Na stronie dobra-mama.pl mogą występować wpisy o charakterze reklamowym.

Innowacyjne podejście do pielęgnacji skóry bardzo wrażliwej

Skóra zaczyna się rozwijać w drugim miesiącu ciąży gdy zarodek ma wówczas około 1 cm długości. Często nazywana jest największym narządem naszego organizmu, ponieważ u dorosłego człowieka zajmuje ona powierzchnię około 1,5-2 m², a jej średni ciężar, z tkanką podskórną, wynosi 18-20 kg. Mimo, iż nie poświęca jej się tak dużo uwagi jak innym narządom, spełnia ona wiele bardzo ważnych funkcji w organizmie. Do kluczowych należą: procesy termoregulacji, kontrola gospodarki wodno-elektrolitowej oraz przewodzenie bodźców. Skóra jest też przede wszystkim głównym łącznikiem pomiędzy światem zewnętrznym a wewnętrznym. Tworzy swoistą barierę ochronną przed czynnikami zewnętrznymi, czyli infekcjami.

Przełomowe badania nad funkcjonowaniem skóry

Po przeanalizowaniu aktualnego stanu wiedzy na temat skóry noworodków, badacze Laboratories Expanscience postanowili przyjrzeć się dokładniej fizjologii skóry noworodka od pierwszych dni jego życia, aby lepiej zrozumieć jej potrzeby i zapewnić wszystko, czego potrzebuje do prawidłowego rozwoju. Głównym przedmiotem badań był naskórek, czyli warstwowy nabłonek, składający się z 4 głównych warstw: rogowej (stratum corneum) – spełniającej głównie funkcję ochronną, ziarnistej (stratum granulosum), kolczystej (stratum spinosum) – spełniającej funkcję nawilżającą oraz podstawowej (stratum germinativum) – która jest odpowiedzialna za integralność naskórka podczas jego cyklu życia i całego życia jednostki.

Narodziny i pierwsze miesiące życia mają decydujące znaczenie w procesie adaptacji skóry do życia w gazowym i stosunkowo suchym środowisku poza macicą matki. Zaraz po urodzeniu występuje na powierzchni skóry podwyższony, zasadowy odczyn pH, który spada dopiero po czwartym tygodniu życia. W następnych tygodniach osiąga zbliżony poziom do odczynu pH dorosłych. Nawilżenie warstwy rogowej, minimalne przy urodzeniu, wzrasta w ciągu pierwszych sześciu miesięcy życia. Następnie stabilizuje się na poziomie porównywalnym z poziomem obserwowanym u osoby dorosłej. Wykazano, że w chwili narodzin gruczoły łojowe są już obecne, ale funkcyjnie niedojrzałe. Od dnia narodzin wydzielanie sebum sukcesywnie wzrasta, by osiągnąć poziom obserwowany u osób dorosłych w ciągu pierwszych miesięcy po porodzie. W szóstym miesiącu życia, wartości te są mniejsze niż u dorosłych i pozostają identyczne aż do okresu dojrzewania.

Znajomość fizjologicznych cechy skóry niemowląt kluczowe dla właściwej pielęgnacji

Pozyskane informacje pozwoliły wysnuć wniosek, iż w chwili narodzin rozwój skóry nie jest jeszcze w pełni zakończony, a co za tym idzie, jest ona dużo bardziej narażona na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych. Pierwszy stopień dojrzałości skóra osiąga dopiero w drugim roku życia. Od chwili narodzin do tego czasu występuje tak zwany okres „wrażliwości”, podczas którego mechanizmy nawilżania są zaburzone. Bogactwo komórek macierzystych, które osiąga maksimum przy narodzeniu, znacznie się zmniejsza w tym przedziale pod wpływem agresji czynników zewnętrznych. Badania Laboratories Expanscience łamią powszechne przekonanie o tym, że skóra niemowlęcia jest nieskazitelna – idealnie gładka, miękka i pozbawiona niedoskonałości. Okazuje się, że nawet noworodki borykają się z różnymi problemami skóry i, podobnie jak dorośli, posiadają jej określony typ. Jego ustalenie jest niezwykle ważne i niezbędne dla właściwej pielęgnacji.

Wieloletnie badania epidemiologiczne przeprowadzone przez Laboratoires Expanscience pozwoliły zidentyfikować cechy fizjologiczne skóry bardzo wrażliwej. Z perspektywy rodzica ma to kluczowe znaczenie w podejściu do dbałości o tego typu skórę, ponieważ jak potwierdzają badacze, jedno na troje dzieci posiada skórę bardzo wrażliwą, która wymaga specjalistycznej opieki.

Charakterystyczne objawy skóry bardzo wrażliwej to przede wszystkim obniżony próg tolerancji skórnej – co to oznacza w praktyce? Skóra o takim charakterze silnie reaguje na wszelkiego rodzaju czynniki zewnętrzne, takie jak wiatr, słońce, zmiany temperatur, zanieczyszczenie powietrza, czy styczność z niektórymi sztucznymi tkaninami. Podczas kontaktu z ubraniami, niektórymi kosmetykami, zbyt twardą wodą a nawet brodą taty, mogą występować na niej liczne zaczerwienienia – szczególnie widoczne na twarzy dziecka. Towarzyszą jej też niewidoczne gołym okiem objawy: uczucie mrowienia i napięcia skóry, które stają się przyczyną codziennego dyskomfortu odczuwanego przez malca.

Skóra bardzo wrażliwa, podobnie jak skóra normalna, wymaga codziennego nawilżania i ochrony. Dodatkowo ma ona szczególne potrzeby związane ze swoją fizjologią. Wymaga natychmiastowego i długotrwałego ukojenia, aby poprawić poczucie komfortu dziecka na co dzień. Jak skóra każdego noworodka, jest bardzo delikatna i niedojrzała, dlatego potrzebuje czasu, żeby zaadaptować się do środowiska zewnętrznego. Nie ma jeszcze całkowicie wykształconej bariery naskórkowej – mogą przez nią przenikać szkodliwe substancje z otoczenia, dlatego wymaga specjalistycznych produktów do pielęgnacji i oczyszczania, które gwarantują optymalną tolerancję i doskonałe powinowactwo do skóry.

Odpowiedź na potrzeby skóry bardzo wrażliwej

Nowa gama produktów Mustela jest pierwszą linią kosmetyków przeznaczoną dla skóry bardzo wrażliwej. Zawiera kompleks naturalnych składników aktywnych, takich jak Avocado Perseose i Schizandra, które zapewniają gwarantowaną skuteczność. Mustela od zawsze pozyskuje swoje składniki aktywne z samego serca roślin ze względu na ich czystość i kompatybilność ze skórą dziecka. Avocado Perseose, idealnie dostosowuje się do potrzeb skóry niemowlęcia i noworodka, wspiera rozwój funkcji bariery skóry, wzmacniając przy tym produkcję jej kluczowych elementów (protein oraz lipidów). Chroni również bogactwo komórkowe, działając jak tarcza ochronna dla komórek w przypadku oddziaływania szkodliwych czynników zewnętrznych. Natomiast drugi ze składników aktywnych – Schizandra (Cytryniec Chiński), jest niezwykle bogaty w witaminy A, B6, C i E. Bezcenne dla zdrowia właściwości Schizandry były znane już w starożytnych Chinach. Współcześni naukowcy jedynie potwierdzili dobroczynny wpływ tego owocu w procesie regeneracji skóry i łagodzenia stanu zapalnego, dlatego razem z Avocado Perseose stanowi główny składnik produktów z linii.

Innowacyjna gama kosmetyków do skóry bardzo wrażliwej Mustela jest odpowiedzią na ciągle rosnące oczekiwania rodziców względem kosmetyków do jak najbezpieczniejszej pielęgnacji ich pociech. Specjalistyczne portfolio produktów zapewnia możliwość kompleksowej opieki w zakresie pielęgnacji, oczyszczania i kąpieli noworodków.

Łagodzący krem nawilżający do twarzy można stosować już od pierwszych dni życia. Redukuje drobne zaczerwienienia zapewniając natychmiastowe i długotrwałe nawilżenie. Delikatna konsystencja kremu ułatwia aplikację, która pełni istotną rolę podczas pielęgnacji skóry bardzo wrażliwej.

Łagodzące mleczko nawilżające wyjątkowo łatwo rozprowadza się na skórze dziecka pozostawiając uczucie nawilżenia i ukojenia. Dodatkowo poprawia wygląd skóry oraz łagodzi uczucie mrowienia i napięcia, towarzyszące bardzo wrażliwej skórze. Przy regularnym stosowaniu tworzy ochronną warstwę dając efekt drugiej skóry, która skutecznie chroni przed mikrouszkodzeniami oraz nadreaktywnością na czynniki zewnętrzne. Ponadto ogranicza utratę wody oraz sprawia, że skóra staje się miękka i gładka.

 

Łagodzący żel do mycia włosów i ciała jest całkowicie bezpieczny, dlatego można go stosować do codziennej kąpieli już od pierwszych dni życia. Zawarte w nim łagodne substancje powierzchniowo czynne delikatnie oczyszczają, nie podrażniając bardzo delikatnej skóry dziecka. Dzięki temu bariera hydrolipidowa pozostaje nienaruszona. Nieperfumowana formuła pozostawia przyjemny naturalny zapach czyniąc skórę malucha gładką a włosy miękkimi. Żel ten nie zawiera mydła, nie szczypie w oczy i łatwo się spłukuje. Cienki naskórek noworodka jest niezwykle podatny na uszkodzenia mechaniczne, dlatego po kąpieli, podczas wycierania ręcznikiem należy zachować szczególną ostrożność i unikać intensywnego pocierania materiału ze skórą niemowlaka.

Łagodzące chusteczki oczyszczające to ultra miękkie, bezzapachowe, łagodzące chusteczki do twarzy, ciała i pośladków. Pozwalają na szybkie, delikatne i skuteczne oczyszczenie skóry dziecka bez konieczności spłukiwania. Skóra pozostaje miękka bez lepkiej warstwy.

Wysoka reaktywność skóry bardzo wrażliwej ogranicza zakres kosmetyków do jej pielęgnacji. Najbezpieczniej jest używać preparatów, które zawierają jak najwięcej składników pochodzenia naturalnego i są pozbawione kompozycji zapachowych, które mogą podrażniać czy uczulać delikatną skórę niemowlaka. Bezpieczne kosmetyki to takie, które przeszły szereg badań pod nadzorem niezależnych ekspertów. Wszystkie produkty do skóry bardzo wrażliwej Mustela zostały opracowane i przetestowane przy użyciu rygorystycznych procedur i testów w celu uzyskania najwyższej tolerancji produktów, dając tym samym gwarancję nieszkodliwości i najwyższej ochrony delikatnej skóry dziecka.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto blokadę reklam!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Prosimy, wesprzyj nas, wyłączając blokadę reklam.

Powered By
100% Free SEO Tools - Tool Kits PRO