Na stronie dobra-mama.pl mogą występować wpisy o charakterze reklamowym.

Kokon niemowlęcy – warto go mieć

Na długiej liście wyprawkowej pierwsza piątka to rzeczy, które są sprawdzone, niezbędne i pomocne. Wśród nich szczególne miejsce zajmuje kokon niemowlęcy lub warkocz-kokon. Chociaż różnią się od siebie wyglądem, spełniają bardzo podobne funkcje.

Bezpieczny sen

Kokon i warkocz-kokon mają za zadanie zapewnić Maluszkowi bezpieczeństwo. Zapobiegają sturlaniu się i upadkowi z kanapy lub łóżka rodziców, dlatego mama odpoczywając przy filiżance dobrej kawy, ma pewność, że śpiący obok w kokonie niemowlak jest w pełni bezpieczny i śni słodkie sny.

Warkocz-kokon i kokon idealnie się sprawdzają również w łóżeczku. Dziecko jest przede wszystkim chronione przed uderzeniem się w jego szczebelki. Kokon otula Maluszka, zapewnia mu wygodną i komfortową przestrzeń. W pierwszych tygodniach życia Maluszki uwielbiają być otulone, nie czują się dobrze w otwartej przestrzeni łóżeczka. Warkocz-kokon zamyka tę przestrzeń, zapewniając spokojny sen.

Zdarza się, że niemowlę śpi z rodzicami w łóżku. Mamie i tacie często towarzyszy obawa przed przypadkowym uderzeniem czy przygnieceniem dziecka. W takich sytuacjach najlepiej sprawdzają się kokon i warkocz-kokon. Chronią Maluszka, pozwalając bezpiecznie spać blisko rodziców.

Sprawdzona wielofunkcyjność

Pełnią też funkcję przenośnego łóżeczka. Można je położyć na dywanie, zabrać do znajomych, na wakacje, na piknik. Wszędzie tam Maluszek będzie miał sprawdzone i komfortowe miejsce do spania i odpoczynku.

Ale to nie wszystko. Kokon i warkocz-kokon mogą zastąpić również matę do zabawy lub przewijak. W tym ostatnim przypadku najlepiej sprawdza się warkocz-kokon, ponieważ warkocz da się odczepić od postawy. Te dwie osobne części można wykorzystywać na wiele różnych sposobów.

Wielofunkcyjność, wygoda i bezpieczeństwo to słowa, które najlepiej opisują kokon i warkocz-kokon. Dzięki nim Maluszek może spać spokojnie i bezpiecznie w łóżeczku, na dywanie i w każdym innym miejscu podczas swoich małych-wielkich podróży.

www.amy.com.pl

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto blokadę reklam!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Prosimy, wesprzyj nas, wyłączając blokadę reklam.

Powered By
100% Free SEO Tools - Tool Kits PRO