Na stronie dobra-mama.pl mogą występować wpisy o charakterze reklamowym.

Sposoby na zdrowy sen – poznaj korzyści, jakie dają wewnętrzne rolety zaciemniające

Zaciemnienie wnętrza, optymalna temperatura oraz cisza i spokój to czynniki, które zapewniają zdrowy i długi sen – tak wynika z raportu „Barometr zdrowych domów”, przygotowanego w 2018 roku na zlecenie grupy VELUX. Europejczycy, którzy śpią w takich warunkach, mają aż o 50% większe szanse na to, by utrzymać zdrowie i pełnię energii o poranku. Ale jak skutecznie kontrolować ilość światła na poddaszu? Eksperci marki VELUX podpowiadają, jak zapewnić sobie komfortowy sen o każdej porze dnia i nocy.

Dlaczego podczas snu warto ograniczyć ilość światła?

Rolety wewnętrzne
Rolety wewnętrzne zaciemniające DFD 2 w 1

W ciemnych pomieszczeniach śpimy lepiej. Niestety, nie zawsze jednak możemy sobie pozwolić na pełne zaciemnienie wnętrz – nawet jeśli nie zasypiamy w pobliżu włączonego telewizora lub laptopa, często przeszkadzają nam lampy uliczne czy światła przejeżdżających samochodów. Sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej, gdy mamy ochotę na drzemkę w ciągu dnia.

Jak wynika z licznych badań, spanie w oświetlonym pomieszczeniu może przyczyniać się m.in. do zaburzeń hormonalnych oraz depresji. Takie warunki utrudniają też pracę wielu narządów wewnętrznych. Winę za ten stan rzeczy ponosi światło, które zatrzymuje wytwarzanie melatoniny – hormonu produkowanego przez szyszynkę. To właśnie on wpływa na zdrowy i długi sen, gdyż reguluje poziom glukozy, ciśnienie krwi oraz temperaturę naszego ciała. Jeśli więc chcesz się wyspać i zapewnić sobie dobre samopoczucie, zadbaj o odpowiednie zaciemnienie sypialni.

Pełną kontrolę nad ilością wpadającego światła na poddaszu dają rolety zaciemniające VELUX, które gwarantują aż 99,9% zaciemnienia. Są dostępne w 24 różnych kolorach oraz trzech modelach: manualnym, elektrycznym i solarnym.

W ofercie marki VELUX znajdują się także dwie kolekcje specjalne rolet, którymi możesz sterować manualnie: rolety Colour By You (dostępne w aż 1800 odcieniach!) oraz rolety zaciemniające Disney. Dzięki tym drugim także pokój dziecięcy może być idealne zaciemniony – maluchy śpią w końcu w ciągu dnia, a głęboki i długi sen wpływa pozytywnie na ich rozwój. Takie rolety nie tylko wkomponują się w klimat dziecięcego pokoju i zapewnią długi sen, ale też pobudzą dziecięcą wyobraźnię!

Jak wykorzystać rolety zaciemniające w ciągu dnia?

rolety wewnętrzne zaciemniające sterowane elektrycznie DML
Rolety wewnętrzne zaciemniające sterowane elektrycznie DML

Jak wykazano w raporcie „Barometr zdrowych domów”, aż 37% Europejczyków, którym brakuje światła dziennego, rzadko odczuwa wysoki poziom energii. Jednak ten odsetek spada do 21% w przypadku odpowiedniego poziomu światła. Dlatego w pomieszczeniach wielofunkcyjnych – np. w kawalerce na poddaszu lub sypialni połączonej z gabinetem – sprawdzą się manualne rolety zaciemniająco-plisowane 2 w 1. W zależności od potrzeb ten model umożliwia 98% zaciemnienia lub delikatne rozproszenie światła. A przy okazji jest ciekawą dekoracją okien dachowych!

Rolety zaciemniające a optymalna temperatura na poddaszu

Optymalna temperatura to kolejny ważny czynnik, który poprawia jakość i komfort snu. Przyjmuje się, że najlepsza temperatura do spania to ok. 18°C, choć duże znaczenie mają tu indywidualne preferencje domowników. O ile jednak latem łatwiej o zdrowy sen (czasami wystarczy po prostu otworzyć okno), o tyle w chłodniejszych miesiącach może być znacznie trudniej zadbać o optymalną temperaturę.

Dlatego podczas chłodniejszych nocy przyda Ci się energooszczędna roleta zaciemniająca, która (poza swoją podstawową funkcją) poprawia skuteczność izolacji dachu nawet o 27% (wartości techniczne zgodne z normą EN ISO 12567-2, EN 13363-2 oraz ISO 15099 – efekt zależy od typu okna i parametrów szyby). Dzięki niej część ciepła zostanie w pomieszczeniu, a Ty zaoszczędzisz na ogrzewaniu. Wszystkie rolety zaciemniające VELUX możesz zamontować samodzielnie już w kilka minut dzięki prostemu systemowi Pick&Click!®.

Więcej informacji na temat rolet zaciemniających znajdziesz na stronie www.velux.pl

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto blokadę reklam!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Prosimy, wesprzyj nas, wyłączając blokadę reklam.

Powered By
Best Wordpress Adblock Detecting Plugin | CHP Adblock