Na stronie dobra-mama.pl mogą występować wpisy o charakterze reklamowym.

Nowy sezon Strażaka Sama z polskim akcentem! Do gry wchodzi Polka – pilotka Krystyna!

Kochacie Strażaka Sama? Pokochacie go jeszcze bardziej! Nowa postać pilotki Krystyny Kaminski, kierującej samolotem ratowniczym, wnosi jeszcze więcej radości i edukacji dla dzieci. Nowy, 14. sezon Strażaka Sama możecie oglądać od soboty (10 grudnia) na kanale MiniMini+.

Jeśli znasz Strażaka Sama, na pewno wiesz, że dla niego i reszty zespołu ratowniczego Pontypandy główną misją jest ratować dzień i przy okazji uczyć dzieci zasad bezpieczeństwa. Od pierwszego sezonu serial edukuje również w innych obszarach. W prosty, dopasowany do dziecięcych potrzeb sposób pokazuje, jak ważna jest empatia, dbanie o relacje w lokalnej społeczności czy właściwa komunikacja.

Co więcej, Strażak Sam, współpracując z bohaterkami kobiecymi, pokazuje, że zawody takie jak strażak nie są zarezerwowane tylko dla mężczyzn. Strażaczki od zawsze były ważnymi postaciami, decydującymi o charakterze tego popularnego serialu. 14. sezon Strażaka Sama przynosi, oprócz postaci, które znamy i kochamy, nową postać pilotki Krystyny Kaminski i jej zupełnie nowy, samolot ratowniczy FireSwift, który posiada przyjazny dla środowiska silnik elektryczny.

Ze swoimi stalowymi nerwami, pozytywną osobowością i żądnym przygód duchem, Krystyna jest idealnym uzupełnieniem zespołu ratowniczego Pontypandy, razem ze swoim 11-letnim przyrodnim bratem Peterem.

Katarzyna Gruszka-Mierzwa, Mattel Senior Manager Consumer Products, podkreśla: „Cieszymy się, że możemy przedstawić pierwszą polską postać w serialu Strażak Sam, doceniając w ten sposób polskich widzów, którzy są fanami tego serialu od lat. Z radością informujemy, że zespół Pontypandy powiększa się o bohaterkę Krystynę Kamiński. Mamy nadzieję, że ta postać będzie inspirować kolejne pokolenia fanek i fanów bajki”.

Wspierajmy wszystkie dzieciaki

Marta Majchrzak, psycholożka i badaczka społeczna, dołączyła do zespołu Strażaka Sama, by podzielić się swoją wiedzą i przemyśleniami na temat tego, jak silne postacie kobiece w bajkach mogą inspirować i motywować kolejne pokolenia: „wszystkie dzieci mają prawo do rozwijania swojego potencjału, poszukiwania takich pasji, które będą dawały napęd do życia i poczucie dumy z siebie. Warto wybierać do oglądania takie treści, które będą wspierać ich aspiracje i marzenia”.

Jeśli chcemy świata, w którym nasze dzieci będą szczęśliwe i będą mogły w pełni realizować siebie, warto wspierać je, chociażby poprzez podsuwanie odpowiednich bajek. To do nas, dorosłych, należy tworzenie takich przestrzeni, w których swobodnie będą mogły poszukiwać tego, co daje im radość, w oderwaniu od oczekiwań i stereotypów społecznych. Bajka może stać się doskonałym pretekstem do rozmowy, sprawdzenia m.in.:

  • jak dziecko odbiera przedstawione na ekranie sytuacje?

  • co myśli o zachowaniach bohaterek i bohaterów?

  • kto je inspiruje?

  • do kogo chciałoby być podobne w przyszłości?

  • która przygoda i sposób rozwiązywania problemów najbardziej się dziecku spodobał?

  • jakie emocje budzą w dziecku bohaterowie? Czy sprawiają, że jest wesołe, smutne, zdenerowowane?

  • jak dziecko poradziłoby sobie w danej sytuacji? Czy tak samo jak bohaterowie Krystyna lub Sam?

Marta Majchrzak dodaje: „Należy jednak pamiętać, że serial nie zastąpi tego, co najważniejsze: rozmowy z dzieckiem i obserwacji jego emocji. Dzięki bajce możemy łatwiej wejść w kontakt z maluchem. Może być ona dla nas przydatnym narzędziem do odkrycia potrzeb, preferencji i potencjału naszego dziecka. To właśnie rozmowa z dzieckiem może sprawić, że lepiej je rozumiemy i tworzymy z nim silniejszą więź”.

Gotowi na nowe przygody Strażaka Sama, Krystyny i ich przyjaciół?

26 zupełnie nowych odcinków zapewni Wam wiele zabawy, emocji i śmiechu.

https://www.youtube.com/watch?v=d1s0_7PrLak

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto blokadę reklam!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Prosimy, wesprzyj nas, wyłączając blokadę reklam.

Powered By
Best Wordpress Adblock Detecting Plugin | CHP Adblock