Na stronie dobra-mama.pl mogą występować wpisy o charakterze reklamowym.

Pokój pełen dobrej zabawy – fototapety do pokoju chłopca

Większość rodziców wie doskonale, jak trudnym wyzwaniem potrafi być urządzenie sypialni dorastającego chłopca. Korzystając z dostępnych możliwości nie tylko musimy nadać całemu pomieszczeniu atrakcyjnego wyglądu, ale także utrafić w zmieniający się gust naszej pociechy. Zdaniem zaproszonego przez nas dziś eksperta, znakomitym rozwiązaniem w tym przypadku są ścienne fototapety. Do pokoju chłopca sugeruje on wybrać wzory nawiązujące w pierwszej kolejności do zainteresowań małego lokatora. W przeprowadzonej rozmowie specjalista od aranżacji opowiedział nam między innymi o tym, które motywy są aktualnie najmodniejsze, a także jak połączyć kolorowe, dziecięce wzory z różnymi stylami wnętrz.

Pomieszczenie rodem z baśni

Poszukując tematyk, które będą pasować do pokoju chłopca, mamy do wyboru naprawdę wiele możliwości. Wyścigi samochodowe, dinozaury, statki kosmiczne, świat zwierząt, piłka nożna – to tylko kilka najpopularniejszych opcji. Jak więc spośród tak różnorodnych dekoracji wybrać tą właściwą? Zdaniem zaproszonego przez nas eksperta, warto w pierwszej kolejności wziąć pod uwagę wiek małego lokatora. Znalezienie ozdób dopasowanych do tego kryterium stanowi bowiem świetny punkt wyjścia do zaprojektowania większej, spójnej aranżacji.

– Wiek naszej pociechy ma olbrzymie znaczenie podczas wyboru fototapety do pokoju. Dla chłopca młodszego idealny będzie na przykład wzór nawiązujący stylistyką do świata bajek. Choć oczywiście ponadczasowe pozostają opowieści klasyczne (jak ta o Czerwonym Kapturku czy Calineczce), to nie bądźmy zdziwieni, gdy nasze dziecko preferować będzie współczesne mu historie… których bohaterów często możemy nawet nie kojarzyć! Przeniesione na fototapety ilustracje inspirowane twórczością Andersena czy Braci Grimm idealnie potrafią wpisać się w klimat wnętrza skandynawskiego, jednak mały chłopiec zazwyczaj będzie miał inne oczekiwania względem estetyki swojego pokoju. Barwne i wyraziste wzory nawiązujące do współczesnych animacji na szczęście również można atrakcyjnie wkomponować w wystrój dziecięcej sypialni. Warto w tym celu zdecydować się na dopasowane meble – na przykład pomalowane w żywe, atrakcyjne kolory. W takim otoczeniu nawet najbardziej efektowne fototapety będą sprawiać wrażenie spójnych pod kątem estetycznym.

Fototapety do pokoju chłopca uwielbiającego superbohaterów

tapeta

https://redro.pl/fototapety/przeznaczenia/do-pokoju-chlopca/

Już od kilku lat prawdziwy renesans przeżywają opowieści o superbohaterach. Choć w przeszłości stanowiły one głównie domenę komiksów, współcześnie historie z tego gatunku to dla niektórych przede wszystkim hollywoodzkie filmy o wielomilionowych budżetach. Tematyka superbohaterska od samych swoich początków fascynowała chłopców w różnym wieku. Zdaniem naszego eksperta, świetnie sprawdza się ona na fototapetach – głównie z racji swojej specyficznej, bardzo charakterystycznej estetyki. Specjalista radzi jednak, aby patrzeć na nią nieco szerzej.
– Dekoracja na całą ścianę przedstawiająca ulubionego superbohatera to z pewnością wymarzona ozdoba niejednego chłopca. Nie oznacza to jednak, iż każdy wzór spisze się tak samo dobrze w sypialni lub pokoju naszego syna. Część inspirowana będzie bowiem filmami, inne animowanymi serialami, a jeszcze inne klasycznymi komiksami. Wybór warto więc skonsultować z samym małym lokatorem i od niego dowiedzieć się, która wersja danego herosa najbardziej trafia w jego gust. Pozwoli to uniknąć wielu potencjalnych rozczarowań. Przeglądając tego typu dekoracje polecam także spojrzeć na inne, odwołujące się do popularnych dzieł popkultury: sagi Gwiezdnych Wojen czy filmów Disney’a. Niezależnie od finalnego wyboru, warto podkreślić, iż wszystkie tego typu fototapety znakomicie łączą się z nowoczesnymi wnętrzami.

Młodzieżowy szyk

tapeta

https://redro.pl/fototapety/

Nie bez powodu stare powiedzenie mówi, iż „wszystkie dzieci szybko rosną”. Rodzice doskonale wiedzą, iż gust dzieci potrafi zmienia się czasem jak w kalejdoskopie. Jak więc poradzić sobie z tym wyzwaniem od strony aranżacyjnej? Zaproszony przez nas ekspert ma kilka wskazówek.

– Dobrą praktyką jest unikanie wzorów, które bardzo szybko staną się infantylne. Urządzając sypialnię chłopca od początku rozważajmy więc dekoracje uniwersalne, planowane na kilka lat. Muszę jednak przestrzec, że nawet ściśle stosując się do tej zasady nie unikniemy w pewnym momencie potrzeby zakupu kolejnej fototapety do pokoju młodzieżowego. Dla chłopca dorastającego bardzo ważne staje się podkreślenie własnego indywidualizmu, który często wyraża się w nowych zainteresowaniach oraz licznych hobby. Postarajmy się więc wyjść tym oczekiwaniom naprzeciw, stawiając na takie dekoracje, które będą bezpośrednio nawiązywać do pasji naszego dziecka. Niezależnie od tego, czy młodego nastolatka zafascynuje sport, muzyka czy jeszcze coś innego.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto blokadę reklam!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Prosimy, wesprzyj nas, wyłączając blokadę reklam.

Powered By
100% Free SEO Tools - Tool Kits PRO