Na stronie dobra-mama.pl mogą występować wpisy o charakterze reklamowym.

Kaszka – odkryj powody, dla których warto, by gościła w menu malucha każdego dnia

Pierwsze lata życia dziecka to okres bardzo intensywnego rozwoju. Kluczowa wówczas jest zbilansowana dieta, która ma za zadanie dostarczyć maluszkowi odpowiednią ilość składników odżywczych i energii. Ważnym elementem codziennego jadłospisu niemowlęcia są kaszki zbożowe. Te dedykowane specjalnie najmłodszym stanowią bezpieczne źródło cennych witamin i składników mineralnych – niezbędnych do prawidłowego rozwoju1 młodego organizmu.

Czas na pierwsze zboża w diecie maluszka

W pierwszych miesiącach życia mleko mamy jest dla niemowlęcia najlepszym pokarmem. W pewnym momencie – nie wcześniej niż przed ukończeniem 17. tygodnia życia i nie później niż w 26. tygodniu – do jadłospisu maluszka należy zacząć wprowadzać pokarmy uzupełniające. To ważne, ponieważ młody organizm bardzo intensywnie się rozwija. Na etapie rozszerzania diety jako pierwsze w diecie niemowlęcia powinny pojawić się warzywa, a po około 2. tygodniach – owoce. W następnej kolejności można rozpocząć wprowadzanie produktów zbożowych. Kaszki przeznaczone specjalnie dla niemowląt i małych dzieci to dobry sposób na zapoznawanie malucha ze smakiem zbóż, naukę nowych konsystencji, a także wprowadzanie do jadłospisu glutenu.

Wsparcie prawidłowego rozwoju młodego organizmu

Produkty zbożowe stanowią istotny element codziennej diety na etapie jej rozszerzania. Zawierają węglowodany (w tym skrobię) – źródło energii ważnej dla rozwoju i codziennego odkrywania świata. Każdego dnia pomagają też uzupełniać jadłospis w ważne składniki odżywcze. Są skomponowane ze zbóż, których każda partia przechodzi nawet kilkaset testów jakości i bezpieczeństwa, a ich wartość odżywcza jest zgodna z wymaganiami prawa i dostosowana do potrzeb niemowląt oraz małych dzieci. Przykładem takich produktów są kaszki BoboVita, które – przygotowane zgodnie z opisem na opakowaniu – stanowią dla niemowlęcia pełnowartościowy posiłek – źródło węglowodanów, białka, tłuszczów oraz witamin i składników mineralnych we właściwych proporcjach.

Oto 3 powody, dla których warto je podawać każdego dnia: zawierają cenne witaminy2 (A, C, D, E, B1, B6, biotynę), zawierają ważne składniki mineralne2, takie jak wapń, żelazo i jod, są dostępne w wielu uwielbianych przez dzieci smakach.

Nauka regularnego spożywania posiłków

Okres wczesnego dzieciństwa to czas, w którym maluch szybko się uczy i wykazuje się największą akceptacją nowych smaków. Właśnie dlatego już od najmłodszych lat warto zadbać o zbilansowaną dietę, która będzie wspierać jego prawidłowy rozwój oraz kształtować prawidłowe nawyki żywieniowe. Okres rozszerzania diety to idealna okazja do nauki dobrych przyzwyczajeń, w tym regularnego spożywania posiłków, dlatego już podczas rozszerzania diety w menu malucha nie powinno zabraknąć zbilansowanych śniadań czy kolacji. Pełnowartościowa kaszka podana jako poranny lub wieczorny posiłek to nie tylko dobry sposób na utrwalanie zasad dobrego odżywiania, ale także ważne źródło energii i składników odżywczych dla wielu procesów, które zachodzą w młodym organizmie – zarówno w ciągu dnia, jak i podczas snu.

Ważne informacje: Zaleca się kontynuację karmienia piersią podczas wprowadzania pokarmów uzupełniających. Karmienie piersią powinno trwać tak długo, jak jest to pożądane przez matkę i dziecko. Karmienie piersią jest najlepsze dla dziecka.

1 Kaszki BoboVita zgodnie z przepisami prawa zawierają witaminę B1, która wspomaga prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego u niemowląt i małych dzieci.
2 Dotyczy kaszek mlecznych BoboVita, które zgodnie z przepisami prawa zawierają witaminy A, D i wapń. Bezmleczne kaszki BoboVita zawierają cynk, żelazo i wapń. Kaszka ryżowa owoce leśne zawiera wapń i żelazo, a kaszka zbożowa jabłko śliwka zgodnie z przepisami prawa zawiera tylko witaminę B1.

 

Artykuł indywidualny przygotowany przez Biuro Prasowe Nutricia dla portalu DOBRA MAMA.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto blokadę reklam!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Prosimy, wesprzyj nas, wyłączając blokadę reklam.

Powered By
100% Free SEO Tools - Tool Kits PRO