Na stronie dobra-mama.pl mogą występować wpisy o charakterze reklamowym.

Skoncentrowany na gorączce

Gorączka to częsty objaw wielu infekcji. Jej łagodzenie jest oczywistym działaniem każdego rodzica, jednak należy pamiętać o odpowiednim stosowaniu leków przeciwgorączkowych, szczególnie gdy dokonujemy tego bez konsultacji z lekarzem. Dobierając lek przeciwgorączkowy warto zwrócić uwagę na jego smak, ale też ilość leku, która jest konieczna do podania. Im mniej leku, tym większa szansa na przyjęcie płynu przez dziecko. Dla najmłodszych dzieci zaleca się podawanie ibuprofenu lub paracetamolu.

Ibuprofen należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Wykazuje on szerszy zakres działania niż paracetamol, gdyż oprócz właściwości przeciwbólowych i przeciwgorączkowych, wykazuje także skuteczne działanie przeciwzapalne. Wynikają z tego wskazania do stosowania ibuprofenu nie tylko w walce z bólem, ale też w przypadku stanów zapalnych uszu, zatok i dróg oddechowych 1.

Ibuprofen w najwyższej dostępnej na rynku dawce znajduje się w produkcie Kidofen max 2. Jest to zawiesina o pysznym, truskawkowym smaku oraz bardzo prostym dawkowaniu, które wynika z wysokiej dawki substancji czynnej. Dodatkową zaletą takiego stężenia ibuprofenu jest mała objętość zawiesiny konieczna do podania dziecku. Kidofen max można stosować już od 3 miesiąca życia. To produkt opracowany z myślą o najmłodszych, ale także o wygodzie podania leku dla rodzica.

Kidofen max

Ibuprofenum, 250 mg/5 ml, zawiesina 100ml. 5 mL zawiesiny zawiera 250 mg ibuprofenu (Ibuprofenum). Wskazania do stosowania: Gorączka różnego pochodzenia. Bóle różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego. Przeciwwskazania:: Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą; przy reakcjach nadwrażliwości w wywiadzie powiązanych z przyjmowaniem kwasu acetylosalicylowego, ibuprofenu lub innych NLPZ; przy krwawieniu lub perforacji przewodu pokarmowego w wywiadzie powiązanych z wcześniejszą terapią lekami z grupy NLPZ; czynna lub nawracająca w wywiadzie chorobą wrzodową żołądka i (lub) dwunastnicy lub z krwotokiem; krwawienie z naczyń mózgowych lub inne czynne krwawienie; ciężka niewydolność wątroby, ciężka niewydolność nerek; ciężka niewydolność serca; zaburzenia wytwarzania krwi o nieustalonym pochodzeniu; ostatni trymestr ciąży; ciężkie odwodnienie. Podmiot odpowiedzialny posiadający pozwolenie na dopuszczenie do obrotu: Aflofarm Farmacja Polska Sp. z o.o., ul. Partyzancka 133/151, 95-200 Pabianice, tel. (42) 22-53-100,aflofarm@aflofarm.pl. Produkt leczniczy wydawany bez recepty 1 https://www.aptekagemini.pl/poradnik/dziecko/leki-przeciwbolowe-i-przeciwgoraczkowe-dla-dzieci/ 2 Dane PEX Omnibus 01/22

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto blokadę reklam!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Prosimy, wesprzyj nas, wyłączając blokadę reklam.

Powered By
Best Wordpress Adblock Detecting Plugin | CHP Adblock