Na stronie dobra-mama.pl mogą występować wpisy o charakterze reklamowym.

Wielkanocny króliczek Alilo

Króliczek wielkanocny to nowy zwyczaj dawania dzieciom drobnych upominków w Niedzielę Wielkanocną. Każda okazja jest świetna do obdarowywania, przecież prezenty dają moc radości i tym obdarowywanym, ale też tym obdarowującym. Zwyczaj ten dotarł do nas z Niemiec. To tam pojawiły się pierwsze jadalne króliczki z cukru lub ciasta. Tak naprawdę wielkanocny króliczek stał się popularny dopiero w XIX wieku. Kicający od domu do domu zając zostawia dzieciom skromne prezenty. Zazwyczaj są one dobrze ukryte, np. pod łóżkiem, w szafie, a nawet w ogródku. Ich znalezienie jest zadaniem najmłodszych członków rodziny. Prezentami są głównie zabawki oraz słodycze. Czasem można znaleźć ogromne kosze postawione w widocznym miejscu. W niektórych domach szykuje się nawet specjalne gniazdka dla wielkanocnego króliczka i jego prezentów.

Nie sam zwyczaj przyjął się w Polsce, lecz chęć obdarowywania dzieci drobnymi upominkami lub słodyczami w tym wyjątkowym dniu. Ja polecam tematycznie związanego ze Świętami Wielkiej Nocy – króliczka Alilo. To rewelacyjny pomysł na niezwykłe Święta z muzyką w tle. Wielozadaniowość niepozornie wyglądającej zabawki powali obdarowane dzieci na kolana. Króliczek sprawdzi się podczas zabaw związanych z poszukiwaniem wielkanocnych prezentów. W tym wypadku pozostaje nam jedynie go włączyć, przed ukryciem podarunków, a resztę pozostawić dzieciom. Nasze pociechy podążając za piosenkami, bajkami, dźwiękami natury lub nagranymi przez nas dowolnymi plikami audio, odnajdą gniazdo ukrytych przez wielkanocnego króliczka prezentów. Funkcja dyktafonu pozwoli nam również na „Wielkanocną zabawę w zimno-ciepło” i odszukiwanie ukrytych prezentów poprzez poruszanie się według instrukcji przekazywanych przez króliczka. Alilo pomoże również stworzyć oryginalną wielkanocną pamiątkę w formie mp3 w postaci nagranych przez dzieci i dorosłych życzeń wielkanocnych, wspomnień, ciekawych rodzinnych historii lub dowcipów. Króliczka można wykorzystać do wielu innych popularnych muzycznych zabaw: „Co to za piosenka”, „Dokończ śpiewać piosenkę” lub znanego karaoke – jeżeli gracze mają opanowane słowa piosenki, ewentualnie możemy napisać własne śmieszne słowa piosenek na melodię lubianych utworów. Folder, w którym umieszcza się własne utwory posłuży nam do różnych ruchowych zabaw. Ja polecam „Gorącego króliczka”- dzieci w kółku podają sobie króliczka Alilo bardzo szybko, podczas trwania wybranej piosenki, ponieważ króliczek „parzy”. Gdy piosenka się skończy to osoba, która ma króliczka w rękach wypada z kółka. A co się stanie, kiedy króliczek podczas takiej dynamicznej zabawy nam upadnie? Otóż, zupełnie nic, to kolejna zaleta naszego króliczka – jest on wykonany z wysokiej jakości plastiku ABS odpornego na wszelkiego rodzaju upadki i wstrząsy. Po wielu męczących zabawach nasze pociechy odpoczną i zrelaksują się słuchając przepięknych i wartościowych bajek w formie słuchowisk.

Pojemna bateria pozwoli na 6-godzinne wielkanocne zabawy z króliczkiem non stop, możemy później naładować baterię poprzez podłączenie króliczka do komputera lub powerbanka. Po podłączeniu do komputera możemy również modyfikować zawartość muzyczną naszego króliczka, który nie wymaga instalacji dodatkowych sterowników. Alilo posiada fabrycznie wgraną muzykę relaksacyjną, kołysanki i nieoceniony „biały szum”, co na pewno ucieszy mamy maluszków, a dzieciaczkom pozwoli spokojnie zasnąć po wyczerpującym i obfitującym w atrakcje świątecznym dniu. Czasami święta wielkanocne spędzamy na wyjeździe u rodziny i tu sprawdza się kolejny atut króliczka, a mianowicie lampka LED w postaci przeznaczonych do gryzienia i szczypania króliczych uszu. Taka urocza lampka pozwoli dzieciom, które boją się spać w nowych miejscach, spokojnie spędzić noc. Zaś sam odtwarzacz może posłużyć jako maskotka do przytulania lub zabawy w dom i teatrzyk. W drodze powrotnej do domu króliczek da  rodzicom chwilę wytchnienia lub zaangażuje wszystkich w szaloną zabawę, np. w „Zgaduj – zgadulę” lub „Kto to powiedział”.

Zachęcam wszystkich nie tylko do wielkanocnych zabaw z króliczkiem Alilo, ale również do używania go na co dzień i w różnych sytuacjach. Króliczek jest oryginalnym i niespotykanym  prezentem, który rośnie z Twoim dzieckiem i nie odciąga go od rodzinnego ogniska. Niech króliczek od dziś stanie się Twoim sprzymierzeńcem w rozwoju muzycznym, językowym, teatralnym i edukacyjnym Twojego dziecka odrywając go od ekranu telewizora, tabletu, telefonu i komputera. Na koniec życzę wszystkim obfitujących w ciepło rodzinnego stołu spotkań, okraszonych życzeniami spokoju, ciepła i zdrowia naszych rodzin.

Anna Wilczyńska – wychowawca i nauczyciel języka angielskiego w przedszkolu, logopeda, oligofrenopedagog.

Dowiedz się więcej na www.alilo.pl
Promocja dostępna na stronie:

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto blokadę reklam!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Prosimy, wesprzyj nas, wyłączając blokadę reklam.

Powered By
100% Free SEO Tools - Tool Kits PRO