Na stronie dobra-mama.pl mogą występować wpisy o charakterze reklamowym.

Mamo, dlaczego swędzi mnie skóra?

Do 3. roku życia skóra dziecka jest cieńsza i bardziej wrażliwa na działanie czynników zewnętrznych niż skóra osób dorosłych. Ma mniejszą zdolność wiązania wody w naskórku, przez co wykazuje skłonność do suchości. Sucha skóra jest szorstka w dotyku, napięta i ściągnięta – często swędzi, łuszczy się, pęka i piecze. Jej funkcje ochronne są zaburzone.

Aby pomóc dzieciom zrozumieć problemy ze skórą, Laboratoire Dermatologique BIODERMA stworzyła postaci ATODERMisiów. ATODERMISie pomagają dbać o skórę najmłodszych i na własnym przykładzie uczą dzieci, jak właściwie ją pielęgnować. Pokazują, że systematyczność potrafi znacząco zmniejszyć objawy związane z suchością skóry. Poza rolą edukacyjną dają dzieciom wsparcie emocjonalne i bawią.

Wejdź na https://zsercemoatopii.pl/atodermlandia/ i zobacz, jak 3 ATODERMisie: Naprawek, Łagodnisia i Śpioszek poprzez edukacyjne gry i zabawy pomagają dzieciom dbać o skórę.

Jak wspierać rozwój delikatnej skóry dziecka? Zwróć szczególną uwagę na to, jak wygląda codzienna kąpiel i pielęgnacja.

Podczas kąpieli skóra Twojego dziecka będzie czuła się najlepiej w temperaturze 27-30ºC. Wyższa może spowodować dodatkowe wysuszenie. Stosuj delikatne środki do mycia o neutralnym pH, bez parabenów i mydła. Czas kąpieli nie powinien przekraczać 10 minut, a przy AZS – 5 minut. Po wyjściu z wody ciało maluszka należy delikatnie osuszyć – bez pocierania, aby nie podrażnić jego skóry.

Bezpośrednio po kąpieli skóra dziecka wymaga nawilżenia i odżywienia odpowiednimi emolientami. Aby ograniczyć suchość i swędzenie skóry, emolienty powinny być stosowane 1-2 razy dziennie. Znaczącą poprawę uszczelnienia bariery naskórkowej można zauważyć po około 3 tygodniach systematycznej pielęgnacji.

A co jeśli skóra swędzi i dziecko nie może przestać się drapać? Z pomocą przyjdzie specjalny spray eliminujący swędzenie już w 60 s. Ponieważ swędzenie często nasila się nocą, warto położyć go obok dziecięcego łóżka.

Regulamin akcji dostępny jest na www.zsercemoatopii.pl

 

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto blokadę reklam!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Prosimy, wesprzyj nas, wyłączając blokadę reklam.

Powered By
100% Free SEO Tools - Tool Kits PRO