Na stronie dobra-mama.pl mogą występować wpisy o charakterze reklamowym.

Jak prawidłowo dbać o higienę butelek i smoczków do karmienia

Kiedy na świecie pojawia się maleństwo, pielęgnujemy je, troszczymy się o nie i jego bezpieczeństwo pod każdym względem. Ważnym elementem dbania o zdrowie noworodków i niemowlaków jest zachowywanie najwyższych standardów higieny. Układ immunologiczny i pokarmowy maluszków jest jeszcze niedojrzały i niedokładnie wyczyszczone akcesoria do karmienia mogą doprowadzić u niego do bólów brzuszka czy biegunki. Podpowiadamy więc, jak dbać o czystość akcesoriów dla niemowląt, aby być pewnym, że będą one bezpieczne dla dziecka.

Higiena i czystość akcesoriów do karmienia – najważniejsze dla zdrowia najmłodszych

Noworodki i niemowlaki mają bardzo słabo rozwinięty układ odpornościowy. Ich zdrowie na wczesnym etapie dzieciństwa jest narażone na liczne zagrożenia. W pierwszych miesiącach życia szczególnie ważne jest dbanie o higienę wszystkich produktów, których używa malec. Czystość butelek i smoczków to sprawa najwyższej wagi.

Pozostałości po mleku przylegające do ścianek butelki czy smoczka stanowią pożywkę dla bakterii. Dlatego istotne jest zachowanie maksymalnej higieny i czystości akcesoriów do karmienia. Należy pamiętać, że gdy tylko niemowlę skończy jeść, od razu trzeba wylać resztki pożywienia, umyć butelkę i smoczek, a przed kolejnym użyciem wysterylizować je, szczególnie jeśli malec nie skończył pół roku. Dokładne mycie i sterylizacja butelek i smoczków pozwoli pozbyć się wszelkich drobnoustrojów i groźnych dla organizmu maleństwa bakterii. Sterylizacja polecana jest zarówno, kiedy maleństwo karmione jest mlekiem odciąganym z piersi mamy, jak również mlekiem modyfikowanym.

Sterylizacja a mycie akcesoriów do karmienia

Aby utrzymać w czystości butelki i smoczki w warunkach domowych, trzeba pamiętać o podstawowych zadach. Samo ich umycie nie daje nam gwarancji, że pozbędziemy się z nich niebezpiecznych dla zdrowia maluszka bakterii. Możemy odkazić butelki gorącą, przegotowaną wodą, jednak czynność ta jest uciążliwa i pracochłonna. Metoda ta sprawdzi się wtedy, gdy dziecko ssie pierś, a butelka używana jest okazjonalnie. Gdy niemowlę jest często karmione butelką, warto zaopatrzyć się w sterylizator. Wytwarzana w nim gorąca para dezynfekuje wnętrze butelek zabijając do 99,9% bakterii. Te przydatne i funkcjonalne urządzenie zapewnia bezpieczeństwo podczas karmienia, a także pozwala zaoszczędzić cenny dla rodziców czas.

image_processing20210426-27895-1vbk5uk

Warto jednak pamiętać, że ważnym elementem zachowania higieny akcesoriów jest także suszenie. Dlaczego? Wycierając butelki ściereczką czy ręcznikiem, pozostawiamy w ich we wnętrzu drobne kłaczki oraz bakterie, które się na nich zgromadziły.

Sterylizator parowy z suszarką – bezpieczeństwo i komfort

Idealnym więc rozwiązaniem, które zapewni maksimum bezpieczeństwa dziecku i komfort użytkowania mamie będzie – sterylizator z suszarką marki LOVI! To niezwykle praktyczne rozwiązanie doceni każda mama, która wie jak dużo czasu poświęca na higienę butelek i smoczków swojego maluszka. Nowy, elektryczny sterylizator parowy z suszarką to innowacyjne rozwiązanie, ponieważ w jednym urządzeniu znajdziemy aż 3 programy: naturalną sterylizację parową, wyjątkową funkcję suszenia, a także program auto łączący obie funkcje. Jest to niezwykle wygodny i skuteczny produkt, który w warunkach domowych pozwoli w szybkim czasie przygotować bezpieczne i pozbawione bakterii i drobnoustrojów akcesoria do karmienia. Wystarczy uruchomić 10-minutowy program sterylizacji, a następnie włączyć 10-minutowy program suszenia. Dzięki temu butelki i akcesoria w krótkim czasie są wysterylizowane, suche i bezpieczne do ponownego użycia. Urządzenie jest także bardzo pojemne, za jednym razem można w nim wysterylizować i wysuszyć co najmniej 4 butelki i 10 akcesoriów do karmienia. Dbając o bezpieczeństwo maluszka, wytwarzana podczas sterylizacji para dokładnie i równomiernie rozprowadza się na wszystkie umieszczone w sterylizatorze akcesoria, zapewniając wysoką higienę. Dodatkowo nie wymaga stosowania żadnych środków chemicznych, wyłącza się automatycznie, a do sterylizacji wystarczy tylko 100ml wody. A dzięki wyjątkowej funkcji suszenia nie ma potrzeby osuszania ich ręcznikiem czy czekania aż butelki wyschną same.

image_processing20210426-27895-rv4b6x

Pierwsze miesiące z małym dzieckiem to czas bardzo intensywny dla każdej mamy, warto więc korzystać z udogodnień i sprzętów, które ułatwiają życie i skracają czas poświęcany na niezbędne czynności. Sterylizator z suszarką marki LOVI to świetne rozwiązanie, by zapewnić dziecku maksymalną higienę spożywanych posiłków – a mamie dać chwilę… kto wie… może nawet na to, by wypić ciepłą kawę lub herbatę!

image_processing20210426www.lovi.pl

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto blokadę reklam!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Prosimy, wesprzyj nas, wyłączając blokadę reklam.

Powered By
Best Wordpress Adblock Detecting Plugin | CHP Adblock