałych dzieci: 14-letnią Natalię, 11-letniego Michała oraz 2,5-letnią Anię. W chwilach wolnych od pracy i obowiązków rodzinnych, uwielbia majsterkować – jest złotą rączka we wszystkich pracach domowych. W najbliższym czasie planował zabrać całą swoją rodzinę do Rzymu jednak na chwilę obecną nie jest to możliwe. Niestety 27 lutego 2015 r. jego życia zmieniło się bardzo gwałtownie. Informacja o chorobie była ogromnym ciosem. W tym dniu została postawiona diagnoza o ostrej białaczce szpikowej, która rozpoczęła jego walkę o życie.
– Z minuty na minutę, z osoby zdrowiej stajemy się pacjentami walczącymi o życie. Na dzień dzisiejszy zastanawiam się nad swoim zdrowiem i przyszłością swojej rodziny- mówi Roman.
Jedyną szansą na powrót Romana do zdrowia jest przeszczepienie komórek macierzystych lub szpiku od dawcy niespokrewnionego. To Ty jesteś szansą i nadzieją na nowe życie dla wielu chorych.
– Przyjdźcie i wesprzyjcie mnie i innych, którzy czekają na swoich dawców. Liczy się każdy! – apeluje Roman.

W Polsce, co godzinę stawiana jest komuś diagnoza: nowotwór krwi, czyli białaczka. Dla wielu pacjentów jedyną szansą na wyzdrowienie jest przeszczepienie szpiku od dawcy niespokrewnionego. Cały czas są w Polsce pacjenci, dla których nie znaleziono dawcy, wśród 25 milionów osób zarejestrowanych na całym świecie.
– Dla każdego z nas oddanie wymazu z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka to bardzo niewiele – być może dla Romana jest to szansa na znalezienie Dawcy – tłumaczy Mateusz Łachacz pracownik Fundacji DKMS Polska – Zapraszam wszystkich: przyjdźcie wesprzyjcie Romana i zarejestrujcie się jako potencjalni Dawcy szpiku. Liczy się każdy!

Rejestracja potencjalnych dawców:
Data: 30 sierpnia 2015 r.
Godziny: 10:00 – 16:00
Miejsce: Sala Domu Ludowego
Adres: Jasionów

Kto może zostać dawcą?

Zarejestrować może się każdy zdrowy człowiek pomiędzy 18 a 55 rokiem życia, ważący minimum 50 kg (bez dużej nadwagi). Zajmuje to tylko chwilę, polega na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego, wypełnieniu formularza z danymi osobowymi oraz pobraniu 4 ml krwi. Na podstawie pobranej próbki zostaną określone cechy zgodności antygenowej, a jeśli okaże się, że kod genetyczny dawcy zgadza się z kodem genetycznym chorego, wtedy dochodzi do przeszczepu. Wszyscy, którzy chcą się zarejestrować powinni mieć ze sobą dokument tożsamości z nr PESEL.
Nie musisz zapłacić za swoją rejestrację, jednak jej koszt wynosi 250 zł. Fundacja DKMS Polska potrzebuje wsparcia finansowego by pokryć koszty rejestracji, dlatego jeśli możesz sfinansuj częściowo jej koszt. Darowiznę można przekazać na nr konta: 15 1240 6292 1111 0010 6197 7669.
Fundacja DKMS Polska to aktualnie największa baza dawców szpiku w Polsce, w której zarejestrowanych jest i przebadanych ponad 725 000 (czerwiec 2015) potencjalnych dawców szpiku, a już 2 167 (czerwiec 2015) osób oddało swoje komórki macierzyste lub szpik, dając szansę na życie Pacjentom zarówno w Polsce, jak i na świecie. Fundacja DKMS Polska została zarejestrowana 28 listopada 2008 roku, jednak działalność rozpoczęła 25 lutego 2009 roku.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto blokadę reklam!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Prosimy, wesprzyj nas, wyłączając blokadę reklam.

Powered By
Best Wordpress Adblock Detecting Plugin | CHP Adblock