Na stronie dobra-mama.pl mogą występować wpisy o charakterze reklamowym.

Ach, śpij kochanie

Spokojny, zdrowy sen Twojego maluszka zapewnia mu odpowiedni rozwój. Najmłodsi bardzo dużo czasu spędzają słodko śniąc, więc tym bardziej warto zadbać, by ich wypoczynek był możliwie jak najlepszy.

Kluczowe znaczenie ma tutaj dobór poduszki, ponieważ poprzez nieodpowiednio dobraną dla maleństwa poduszkę istnieje ryzyko, że jego główka może się spłaszczyć. Dzieje się tak ponieważ czaszka niemowlęcia nie jest jeszcze w pełni wykształcona.

Światowa Organizacja Zdrowia rekomenduje, aby niemowlęta do 12 miesiąca życia spały w pozycji na pleckach. Minimalizuje to ryzyko wystąpienia tak zwanej śmierci łóżeczkowej. Spanie jednak w tej pozycji stale może powodować odkształcenie się główki niemowlęcia. Rewolucyjny patent francuskiego pediatry jest odpowiedzią na ten problem. Doktor Manuel Maidenberg, czerpiąc inspirację z wyzwań jakie towarzyszyły mu w codziennej pracy z najmłodszymi pacjentami wpadł na świetny pomysł i sam zaprojektował poduszkę stworzoną dla nich. Dzięki wypełnieniu z nieodkształcającej się gąbki i ergonomicznemu, zapewniającemu główce maluszka odpowiednie podparcie kształtowi, jest to rozwiązanie, którym interesują się rodzice na całym świecie. Tak sam twórca poduszki Lovenest mówi o swoim wynalazku:

„Poduszka Lovenest została zaprojektowana tak, by pogodzić dwie kwestie. Po pierwsze zapewnić główce niemowlęcia odpowiednie podparcie, a po drugie nie ograniczać mu możliwości swobody ruchów. Długa praca nad dopracowaniem kształtu i materiału, z którego jest ona wykonana poskutkowały świetnym efektem. Niemowlęta powinny spać na pleckach, jednak o czym warto pamiętać, nie mogą być w tej pozycji stale. Powinny spędzać czas także bawiąc się na brzuchu. Jednak podczas długich godzin snu i wypoczynku poduszka zaprojektowana przeze mnie zapewni im pełen komfort i bezpieczeństwo, a rodzicom spokój i pewność, że zapewnili dziecku to co dla niego najlepsze”.

Poduszka może być używana u dzieci tuż po urodzeniu. Kluczowy jest tutaj pierwszy rok życia dziecka. Poduszka pasuje do wszelkiego rodzaju łóżeczek, bujaczków czy nosidełek.

Od października poduszka Lovenest dostępna będzie również w kolorze różowym. Dotychczas można ją było nabyć w trzech kolorach: błękitnym, białym oraz kremowym. Nowy kolor doskonale uzupełni tę gamę i z pewnością przypadnie do gustu niejednej małej księżniczce a może także i księciu. Wymiary poduszeczki to 24 x 23 x 3 cm.

Producentem poduszki Lovenest jest słynąca z innowacyjnych produktów dla najmłodszych,  firma Babymoov.

Źródło zdjęcia: Chroma Stock

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto blokadę reklam!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Prosimy, wesprzyj nas, wyłączając blokadę reklam.

Powered By
100% Free SEO Tools - Tool Kits PRO