Na stronie dobra-mama.pl mogą występować wpisy o charakterze reklamowym.

Na co zwrócić uwagę wybierając laktator – radzi Karolina Wyrembek – Urban coach laktacyjna

Laktator to urządzenie, które stanowi pierwszą pomoc mamy, nie tylko przy niedoborach pokarmu, zastojach czy problemach laktacyjnych. Służy też do odciągania pokarmu z piersi, kiedy dziecko czeka chwilowa rozłąka z mamą. Do niedawna niedoceniane urządzenie, stało się niezbędnikiem wyprawkowej listy. Dziś wiele mam nie wyobraża sobie karmienia maluszka bez wsparcia laktatora. Aktywne zawodowo mamy cenią sobie swobodę i fakt, że nawet po powrocie do pracy dziecko będzie miało dostęp do naturalnego pokarmu. Na co zwrócić uwagę wybierając laktator – radzi coach laktacyjna LOVI – Karolina Wyrembek- Urban.

Do czego służy laktator?

Laktator to urządzenie, które służy do odciągania mleka z piersi mamy, aby ten pokarm móc podać dziecku np. za pomocą butelki. Jest on niezbędny w momencie, gdy mama chce zapewnić swojemu maleństwu pokarm podczas swojej nieobecności lub wtedy, kiedy musi wrócić do pracy. Stosowany jest także, kiedy kobieta boryka się z problemami laktacyjnymi, takimi jak zastój czy niedobór pokarmu.

Kiedy przyszła mama powinna go kupić?

Wiele mam, jeszcze będąc w ciąży i kompletując wyprawkę do szpitala zadaje sobie pytanie czy laktator będzie im potrzebny tuż po urodzeniu maluszka. Z moich obserwacji wynika, że jest to urządzenie, które warto wziąć pod uwagę już na początku spisywania listy artykułów potrzebnych zaraz po porodzie. Gdy na świecie pojawi się już maleństwo, często nie mamy głowy do szukania i wybierania sprzętów, które będą nam potrzebne najczęściej już od pierwszych dni życia dziecka. A warto temu tematowi poświęcić chwilę, gdyż dobrze dobrany laktator jest w stanie bardzo ułatwić nam funkcjonowanie, jako mamy karmiącej – i zwyczajnie jako kobiety, kiedy chcemy lub potrzebujemy wyjść z domu bez martwienia się o to, żeby nasze dziecko nie było głodne.

Laktator- idealne urządzenie dla współczesnej i aktywnej mamy

Współczesna mama nie ma łatwego zadania, musi odnaleźć się w nowej rzeczywistości, jednocześnie dzieląc czas na inne aktywności. Szybkie tempo, mobilność młodych rodziców, powroty do życia zawodowego. Kiedyś takie połączenie było niemożliwe – dziś to codzienność większości z nas. W dzisiejszych czasach karmiąca mama nie musi rezygnować ze swoich wcześniejszych aktywności. Może być aktywną, pracującą czy podróżującą mamą, jednocześnie odciągnąć swój pokarm i zostawić go np. tacie podczas swojej nieobecności, by mógł w pełni zaopiekować się maluszkiem. Coraz więcej kobiet skłania się ku takim rozwiązaniom, doceniając możliwości jakie oferuje nam nowoczesny rynek i wygodę jaka za tym idzie. Sytuacji, w których trzeba czasami zostawić swoje dziecko pod opieką innych, jest bardzo dużo. Od zupełnie przyziemnych, jak chęć odpoczynku, odespania ciężkiej nocy, przez pracę, kontrolną wizytę u lekarza czy po prostu wyjście z koleżankami. Nie oznacza to, że mama musi rezygnować z karmienia maluszka. Niezbędną pomocą w takich chwilach będzie laktator. Decyzja o jego zakupie powinna być podjęta wcześniej – by mieć spokojną głowę i wiedzieć, że jesteśmy przygotowane na każdą ewentualność. Warto zapoznać się z laktatorami dostępnymi na rynku tak, aby wybrać ten najbardziej dostosowany do naszych oczekiwań.

LOVI_laktator_Prolactis_3D_Soft_g

Na co zwrócić uwagę wybierając laktator:

1. Lejek dopasowany do piersi mamy

Niezależnie czy będziesz odciągać mleko z piersi sporadycznie, czy często, na pewno zależeć Ci będzie na tym, aby proces ten był skuteczny i komfortowy. Dlatego najważniejszym elementem, na który warto zwrócić uwagę wybierając odpowiedni laktator, jest lejek. Mamy dwa rodzaje lejków: plastikowe lub silikonowe. Dostępny na rynku nowy laktator LOVI Prolactis 3D Soft wyposażony został w silikonowy, miękki lejek z przełomowym na rynku systemem 3D. Lejek idealnie dopasowuje się do każdej piersi, ustawiając brodawkę w prawidłowy sposób, otaczając ją z każdej strony podobnie jak usta dziecka, pracując równocześnie w wielu wymiarach. Dzięki temu nie ma potrzeby poszukiwania innego rozmiaru lejka.

2. Najbliższy naturalnemu karmieniu

Często kobiety odciągając pokarm boją się, że może to być dla nich bolesne lub powodować dyskomfort. Warto zatem wybrać laktator wyposażony w lejek 3D, najbliższy naturalnemu karmieniu, który nie tylko ssie, ale przede wszystkim uciska brodawkę podobnie jak usta i język dziecka, powodując naturalny wypływ mleka. Równomierny, delikatny ucisk stymuluje wydzielanie się prolaktyny – hormonu odpowiedzialnego za produkcje mleka, powodując jego szybki wypływ. Dzięki temu odciąganie pokarmu jest komfortowe i bezbolesne.

Istotną funkcją laktatora jest także naśladowanie rytmu ssania dziecka, które przebiega w dwóch fazach. W pierwszej stymulacja naśladuje szybkie ruchy dziecka pobudzające wypływ mleka, natomiast w drugiej – następuje głębokie odciąganie, odzwierciedlające efektywne pobieranie pokarmu. Na komfort odciągania wpływa także możliwość regulacji poziomów mocy. Laktator LOVI Prolactis 3D Soft posiada aż 9 poziomów mocy w fazie stymulacji i 9 w fazie odciągania. Dzięki regulacji odciąganie pokarmu będzie dostosowane do naturalnego rytmu karmienia. Laktator ten zapewni codzienne, skuteczne wsparcie w trosce o najwyższy komfort mamy.

LOVI_laktator_Prolactis_3D_Soft_h

3. Szybki

Chyba każda zabiegana mama chce, by odciąganie pokarmu było jak najszybsze i najbardziej efektywne. Wybierając Prolactis 3D Soft mama nie będzie musiała martwić się o odciąganą ilość mleka, gdyż najnowszy produkt LOVI już w 10 minut odciągnie nawet 100 ml mleka. A to stanowi około jednej porcji mleka w pierwszym miesiącu życia maluszka (według schematu żywienia dziecka w pierwszym roku życia).

Youtube

4. Cichy

Niezależnie czy planujesz używać laktatora regularnie, czy tylko od czasu do czasu, postaw na taki, który będzie cichy. To bardzo ważny aspekt, ponieważ na pewno zdarzy Ci się odciągać mleko w nocy lub przy śpiącym dziecku. Jeśli masz taką możliwość, wybierz się do sklepu, gdzie przetestujesz dany model i sprawdzisz jego głośność.

5. Mobilny

Kolejną kwestią, na którą kobieta powinna zwrócić uwagę wybierając laktator jest to czy posiada on wbudowany akumulator. Postaw na takie urządzenie, które można ładować przy pomocy przewodu USB. Umożliwia to pracę urządzenia kiedy będziesz z dala od źródeł prądu, a co najważniejsze, będzie on zawsze gotowy do użytku, nie będziesz musiała martwić się o zakup baterii. Jeśli laktator rozładuje Ci się poza domem lub podczas podróży, naładujesz go używając ładowarki lub przez USB np. z powerbanku. Naładowanego urządzenia możesz używać poza domem. Laktator Prolactis 3D Soft ma wbudowany akumulator (zapewnia 3 sesje odciągania na jednym ładowaniu).

LOVI_laktator_Prolactis_3D_Soft_c

Każda młoda mama, która po raz pierwszy doświadcza piękna macierzyństwa i chce karmić piersią, w swoim niezbędnym „must have” powinna posiadać laktator. Dzięki niemu otrzyma codzienne, skuteczne wsparcie w karmieniu dziecka i będzie mogła swobodnie zostawić dziecko pod opieką bliskich zawsze, gdy zajdzie taka potrzeba.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto blokadę reklam!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Prosimy, wesprzyj nas, wyłączając blokadę reklam.

Powered By
Best Wordpress Adblock Detecting Plugin | CHP Adblock