Na stronie dobra-mama.pl mogą występować wpisy o charakterze reklamowym.

Krem ochronny na wiatr i mróz Emolium®

Zimą skóra narażona jest na wiele szkodliwych czynników zewnętrznych. Brak odpowiedniej ochrony przed wiatrem i mrozem może spotęgować ich negatywny wpływ na jej kondycję. W trosce o delikatną skórę suchą, wrażliwą i skłonną do podrażnień, marka Emolium wprowadziła nową formułę znanego i cenionego Kremu ochronnego na wiatr i mróz®. W nowej odsłonie preparat może być stosowany u dzieci już od 1.miesiąca życia.

Kosmetyki przeznaczone do stosowania zimą, powinny zawierać więcej składników tłuszczowych, dzięki którym efektywniej chronią naskórek przed mrozem i wiatrem. Wzbogacane są też często w substancje aktywne, które tworzą na powierzchni skóry warstwę ochronną. Zabezpiecza ona naskórek przed działaniem ujemnej temperatury i zapobiega nadmiernej utracie wody.

Dzięki odpowiednio dobranym składnikom aktywnym (m.in. kompleks kwasów tłuszczowych omega 3 i 6, olej z pestek winogron), Krem ochronny na wiatr i mróz Emolium® tworzy delikatny film, który zapewnia natychmiastowe nawilżenie.

W połączeniu z trójglicerydami kaprylowo-kaprynowymi, które są wysokiej jakości fizjologicznym emolientem, jedocześnie uzupełnia niedobory lipidów w warstwie rogowej naskórka, zmiękcza i wzmacnia barierę naskórkową. Zastosowana w preparacie witamina A dodatkowo przeciwdziała wysuszeniu, uelastycznia, zmiękcza i odżywia suchą skórę.

krem ochronnyWyniki badań aparaturowych dla produktu Krem ochronny na wiatr i mróz Emolium® wykazały, że:

  • krem zapewnia odpowiednią ochronę skóry przez ponad 5h od aplikacji (po 5h wielkość osłony ochronnej stanowiła 75% wielkości osłony określonej po 1h od aplikacji),
  • nawilżenie skóry wzrastało sukcesywnie w ciągu 5h od aplikacji i było o 44% wyższe od nawilżenia początkowego,
  • krem zapewniał trwałe i stabilne w czasie natłuszczenie skóry. Średnio w 5h od aplikacji natłuszczenie wynosiło 75% poziomu natłuszczenia, uzyskanego po 1h od zastosowania preparatu.[1]

Średnia cena detaliczna: ok. 31 PLN (75 ml). Finalna cena kształtowana jest na poziomie apteki.

Składniki aktywne w Kremie ochronnym na wiatr i mróz Emolium®:

Kompleks kwasów tłuszczowych omega 3 i 6 – aktywnie wspomaga syntezę ceramidów. W skład kompleksu wchodzą:

  • trójglicerydy uzupełniające lipidy,
  • olej z lnicznika siewnego, zawierający 45% kwasów tłuszczowych omega 3, podnoszących odporność skóry na podrażnienia.

Olej z pestek winogron – doskonale nawilża, uelastycznia i odżywia. Ma działanie tonizujące oraz łagodzące. W jego skład wchodzą:

  • NNKT, w tym kwas linolowy,
  • witaminy E, A, B6, K i D,
  • składniki mineralne: potas, wapń.

Doskonale przenika przez naskórek i dociera do jego głębszych warstw. Łagodzi podrażnienia i poprawia skład lipidowy skóry, przez co nawilża i zapobiega szorstkości.

Witamina A – przeciwdziała wysuszeniu, zapobiega łuszczeniu. Uelastycznia, zmiękcza i odżywia suchą skórę.

Trójglicerydy kwasów tłuszczowych: kaprylowego i kaprynowego – uzupełniają niedobory lipidów w cemencie międzykomórkowym, natłuszczają skórę i ograniczają transepidermalną utratę wody, zmniejszają ryzyko penetracji szkodliwych czynników zewnętrznych w głąb skóry.

[1] Wyniki badań aparaturowych przeprowadzonych dla produktu w Niezależnym Instytucie Badawczym, z użyciem sond Corneometer
i Sebumeter.

Źródło zdjęcia: Photogenica

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto blokadę reklam!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Prosimy, wesprzyj nas, wyłączając blokadę reklam.

Powered By
100% Free SEO Tools - Tool Kits PRO