Na stronie dobra-mama.pl mogą występować wpisy o charakterze reklamowym.

SYLVECO Wyprawka dla mamy

Połóg to czas, w którym wszystkie zmiany, jakie zaszły w okresie ciąży, powoli się cofają. Warto w tym czasie zadbać o regenerację i wspomóc proces powrotu do sprawności.

 • Odzyskaj siły świadomie i bezpiecznie.
 • Pamiętaj, że od Twojego zdrowia i szczęścia powinnaś zacząć, aby móc być dla innych.
 • Wybierz naturalne kosmetyki SYLVECO – łagodne i bezpieczne dla Twojego ciała.

Ciąża to okres dużych zmian anatomicznych, czynnościowych czy morfologicznych w ciele kobiety.

Po porodzie w okresie połogu, który trwa od 6 do 8 tygodni, następuje cofanie tych wszystkich zmian do stanu zbliżonego jak sprzed ciąży. Połóg można podzielić na 2 okresy: wczesny – trwa przez pierwsze 10 dni po porodzie oraz późny – kolejne 6 tygodni.

Jak zadbać o regenerację w czasie połogu?

Regeneracja nie oznacza jedynie odpoczynku, chociaż także o to powinna zadbać kobieta.

W tym okresie należy zwrócić szczególną uwagę na to co może zaburzać proces regeneracji – czyli wszelkiego rodzaju stresory – takie jak zła dieta, słabe nawodnienie, stres, brak ruchu, czy nieodpowiednio dobrane kosmetyki.

Nasze ciało po porodzie ma wiele do zrobienia. Rozciągnięte i rozluźnione mięśnie i tkanki powoli odzyskują swoje napięcie, jelita – odzyskują funkcje trawienne po porodzie, jeżeli powstała rana to zachodzą złożone procesy gojenia. Dlatego warto zadbać o zmniejszoną ilość stresorów i dać odpowiednie podłoże do regeneracji.

W pierwszej kolejności zadbaj o dietę i nawodnienie – głodówki, nieregularne jedzenie i mała podaż składników odżywczych oraz wody, a także wątpliwej jakości jedzenie i fast foody to Twój największy wróg w tym momencie. Jelita mają wpływ na Twój nastrój, aktywność układu immunologicznego, procesy hormonalne i wiele innych poprzez kontakt z układem nerwowym.

Kolejnym punktem ważnym w odpowiednim procesie powrotu do sprawności jest ruch – i ten spontaniczny, czyli spacery i ten dodatkowy, kontrolowany, czyli łagodne, dostosowane do danego okresu ćwiczenia wspomagające aktywację mięśni, obkurczanie macicy i wydalanie odchodów połogowych.

Odpowiednio dobrane ćwiczenia też są ważne myśląc długoterminowo o profilaktyce dolegliwości bólowych czy dysfunkcji urologicznych i ginekologicznych.

Sen – ciężej zadbać o to natomiast możemy zmienić to na co mamy wpływ, czyli jakość snu, dobrym pomysłem w okresie połogu zmniejszyć ilość bodźców z urządzeń elektronicznych szczególnie na 3 godziny przed snem, wietrzyć pomieszczenie, w którym śpimy i nie przegrzewać go, nie jeść minimum 2 godziny przed snem.

Kosmetyki – czy wiesz, że mogą być niekorzystnym stresorem dla Twojego ciała? Nakładając na siebie czy myjąc się produktami o długim i wątpliwym składzie działamy niekorzystnie, bodźcujemy organizm, który i tak już ma dużo pracy do wykonania. Dlatego warto sięgnąć po naturalne i łagodne produkty.

SYLVECO Wyprawka dla mamy to zestaw stworzony przy współpracy z fizjoterapeutką uroginekologiczną z myślą o niestandardowych potrzebach kobiet podczas ciąży oraz po porodzie! Zestaw zawiera delikatne kosmetyki, które mają w swoim składzie substancje bezpieczne dla zdrowia matki i dziecka. Zapewniają one kompleksową pielęgnację ciała. Zestaw ukoi podrażnienia, łagodnie oczyści ciało, odżywi i uelastyczni skórę oraz będzie przeciwdziałać rozstępom.

W skład zestawu wchodzą takie uniwersalne produkty i akcesoria:

 • SYLVECO Delikatny żel do ciała – pozwala na łagodne dla skóry, a jednocześnie skuteczne mycie nawet najbardziej wrażliwych i podrażnionych części ciała.
 • SYLVECO Nawilżający balsam na rozstępy – opracowany pod kątem najbardziej wymagającej i wrażliwej skóry, zawiera betulinę oraz ekstrakt z lukrecji gładkiej, które wzmacniają włókna elastynowe i kolagenowe, zapobiegając rozstępom i wiotczeniu skóry. Balsam polecany jest szczególnie kobietom w ciąży, po porodzie i matkom karmiącym.
 • SYLVECO Krem brzozowy z betuliną – przyspiesza regenerację skóry, jest tłusty więc nadaje się również do masażu blizny po cięciu cesarskim, gdy blizna jest już zagojona.
 • SYLVECO dla dzieci Oliwka do ciała z betuliną – kobiety w ciąży już mogą zacząć jej używać do masaży brzucha, ud i ramion jako forma profilaktyki przeciw rozstępom, do uelastyczniania skóry.
 • SYLVECO dla dzieci Łagodząca zasypka do ciała – do pielęgnacji brzuszka pociążowego, kobiety po porodzie mogą ją również zastosować, gdy dochodzi do podrażnienia skóry nad blizną.
 • OLEIQ Olej z konopi siewnych – można zastosować do masaży krocza, podczas przygotowań do porodu.
 • OLEIQ Szczotka do masażu ciała – w czasie ciąży stosować razem z oliwką i/lub balsamem na rozstępy.
 • SYLVECO Torba bawełniana Sylveco Kocha Kobiety

Wpis powstał we współpracy z Dagmarą Drążek, fizjoterapeutką uroginekologiczną
IG: @femmestrefa.pl
IG: @sylvecodladzieci
IG: @sylvecopl
FB: @Sylvecopl

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto blokadę reklam!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Prosimy, wesprzyj nas, wyłączając blokadę reklam.

Powered By
100% Free SEO Tools - Tool Kits PRO