Na stronie dobra-mama.pl mogą występować wpisy o charakterze reklamowym.

Premiera książki dla dzieci „Zajączek u dentysty” Wydawnictwa Kinderkulka

Już 4 czerwca 2022 roku zapraszamy na premierę książki Wydawnictwa Kinderkulka „Zajączek u dentysty” z tekstem Pauliny Kosiniak-Kamysz i ilustracjami Gabrieli Cichowskiej. Książka skierowana do dzieci w przedziale wiekowym od 12 miesiąca życia do czterech lat.

Zdrowa przygoda z Kinderkulką i Villa Nova Dental Clinic na Dzień Dziecka

Z tej okazji zapraszamy do Villa Nova Dental Clinic na bezpłatną wizytę adaptacyjną, podczas której każdy mały pacjent będzie miał niepowtarzalną okazję zapoznania się z gabinetem dentystycznym i pracą dentysty. Starsze dzieci będą mogły skorzystać z bezpłatnych przeglądów dentystycznych i ortodontycznych.

Dzieci będą miały również okazję wziąć udział w warsztatach z Zajączkiem, bohaterem książki „Zajączek u dentysty” Wydawnictwa Kinderkulka, które poprowadzi ilustratorka Gabriela Cichowska.

Podczas wizyty w klinice każdy mały pacjent otrzyma prezenty, które będą przypominały o dbaniu o higienę jamy ustnej. Rodzice dowiedzą się, jak zapobiegać próchnicy i co robić, by dziecko nie bało się dentysty. Będzie to świetny start do regularnego odwiedzania gabinetu dentystycznego.

W programie mnóstwo atrakcji, zapraszamy do przeżycia zdrowej przygody razem z nami.

4 czerwca (sobota) w godzinach 13:00 – 15:00

Villa Nova Dental Clinic, ul. Przyczółkowa 219, Warszawa

Przypomnienie!

Drogi Zajączku, z wielką radością przypominam, że nastał dzień Twojej pierwszej wizyty w gabinecie stomatologicznym. Nie mogę się doczekać, kiedy się z Tobą spotkam i rozpoczniemy naszą wspólną zdrową przygodę. Przed przyjściem umyj dokładnie zęby, zabierz ze sobą dobry humor i swoją ulubiona zabawkę.

Twój lekarz dentysta – Pani Zajączkowa

Książka, która oswaja z pierwszą wizytą u dentysty

oraz profilaktyką i higieną jamy ustnej

Paulina Kosiniak-Kamysz – autorka (fot. Diana Błażków)

W pierwszej kolejności mama – 3-letniej Zosi oraz półtorarocznej Różyczki. W drugiej – lekarz dentysta. Jest ortodontką w dwóch warszawskich klinikach. Od lat jest też wolontariuszką w Fundacji Wiewiórki Julii, która zapewnia opiekę stomatologiczną chorym i wykluczonym dzieciom. Wraz z Fundacją kilka razy do roku latała do Armenii, by leczyć niepełnosprawne dzieci z domu dziecka. Opiekowała się też podopiecznymi Kliniki Budzik powołanej przez Fundację Ewy Błaszczyk “A kogo?”.

Pasjonuje się sportami ekstremalnymi. Skakała na spadochronie, latała awionetką, szybowcem i na paralotni. Pilotowała śmigłowiec. Trenowała szermierkę. Śmieje się, że teraz nie zwalnia tempa biegając cały dzień za swoimi córeczkami.

Gabriela Cichowska – ilustratorka (fot. Adrian Stykowski)

Życiową pasją Gabrieli Cichowskiej urodzonej w Rzeszowie jest twórczość plastyczna. Artystka uprawia rysunek, malarstwo i grafikę, a wiele z jej plastycznych kompozycji powstaje na potrzeby książek dla dzieci. Absolwentka ASP im. Jana Matejki w Krakowie, a obecnie pedagog w ASP im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, mimo młodego wieku otrzymała już kilkanaście nagród i wyróżnień w kraju i za granicą. W swojej twórczości nawiązuje do tradycji polskiej szkoły ilustracji książkowej spod znaku mistrza Józefa Wilkonia. Młody adresat traktowany jest przez Gabrielę jak uważny, obdarzony wyobraźnią, wrażliwy i inteligentny partner.

Zbiera pluszowe misie w każdej postaci – nawet te biedniutkie, pobrudzone lub rozprute, zniszczone zębem czasu. Kiedy tylko może, naprawia je, czyści i zszywa, przywraca życiu.

Skąd pomysł na książkę?

Pomysł projektu dla dzieci Paulina Kosiniak-Kamysz, dentystka, miała w głowie już od czasu studiów. Zawsze uwielbiała pracować z dziećmi, a najbardziej ze wszystkich wizyt kochała te pierwsze wizyty – adaptacyjne – podczas których przenosiła dzieci w zaczarowany świat zębów. Odbywała z nimi zdrową przygodę, bo jak każdy dentysta wie, że to najważniejsza wizyta w życiu małego pacjenta, która procentuje na całe jego życie.

Szukając odpowiedniej pozycji, która wprowadziłaby dzieci w zaczarowany świat gabinetu stomatologicznego przed pierwszą wizytą, nie znalazła nic, co usatysfakcjonowałoby ją jako lekarza dentystę oraz jako estetę. A prawdziwym bodźcem do kontaktu z Wydawnictwem Kinderkulka była wizyta z córką w Centrum Zdrowia Dziecka, która uświadomiła jej, że na każdą taką wizytę do lekarza mały pacjent powinien przyjść przygotowany wcześniej przez swoich rodziców. Jest to niezmiernie ważne w budowaniu zaufania u pacjentów, zwłaszcza tych najmłodszych.

„Zajączek u dentysty” to rozpoczęcie przygody z lekarzem dentystą oraz gabinetem już w domu, w którym każde dziecko czuje się najbezpieczniej na świecie. Książka jest przygotowaniem pacjenta do wizyty na zasadzie zabawy. Bo jeśli do gabinetu dentystycznego zaprosi nas słodki Zajączek, to będzie to najlepsze rozpoczęcie zdrowej przygody, które zaprocentuje na całe życie.

Ta książka jest propozycją nie tylko dla dzieci, ale również dla rodziców. Pomoże wprowadzić ich pociechy na właściwe tory zdrowego uśmiechu. Zdrowe zęby to przecież zdrowy mały człowiek i szczęśliwe dziecko.

Kiedy warto wybrać się na pierwszą wizytę?

Na pierwszą wizytę u dentysty – wizytę adaptacyjną – warto wybrać się z dzieckiem jak najwcześniej. Najlepiej, gdy dziecko ma około 6 miesięcy lub pojawią się pierwsze ząbki (maluch siedzi wtedy na fotelu na kolanach rodzica). Jej celem jest kontrola jamy ustnej, ocena procesu ząbkowania i edukacja rodziców w zakresie zabiegów higienicznych, a także zaleceń dietetycznych.

Kolejne wizyty, oprócz kontroli jamy ustnej, mają na celu przede wszystkim kształtowanie pozytywnego nastawienia dziecka do otoczenia gabinetu, personelu i zabiegów stomatologicznych.

Jak przygotować dziecko do takiej wizyty?

Poprzez wytłumaczenie, jak taka wizyta może wyglądać. Z pomocą może przyjść właśnie książka “Zajączek u dentysty”. Dziecko towarzyszy Zajączkowi podczas całego dnia, w którym wyznaczona została pierwsza wizyta. Pomaga Zajączkowi umyć zęby, odwiedza gabinet, zapoznaje się z narzędziami, których używa dentystka oraz urządzeniami w gabinecie. Razem z Zajączkiem odbywa też podróż w górę i w dół na fotelu dentystycznym, zapala lampę i nalewa wody do wypłukania ust przed badaniem. Dziecko pomaga też dentystce w trakcie przeglądu.

Wszystkie te aktywności sprawiają, że dziecko wie, jak może wyglądać wizyta u dentysty i czego może się po niej spodziewać. Celem jest zbudowanie zaufania do dentysty, które zaprocentuje na całe życie.

Pomocne przed wizytą adaptacyjną może być też zapoznanie się z dźwiękami, które dziecko może usłyszeć w gabinecie. Znajomość tych, czasem dziwnych, odgłosów sprawi, że nie będą one zaskoczeniem podczas wizyty. Dlatego zapraszamy do odsłuchania dźwięków nagranych w prawdziwym gabinecie dentystycznym wraz z krótką nazwą urządzeń, które te dźwięki wydają.

Jakie dźwięki można usłyszeć w gabinecie dentystycznym? Odsłuchaj!

https://kinderkulka.pl/co-twoje-dziecko-moze-uslyszec-w-gabinecie-dentystycznym/

Polecamy również bezpłatny poradnik dla rodziców z zadaniami dla dzieci

Właściwe nawyki związane z higieną jamy ustnej to jedna z ważniejszych umiejętności, jakie rodzic może przekazać swojemu dziecku w zakresie troski o własne zdrowie. Pierwsze lata życia dziecka decydują o kondycji jego zębów mlecznych, a potem stałych. Prawidłowa higiena jamy ustnej jest inwestycją w jego zdrowie.

Według badań prowadzonych przez Fundację Wiewiórki Julii ponad 74% najmłodszych mieszkańców dużych miast choruje na próchnicę, a w małych miejscowościach i wsiach odsetek próchnicy sięga już 90%.

Każdy rodzic już na samym początku musi zdać sobie sprawę z powagi problemu, jakim jest próchnica zębów i z konsekwencji z nią związanych. Istnieje szereg dowodów na związek chorób jamy ustnej z wieloma chorobami ogólnym, m. in. chorobami serca, stawów, oczu czy nerek. I właśnie dlatego tak istotna jest profilaktyka i to już od momentu poczęcia.

Chcesz dowiedzieć się:

  • Jak dbać o zęby dziecka?

  • Dlaczego należy dbać o higienę jeszcze przed pojawieniem się pierwszego ząbka?

  • Dlaczego należy czyścić zęby dzieciom?

  • Jaką pastę stosować?

  • Kiedy pierwsza wizyta u dentysty?

  • Dlaczego dieta jest tak ważna?

Na te i wiele innych pytań odpowiedź znajdziesz w poradniku dla rodziców „Jak dbać o zęby? Profilaktyka i higiena jamy ustnej. Poradnik dla rodziców”. Znajdziesz w nim również zadania do wykonania dla Twojego dziecka.

Pobierz poradnik w pdf: https://kinderkulka.pl/jak-dbac-o-zeby-dziecka/

Wydawnictwo Kinderkulka

Nasze wydawnictwo specjalizuje się w starannym doborze oferty i proponuje rodzicom i dzieciom wysokiej jakości książki, zarówno wartościowe literacko, jak i pięknie ilustrowane. To książki, w których tekst i obraz współgrają ze sobą, uzupełniają się, tworząc unikalną jakość, której nie dałoby się osiągnąć bez harmonii między nimi. Są to książki dla wymagających – pouczająca i jednocześnie ekscytująca literatura dziecięca.

Staramy się proponować książki stworzone z myślą o dziecięcej wrażliwości, pomagające rozpocząć rozmowy o sprawach trudnych, istotnych społecznie problemach. Ponadto zapewniamy wysoki stopień oryginalności w wyborze tematu i stylu ilustracji.

Więcej o książce „Zajączek u dentysty” https://kinderkulka.pl/ksiazki/zajaczek-u-dentysty/

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto blokadę reklam!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Prosimy, wesprzyj nas, wyłączając blokadę reklam.

Powered By
100% Free SEO Tools - Tool Kits PRO