Na stronie dobra-mama.pl mogą występować wpisy o charakterze reklamowym.

Co powinno jeść 6-miesięczne dziecko?

Jadłospis 6-miesięcznego dziecka jest dużym wyzwaniem dla rodziców. W menu półrocznego malucha powinny się znaleźć produkty zbożowe, mięso i ryby. Nie są to jednak jedyne pokarmy, które warto uwzględnić w jadłospisie. Sprawdźmy, co powinno jeść 6-miesięczne dziecko.

O czym warto pamiętać przy układaniu jadłospisu dla 6-miesięcznego dziecka?
Wprowadzanie pokarmów w 6. miesiącu życia to nie lada wyzwanie dla rodziców. Rozszerza się gama produktów, które można podawać dzieciom. Dotyczy to dzieci, które już wcześniej próbowały posiłków innych niż mleko. Maluchom, które miały już wprowadzane pierwsze pokarmy, można podawać 2-3 składnikowe obiadki i desery. Warto wiedzieć, że takie niemowlęta mogą już jeść mięso i ryby, a także produkty zbożowe.

Od jakiegoś czasu specjaliści zalecają bowiem, aby wprowadzać gluten do diety dzieci wcześniej niż dotąd, czyli już po ukończeniu 17. tygodnia, ale nie później niż przed ukończonym 12. miesiącem życia. Takie postępowanie ma zmniejszyć ryzyko uczulenia na gluten. Dzieci, które były karmione wyłącznie mlekiem mamy przez pierwsze 6 miesięcy życia, dopiero zaczynają swoją przygodę z nowymi produktami. Takie niemowlęta w tym wieku powinny zacząć próbować pierwszych warzyw i owoców.

Co może jeść 6-miesięczne dziecko?
Innym rodzajem produktów, które można wprowadzać w tym wieku, są produkty pochodzenia zwierzęcego, takie jak mięso z indyka, kurczaka, królika oraz ryb. Najpierw powinniśmy wprowadzać drób lub królik, a później ryby, najlepiej morskie. Często pod koniec 6. miesiąca życia u dzieci zdrowych i chętnie jedzących pokarmy stałe pojawiają się już 3 posiłki dziennie jak, chociażby zupka dla niemowląt dyniowa z kaszką ryżową, mięso z indyka z ziemniakiem i z cukinią czy jabłuszko z dziką różą.

Warto również zwracać uwagę na inne zupki dla niemowląt. Można bowiem znaleźć produkty z przecieranych warzyw, ale także i owoców. Są one dobrze wchłanialne przez organizmy naszych dzieci, przez co młodzi rodzice mogą być pewni, że brzuszki maluchów będą odpowiednio zaopiekowane.

Nie wolno zapominać o jednym z najważniejszych produktów, jakim jest mleko modyfikowane. Półroczne dziecko ma bowiem zupełnie inne zapotrzebowanie na mikro oraz makroelementy niż dorosły człowiek. Zawarte w takim mleku witaminy oraz żelazo pomagają maluchowi dobrze się rozwijać. Wykształcają również układ odpornościowy i sprawiają, że dziecko ma mocniejsze kości. Dzięki kulturom bakterii, które znajduje się również w mleku modyfikowanym, są także bezpieczne dla organizmu.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto blokadę reklam!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Prosimy, wesprzyj nas, wyłączając blokadę reklam.

Powered By
Best Wordpress Adblock Detecting Plugin | CHP Adblock