Na stronie dobra-mama.pl mogą występować wpisy o charakterze reklamowym.

Jimmey Easywalker – wózek idealny na lato (i nie tylko)!

Lato to czas intensywnych, często wielogodzinnych wypraw z maluszkiem. I dobrze, spędzanie każdej niemal chwili na świeżym powietrzu ma bowiem mnóstwo korzyści dla dziecięcego zdrowia! Nie wolno jednak zapominać o zapewnieniu delikatnemu organizmowi odpowiedniej do pogody ochrony.

Wózek, w którym maleństwo, zwłaszcza to leżące, przybywa podczas letnich spacerów czy wycieczek, musi być przede wszystkim dobrze wentylowany oraz zapewniać osłonę przed silnym słońcem, wiatrem lub deszczem. Ale to nie wszystko. Na jakie elementy wyposażenia wózka warto jeszcze zwrócić uwagę o tej porze roku?

Maksymalny komfort małych podróżników
Model Jimmey holenderskiej marki Easywalker to wózek głęboko-spacerowy, który może być używany od urodzenia (z gondolą) aż do 22 kg wagi (z siedziskiem). Z założenia stanowi więc wybór na lata i pełny przekrój pogody w Polsce – od siarczystych mrozów po piekielne upały. Dlatego tak ważne jest, by odpowiadał rodzicielskim oczekiwaniom i pasował do ich stylu życia, ale także zapewniał jak najlepsze warunki swojemu głównemu użytkownikowi – dziecku. Jego ultrawygodna, przestronna gondola z systemem antyrefluksowym świetnie sprawdzi się podczas długich, letnich spacerów, nawet w wysokich temperaturach. Gruby na 3 cm, wentylowany materac posiada pokrycie z naturalnych oddychających włókien Tencel™ o właściwościach termoregulacyjnych, antyalergicznych i antybakteryjnych. Optymalną cyrkulację powietrza zapewnia regulowany system wentylacji w dnie kosza gondoli oraz okienka wentylacyjne z siatki mesh. Jedno z nich jest w tylnej części kosza gondoli (co ważne: miękkie wykończenie wokół okienka dodatkowo chroni główkę!). Rozwiązania takie zapobiegają przegrzaniu się leżącego maluszka, zmniejszają też ryzyko odparzeń czy potówek. Kolejne okienka wentylacyjne znajdują się w budce i daszku o rozmiarach XL (daszek jest wspólny dla obu wersji wózka – głębokiej i spacerowej). Jak na idealny letni wózek przystało, tkaniny posiadają filtr UPF 50+, dzięki czemu doskonale chronią skórę i oczy dziecka przed promieniowaniem UV. Mało znaną zaletą takiego filtra jest ponadto fakt, że zabezpiecza on także materiał przed blaknięciem.

WiecekStories_20220623hd-12

W górach, nad morzem i nad jeziorem
Warto wiedzieć, że o płynności jazdy nie decydują wyłącznie te „duże koła”, które skupiają uwagę rodziców. Wpływ na to, czy pojazd dobrze się prowadzi (też jedną ręką), czy jest zwrotny i jak znosi trudności różnego rodzaju podłoży, ma cała jego konstrukcja. Model Jimmey Easywalker słynie z tego, że kierowanie nim to sama przyjemność. Jego lekka aluminiowa rama jest świetnie wyważona i wyjątkowo stabilna. Koła o średnicy 20,5 cm (przednie) i 28 cm (tylne) wyposażone zostały w wytrzymałe (odporne nawet na przebicie!) grube gumowe opony, kulkowe łożyska oraz amortyzację. Co więcej, koła są wyjątkowo ciche, a to okazuje się zaskakująco cenną zaletą, np. na brukowanych uliczkach miast odwiedzanych w czasie wakacyjnych podróży. Dla wygody starszego dziecka, korzystającego ze spacerówki, spore znaczenie będzie miała możliwość regulowania siedziska (4 pozycje, w tym na płasko), przestronny podnóżek, wysokość, która ułatwia samodzielne wsiadanie i wysiadanie czy oryginalne akcesoria, mocowane do ramy, np. tacka na przekąski i napoje (szczególnie ważne w trakcie upałów). Wózki, takie jak Jimmey, tj. typu 2w1 nie są niestety zbyt kompaktowe, choć ten składa się do stosunkowo niedużych rozmiarów. Ma również łatwo demontowane koła, co bardzo ułatwia transport.

WiecekStories_20220623hd-55

Pakiet ułatwiający wakacje
Folia przeciwdeszczowa i moskitiera to absolutne „must have” na okres letni. Zmienna pogoda, nagłe burze, zrywające się wiatry oraz ogromna, typowa dla tej pory roku ilość owadów mogą uprzykrzyć ten czas na tyle, że wyprawy z maluszkiem będą się kojarzyć raczej z męczarnią niż przyjemnością, a szkoda. Lepiej po prostu być przygotowanym i zawsze mieć pod ręką, czyli w wózku kompletne niezbędne wyposażenie ochronne. Przed wiatrem maluszka skutecznie osłoni także wspomniany już daszek XL, który można w takiej sytuacji rozłożyć na maksymalną długość (sięga wówczas praktycznie do nóg siedzącego dziecka lub do brzegu gondoli). Cały wózek wykonany został ponadto z wodoodpornych (co okazuje się najlepszym ratunkiem, gdy damy się mimo wszystko zaskoczyć deszczowi), przyjemnych w kontakcie ze skórą, nie obcierających, nawet gdy maluszek się spoci, tkanin. Komfortowe w użyciu są również wykonane z ekoskóry uchwyt i pałąk – zapewniają wygodny uchwyt, nie powodując pocenia się dłoni.

WiecekStories_20220623hd-63-1
Marka Easywalker, której ideą jest ułatwianie rodzicielskiej codzienności i promowanie aktywnego rodzinnego spędzania czasu, zadbała o to, by z maluszkiem w wózku móc z lata w pełni korzystać.

Więcej informacji o wózku Jimmey Easywalker dowiesz się na stronie easywalker.pl.

Współpraca reklamowa

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto blokadę reklam!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Prosimy, wesprzyj nas, wyłączając blokadę reklam.

Powered By
100% Free SEO Tools - Tool Kits PRO