Na stronie dobra-mama.pl mogą występować wpisy o charakterze reklamowym.

Huśtawki do pokoju dziecka – wspieraj rozwój maluszka!

Dzieci uwielbiają się huśtać, ponieważ kołysanie relaksuje, a rodzic, który patrzy na radość swojego malucha, jest szczęśliwy. Okazuje się, że huśtawki dla dzieci to nie tylko sposób na nudę, ale przede wszystkim ogromne wsparcie ich rozwoju. Dziecięce huśtawki mają także inne zalety.

Huśtawka kojarzy się z beztroską i przywołuje wiele pozytywnych skojarzeń. Jej znaczenie symbolizuje wolności, swobodę ruchu, a także spełnienie dziecięcych marzeń o lataniu. Z psychologicznego punktu widzenia to dlatego, że bujanie kojarzy się maluszkom z ruchem wód płodowych – bezpiecznym środowiskiem w brzuchu mamy. Jak huśtawka może zmienić świat Twojego dziecka?

Huśtaj dziecko, by zdrowo rosło!

Ruch w przód i tył ma kojący wpływ na psychikę małego dziecka. Na każdym placu zabaw miejsce z huśtawką jest oblegane, ponieważ dzieci uwielbiają bujanie i potrzebują tego urządzenia do prawidłowego rozwoju. Huśtanie stymuluje układ przedsionkowy mózgu, co z kolei powoduje, że dziecko:

  • ćwiczy równowagę – charakterystyczny ruch rozwija mięśnie całego ciała oraz wspomaga jego koordynację; dziecko uczy się utrzymywać równowagę; huśtawkę zaleca się jako urządzenie wspierające dzieci z obniżonym napięciem mięśniowym,
  • wzmacnia koordynację – huśtając się, bobas ćwiczy ogólną koordynację ruchową, czyli to, w jaki sposób różne części jego ciała współpracują ze sobą oraz mózgiem,
  • uczy się postrzegania przestrzennego – bujanie uczy dziecko relacji ciała z otoczeniem, dzięki temu łatwiej mu będzie później funkcjonować w zmieniającym się otoczeniu,
  • jest spokojniejszy – huśtanie wycisza – dziecku towarzyszy mniej niepokojów, przestaje płakać i zachwyca się nowym położeniem.

Ruch huśtawki ponadto wspomaga koncentrację. Maluch szybciej nabiera nowych umiejętności i pokonuje swoje ograniczenia, a w dodatku ma niesamowitą frajdę! Dla rodzica huśtawka w domu to również korzyść – gwarantuje atrakcję podczas niepogody i oszczędza jego czas.

Jak wybrać najlepszą huśtawkę dla dziecka?

Na rynku znajdziesz tak wiele modeli, że wybór odpowiedniej huśtawki może być wyzwaniem. Warto sprawdzić przede wszystkim ofertę cenionych sklepów, które o tej zabawce wiedzą wszystko. Perfekcyjna huśtawka jest dostosowana do potrzeb maluszka.

W Edinos.pl znajdziesz szeroki asortyment huśtawek dla dzieci w każdym wieku.

To dlatego, że to już nie tylko zabawka, ale obowiązkowy element designerski, pomocny w kreowaniu przyjaznego pokoju dziecięcego. Przedstawiciel marki Edinos, Łukasz Mazurek podpowiada, na co warto zwrócić uwagę, wybierając huśtawkę dla dziecka:

Produkt musi być przede wszystkim bezpieczny. Należy zwrócić uwagę na maksymalny udźwig, by nie przekraczać normy określonej przez producenta. Trzeba uwzględnić również rekomendowany wiek użytkownika, ponieważ bezpieczny model huśtawki dla 3-latka może nie uchronić rocznego malucha przed upadkiem. Dla rodzica kluczowy jest montaż huśtawki w pokoju dziecka – zawsze więc trzeba podążać za wytycznymi producenta”.

Niezawodne wersje mają własny stelaż, ale one z kolei wymagają większej przestrzeni. Warto rozważyć więc huśtawkę zawieszaną na hakach wkręconych w sufit lub we framugę drzwi. Podczas montażu rodzice powinni się upewnić, czy huśtawka nie wisi zbyt blisko ścian.

 

 

Jaki rodzaj huśtawki dla dzieci jest najlepszy? Spytaliśmy o to Pana Łukasza Mazurka:

Przede wszystkim rodzić powinien dopasować model produktu do wieku dziecka. Duży wpływ na wybór ma nie tylko jakość i design bujaka, ale także materiał, z jakiego on powstał. W naszej kolekcji huśtawek dziecięcych sporo jest wariantów ekologicznych, wyprodukowanych z drewna i naturalnych tkanin, ponieważ dobro małego dziecka jest dla nas najważniejsze”.

Przedstawiciel sklepu Edinos.pl podkreśla także, by zwrócić szczególną uwagę na samą konstrukcję. W huśtawce dla małego dziecka istotne jest oparcie – w profesjonalny sposób powinno podtrzymywać kręgosłup oraz poręcz, która utrzymuje w siedzisku i zabezpiecza przed wypadnięciem. Starszym dzieciom, powyżej 5 roku życia, a także nastolatkom, spodoba się huśtawka kokon. Płócienny worek ma niezwykle terapeutyczną moc – uspokaja i gwarantuje odpoczynek bardzo aktywnym uczniom. Dużym zainteresowaniem cieszą się także huśtawki fotele, które w przeciwieństwie do miękkich kokonów mają sztywniejszą konstrukcję. Przybierają klasyczną formę deski lub fotela zawieszonego na elastycznym pałąku – doskonale wyznaczają strefę relaksu.

W Edinos.pl znajdziesz każdy potrzebny rodzaj dziecięcej huśtawki, włączając w to również wersje ogrodowe. Sprawdź, że produkty są cenną ozdobą dziecięcych kącików zabaw. Możesz więc wybrać taki model, który pokocha Twój maluch, niezależnie od tego, czy będzie się huśtał w domu, czy w ogrodzie!

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto blokadę reklam!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Prosimy, wesprzyj nas, wyłączając blokadę reklam.

Powered By
100% Free SEO Tools - Tool Kits PRO