Na stronie dobra-mama.pl mogą występować wpisy o charakterze reklamowym.

Dlaczego szkoła Cię wkurza i jak ją przetrwać?

Szkoła potrafi być mocno wkurzająca: natłok materiału do przyswojenia, nauczyciele bardziej skupieni na uczniowskich błędach niż sukcesach, staroświeckie metody nauczania, konieczność nauki przedmiotów i faktów, które nie przydadzą się w prawdziwym życiu… A wszystko to musi się zacząć nierzadko nawet przed bladym świtem o 8 rano. „Dlaczego szkoła Cię wkurza i jak ją przetrwać” to poradnik dla każdego sfrustrowanego ucznia nie tylko o tym, jak przetrwać najtrudniejsze momenty w szkole, lecz także jak odnieść w niej wymarzony sukces. To także niezwykle pomocna pozycja dla wszystkich tych, którzy myślą o edukacji domowej lub już z niej korzystają. W księgarniach od 23 lutego.

Jak było w szkole? Na to pytanie większość uczniów zgrzyta zębami. Bo odpowiedź jest często taka sama: było nudno, sztywno i powtarzalnie. Większość placówek edukacyjnych w niczym nie przypomina magicznego Hogwartu czy Alfea Academy z Sagi Winx. Chodzenie do szkoły często wiąże się dziś ze stresem i niechęcią.

Dlaczego w szkole jest tyle trudnych kartkówek i sprawdzianów? Jak przygotować się do nauki, by kosztowała nas jak najmniej wysiłku? Czemu mało który nauczyciel liczy się z Twoją opinią? Dlaczego w szkole jest tak mało miejsca na nonkonformizm? I jak spędzać czas poza szkołą, by nauka przychodziła łatwo i przyjemnie?

Mikołaj Marcela doradzi, jak na własną rękę przeprowadzić prywatną rewolucję edukacyjną. W książce znajdziesz setki rad, m.in.:

– jak każda porażka staje się szansą na odkrycie czegoś nowego;

– jakich narzędzi używać i jak tworzyć notatki, by wiedza sama została ci w głowie;

– jak przekonać rodziców, że godziny spędzone przy YouTubie są ważnym elementem twojej edukacji;

– jak uczyć się mniej, a osiągać więcej;

– jak zorganizować przestrzeń, w której siądziesz do nauki;

– jak zaplanować naukę, by wkuwanie do ważnej klasówki nie zmieniło się w torturę;

– jak sen, sport i jedzenie wpływają na naukę;

– jak odkryć, że uczenie się to super sprawa i naprawdę może mieć sens.

Mikołaj Marcela – pisarz, wykładowca akademicki, nauczyciel, ekspert w tematyce edukacji dzieci, a także autor tekstów piosenek. Wicedyrektor kierunków sztuka pisania oraz twórcze pisanie i marketing wydawniczy na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Jego książki Jak nie spieprzyć życia swojemu dziecku, Jak nie zwariować ze swoim dzieckiem, Jak zapewnić swojemu dziecku najlepszy start oraz Jak nie zgubić dziecka w sieci stały się bestsellerami i obowiązkowymi lekturami dziesiątek tysięcy rodziców w Polsce.

Tytuł: „Dlaczego szkoła Cię wkurza i jak ją przetrwać”

Autor: Mikołaj Marcela

Data premiery: 23 lutego 2022

Cena: 39,90 zł

Liczba stron: 256

Wydawnictwo: You&YA

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto blokadę reklam!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Prosimy, wesprzyj nas, wyłączając blokadę reklam.

Powered By
100% Free SEO Tools - Tool Kits PRO