Na stronie dobra-mama.pl mogą występować wpisy o charakterze reklamowym.

Spokojny sen z Szumiącym Misiem Whisbear®

Przeciętny noworodek przesypia od 16 do nawet 21 godzin w ciągu doby. Czas ten wykorzystuje na intensywne tworzenie i rozwój komórek mózgowych. Warto więc zadbać, aby sen malucha nie został niczym zakłócony.

Wybierz miejsce

Dla noworodka najważniejsza jest bliskość rodziców, dlatego najlepszym miejscem na usytuowanie łóżeczka jest ich sypialnia. Dzięki temu rodzice mogą szybko reagować na płacz malucha, a karmiąca mama będzie mieć dzidziusia blisko siebie.

Bezpieczne łóżeczko

Wybierając łóżeczko, warto zwrócić uwagę na materiał wykonania i sprawdzić, czy farby, którymi jest pomalowane, spełniają atesty dopuszczające je do użytku w pomieszczeniach dla dzieci. Łóżeczko powinno mieć ciasno rozstawione szczebelki (maksymalnie co 6 cm). Dobrze wybrać model z dwoma lub trzema poziomami spania – dzięki temu wraz z dorastaniem malucha będzie można go obniżać.

Musi być wygodnie

Materacyk niemowlaka nie może być zbyt twardy ani zapadający się. Najlepiej, jeśli pokrowiec jest wykonany z naturalnych materiałów, które można w razie potrzeby zdjąć i wyprać.

Nie za ciepło

Odpowiednia temperatura powietrza i jego świeżość jest gwarantem dobrego snu. Pamiętaj, aby przed ułożeniem malucha do łóżeczka przewietrzyć pokój. Noworodek poczuje się przytulnie ciasno otulony w otulaczku. Jeśli dziecko lubi się rozkopywać w nocy, warto kupić ocieplany śpiworek. Nie przesadzaj z przegrzewaniem dziecka! Jeśli będzie mu za gorąco, będzie się często wybudzać.

Pościelowe dylematy

Pościel dla dziecka powinna być wykonana z naturalnych, przewiewnych materiałów. W pierwszych miesiącach życia dziecko nie potrzebuje poduszki – nawet minimalne podniesienie główki zmienia jej naturalne ułożenie i może wpływać na późniejsze problemy z kręgosłupem.

Dla bezpieczeństwa – ciemność i szum

Przygaszenie świateł pozwoli dziecku szybciej zasnąć. Pomocny podczas zasypiania może okazać się pluszowy Szumiący Miś Whisbear wydający szum, który przypomni maluchowi dźwięki z brzucha mamy i dzięki temu zapewni mu poczucie bezpieczeństwa. Szumiący Whisbear to strażnik spokojnego snu z innowacyjną funkcją CRYsensor, dzięki której Miś czuwa nad śpiącym dzieckiem przez całą noc. Po 40 minutach szumienia Whisbear łagodnie wycisza się i przechodzi w tryb czuwania. Gdy usłyszy płacz dziecka automatycznie uruchomi szum na kolejne 20 minut, a następnie ponownie przejdzie w tryb czuwania. Dzięki Szumiącemu Misiowi Whisbear dziecko stopniowo i bezpiecznie adaptuje się do warunków spoza brzucha Mamy, a noce stają się spokojniejsze zarówno dla maluchów, jak i rodziców.

Oryginalne Szumiące Misie Whisbear można kupić na stronie www.whisbear.com

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto blokadę reklam!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Prosimy, wesprzyj nas, wyłączając blokadę reklam.

Powered By
Best Wordpress Adblock Detecting Plugin | CHP Adblock