Na stronie dobra-mama.pl mogą występować wpisy o charakterze reklamowym.

Jakich zabawek poszukują rodzice

W dzisiejszych czasach pędzenia za rozwojem i nowościami, rodzice starają się by zabawki „przyśpieszały” rozwój dziecka. Często kupują zabawki na „wyrost”, twierdząc, że dziecko dorośnie szybko do zabawki albo szybciej rozwinie pewne umiejętności. Owszem czasami tak się zdarza (zależy od dziecka), ale w większości przypadków dziecko się zniechęca lub w ogóle nie interesuje się otrzymaną zabawką, a rodzic jest zawiedziony.

Producenci na opakowaniach zamieszczają wiek dziecka, czyli informację, dla jakiej grupy wiekowej zabawka jest przeznaczona. Należy pamiętać, że renomowane firmy produkujące zabawki, zatrudniają specjalistów, którzy określają na podstawie badań, dla kogo dany produkt może zostać przeznaczony.

Dzieci w dzisiejszych czasach mają bardzo dużo bodźców zewnętrznych w otaczających ich świecie. Niejednokrotnie uczestniczą już od najmłodszych lat w zajęciach dodatkowych. Czasami trudno im nadążyć ze zrozumieniem tego, co się dzieje. Dlatego często reagują emocjonalnie gniewem, płaczem, zmęczeniem, a takie zachowanie odbierane jest przez dorosłych jako „niegrzeczne”.

Zbliża się czas świąt i w tym czasie sprzedaż zabawek rośnie. Starsze dzieci piszą listy do Świętego Mikołaja i „wiedzą”, co chciałyby dostać. Jednak często są to wybory pod wpływem reklam widzianych w telewizji. Sama wiem, że często właśnie te zabawki cieszą się krótkim zainteresowaniem obdarowanego. Każdy rodzic chce, by jego dziecko było szczęśliwe i zadowolone. Każdy zna swoje dziecko, wie co sprawia mu radość, z czym radzi sobie najlepiej, co go interesuje. I właśnie dlatego chcąc kupić zabawkę, która nie zostanie rzucona w kąt, należy poświęcić na to dłuższą chwilę i posłuchać własnej intuicji, bardziej niż reklam.

W naszym sklepie www.ktosiaki.pl doradzamy Klientom w trakcie rozmowy telefonicznej, jaka zabawka będzie odpowiednia. Wypytujemy o wiek, cechy i zainteresowania dziecka, by jak najtrafniej dobrać zabawkę.

Pamiętajmy – dobrze dobrana zabawka bawi i uczy.

Więcej informacji: ktosiaki.pl

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto blokadę reklam!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Prosimy, wesprzyj nas, wyłączając blokadę reklam.

Powered By
Best Wordpress Adblock Detecting Plugin | CHP Adblock