Na stronie dobra-mama.pl mogą występować wpisy o charakterze reklamowym.

Co warto wiedzieć, wybierając wodę dla małych dzieci?

O tym, że nawodnienie odgrywa wielką rolę w naszym życiu – i to już od najmłodszych lat – nie trzeba nikogo przekonywać. Dba nie tylko o prawidłowe funkcjonowanie organizmu, utrzymanie odpowiedniej temperatury ciała, ale także usprawnia trawienie. Nie bez znaczenia jest również fakt, że gdy jesteśmy nawodnieni, po prostu czujemy się lepiej. O czym jeszcze warto pamiętać, wybierając wodę dla maluszka, podpowiada Kamila Janota, kierownik ds. jakości i zrównoważonego rozwoju marki Mama i ja.

Bezpieczeństwo w tym przypadku to podstawa. Zapotrzebowanie na wodę u niemowląt, w przeliczeniu na kilogram masy ciała, jest czterokrotnie większe niż u osób dorosłych. Układ pokarmowy maluszka jest dopiero „w powijakach”, mikroflora bakteryjna nadal dojrzewa, a żołądek się zwiększa, więc szczególnie trzeba zadbać o jego ochronę. Zanim podamy dziecku wodę, warto się zatem upewnić, że posiada odpowiedni skład, pochodzi ze sprawdzonego źródła, a jej jakość potwierdzają badania i certyfikaty.

Woda Mama i ja dedykowana jest potrzebom niemowląt i małych dzieci. Na jeden jej litr przypada jedynie 270 mg składników mineralnych i 7,77 mg sodu, dzięki czemu może być stosowana od pierwszych dni życia. Tu należy jednak pamiętać o tym, aby do 12. miesiąca podawać ją, jak każdą inną wodę, po przegotowaniu, mówi Kamila Janota.

Równie ważne jest pochodzenie wody. Woda Mama i ja pozyskiwana jest ze źródła o głębokości 157 metrów, znajdującego się na obrzeżach Słowińskiego Parku Narodowego. Nad czystością każdej partii produkcyjnej czuwają eksperci, monitorując proces produkcji na każdym etapie – od źródła aż do wody w butelce. To daje pewność, że w wodzie nie występują, nawet w minimalnych ilościach, żadne substancje uznawane za szkodliwe. Jakość potwierdza również pozytywna opinia Instytutu „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka” nr 28/DJW/2020 – podkreśla ekspertka.

Przy wyborze wody warto również zwrócić uwagę na wygodę użytkowania. Woda Mama i ja dostępna jest w butelkach o różnej objętości. Do przygotowania zup, przecierów i innych posiłków idealnie nadaje się ta o pojemności 1,5 l. Woda w lekkiej i dopasowanej kształtem do rączek malucha butelce 0,33 l jest praktyczna, gdy ten jest spragniony i chce samodzielnie się napić. Bajkowe etykiety przykuwają uwagę, a wyprofilowany ustnik sprawia, że nic się nie rozleje. Starszakom z kolei warto spakować do plecaka wodę w butelce 0,5-l.

Czym skorupka za młodu nasiąknie… Wyrabianie zdrowych nawyków żywieniowych powinno rozpocząć się już w dzieciństwie. Naturalna, wysokojakościowa woda źródlana to nieodłączny element zdrowej diety na każdym etapie życia.

Woda źródlana Mama i ja

Mama i ja – to w pełni bezpieczna, niegazowana woda źródlana, wyróżniająca się niskim stopniem mineralizacji i niewielką zawartością sodu. Stanowi optymalne uzupełnienie codziennej diety kobiet w ciąży oraz mam karmiących piersią. Znakomicie nadaje się również do przygotowywania posiłków dla niemowląt i dzieci w każdym wieku.

Strona www: https://wodadladziecka.pl/

Cena:

1,5 l – 2,39 zł
0,5 l – 1,79 zł
0,33 l – 2,19 zł

Reklama

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto blokadę reklam!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Prosimy, wesprzyj nas, wyłączając blokadę reklam.

Powered By
Best Wordpress Adblock Detecting Plugin | CHP Adblock